Smrt v oblacích (S04E02) (epizoda)

Death in the Clouds

Smrť v oblakoch

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1992, 1 h 43 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Ivan Strasburg

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Další vymakaný případ nejslavnějšího Belgičana (je mi líto Van Damme) všech dob. Agatha Christie nám předlohou znovu dokonale zmátla hlavu, takže si šedé buňky hledáním pachatele nezatěžujte a buďte rádi, že takový zamotaný případ řeší sympatický David Suchet se svým týmem. Britská detektivní škola sází léta na atmosféru a obsazení, zlaté volby.(13.12.2005)

Hercule Poirot v tomto diely rozbehne zaujímavé pátranie po vrahovi z lietadla, ktorý nemal problém uskutočniť vraždu na malom priestore tak, aby si ho nikto nevšimol. Dokonca ani samotný Poirot. Detektívne schopnosti tohto slávneho detektíva tak musia zabrať na plné obrátky... 80/100(5.3.2016)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ale ale !! Už ani nemůžete nasednout do letadla, aby se na jeho palubě nestala vražda !!" ;) Jedinečný David Suchet je se svým strachem z létání naprosto rozkošný, velmi se mi rovněž líbilo prostředí mé milované Paříže, přičemž ty Poirotovy glosy směrem k nejzásadnějším pařížským pamětihodnostem mě neskutečně bavily, stejně jako scéna s návštěvou galerie i tenisového utkání na Stadionu Rolanda Garrosse, čímž mi vlastně tvůrci tak nějak vynahradili absenci Hastingse, hudební složce Christophera Gunnuniga rovněž nemám co vytknout, velmi dobře pomáhala gradaci napětí, byť dost často i v momentech, kdy se vlastně nic zásadního nedělo, bohužel se však tvůrcům v čele s režisérem Stephenem Whittakerem nepodařilo příliš šťastně obsadit padoucha, nic proti nevýraznému Shaunu Scottovi, navíc samotný závěr s vysvětlením vraždy v letadle mi přišel tak nevěrohodný a pitomý, až to naprosto degradovalo vše předešlé.. Ačkoliv musím říct, že ani tento román Agathy Christie mě zrovna dvakrát nenadchnul.. Mimochodem postava arogantní gamblerky Lady Horbury v podání Cathryn Harrison mě natolik rozčilovala, že bylo vlastně od začátku jasné, že ona rozhodně nezabíjela, a tak jednoduše v mých očích Smrt v oblacích patří k těm nejméně podařeným epizodám celé poirotovské série !!(17.10.2013)

Smrt v oblacích je jedním z mých oblíbenějších Agátiných výtvorů, nicméně s televizním zpracováním nejsem tolik spokojená. Skutečný pachatel je pro mě příliš málo ďábelský a okouzlující. Nemusel by hned vypadat jako bulgakovský ďábel, ale tohle je přece jenom moc suchar. Celkově jsou všichni představitelé takoví moc zatuchlí a zastření pavučinami.(16.6.2010)

• - Na začátku epizody sledují na Stade Roland Garros postavy finále tenisového turnaje mezi Angličanem Fredem Perrym a Němcem Gottfriedem von Crammem. Zápas se skutečně odehrál, a to v roce 1935. Perry zvítězil 3:1. Agatha Christie však v předloze nic takového nezmiňuje. (PhillM.)