Reklama

Reklama

Mythic Quest: Raven's Banquet

(seriál)
Trailer
Komedie
USA, (2020–2023), 13 h 26 min (Minutáž: 22–37 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Seznamte se s týmem, který vytvořil největší multiplayerovou videohru všech dob. Na pracovišti, kde se budují nové světy, rodí se hrdinové a vznikají legendy, se ty nejtěžší boje nesvádějí ve hře, ale v kanceláři. (Apple TV+)

Videa (4)

Trailer

Recenze (24)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Konečně taky natočil někdo seriál z herního prostředí. Sice je to o online hrách, které nehraji, ale chápu, že je to z komerčního hlediska vhodnější než seriál o vývojářích indie adventur. Ale pokud hry nehrajete, klidně se koukejte, většinu vtipů pochopí i nehráči. A taky je to jeden z mála seriálů, který reflektuje epidemii covidu-19 (většina děl se tváří, že se nic takového nestalo) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takový dobrý námět to je a tak průměrné ho Amíci zpracovali. Oceňuji tedy některé opakující se záběry z Kingdom Come, ač Mythic Quest je spíš plagiát World of Warcraft. Bohužel ale to spolu s pátou epizodou je to jediné, co jsem si z první série odnesl a do druhé se mi už popravdě moc nechce. Pátá epizoda je navíc úplně vytržená z kontextu celého příběhu, protože separátně vypráví vznik a pád jednoho studia z pohledu herců Jake Johnsona a Cristin Milioti. A to je možná celej ten kámen úrazu. Já jsem na seriálu kromě těchto dvou herců nenašel jedinou postavu, která by mi přišla něčím zajímavá nebo něčím vtipná. Vtip je mimochodem další kámen úrazu tohoto seriálu. Tak vtipný by mohl být a tak škaredě tu vtip chybí. To, že si tady utahují z dvanáctiletýho youtubera je sice fajn, ale už jsem to viděl tisíckrát. Asi to chce zajít trošku za hranu, aby mě to poznamenalo a já chtěl víc. Moc se to tady krotí...možná až moc. To, že šéf je sebestřednej až na půdu nezachrání celý seriál. Bohužel. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Je tam znát vliv seriálů jako je It's Always Sunny in Philadelphia a Community (na nichž se autoři podíleli), mně na paměti vyvstaly například The Office a The Guild. Kvalitní ensemble comedy sitcom z pracovního prostředí s pestrou paletou postav. Co má MQ navíc: originální stand-alone epizody nesouvisející s hlavní linií, které ale i tak zaujmou, téměř nulový "will they/won't they" faktor (napadá mě snad jen dvojice testerek) neob např. (minimálně pro mě) zvučná jména. I speciální epizody stály za to, ať už to byl korona-díl, který ukázal i odvrácenou stranu pandemie, nebo LARP díl, který i přes svou jedinečnost je dobře promakaný, ať už do kostýmů nebo do vizuálních efektů. Závěrem bych z vlastní zkušenosti doporučil 3 out of 10, což je také sitcom z prostředí herněvývojářské společnosti, ale zároveň je to říznuté minihrami - je to hra, aktuálně dostupná zdarma např. na platformě Epic Games. ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Mythic Quest je promarněná příležitost a ve výsledku strašně špatné ztvárnění všeho kolem her. Někdo chtěl napsat variací Teorie Velkého třesku a zasadit ho do herního vývoje. 👎 Má to dvě vady: 1. Herní vývoj je zde podán velmi špatně 2. Není to vtipné. Nesympatické karikatury na sebe každou chvíli křičí. Postavy managementu dělají věci, za které by normálně měli padák a na krku žalobu. Ve výsledku jsem měl i pocit, že z hráčů a her si dělá srandu a zesmesnuje je. Zahrál si někdo ze scénáristů a i herců nějakou hru? Nepočítám angry birds nebo candy crush. Jediný dobrý díl, byl pátý díl, který je mimo celé dění MQ a pojednává o historii a málem indie týmu. Ty postavy a děj udělají více než celá série. Proč o tomhle nebyl MQ? Jo aha, tam nebyl nikdo zesmesnen a primárně tam jde o hru a lidi kolem ní. P. S. Ubisoft za tím stal a tak je tam reklama na AC, For Honor apod. Jenže ta hra MQ je WOWko s osklivym vizualem než má WoW. Jo a KCD tu má animace jen jako předěl mezi dny. Takže proč to tam je, to vážně nevím. Ta hra jak píšu je ošklivý WoW. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Byla by to super výplň mezi pařením videoher. Ale není, protože jsem se nedokázala odtrhnout, dokud jsem to celé nedokoukala. Luxusní oddychovka z herního prostředí plná zábavných zápletek i postav a to je mmorpg jeden z mála žánrů, který jsem nikdy nezkusila a asi ani nezkusím. Ale to vůbec ničemu nevadí. Pátá epizoda vůbec nezapadá, připomíná pojetím spíš Burtona nebo Black Mirror a sama o sobě je za plnou palbu. Ve 25ti minutách se stane víc než v kdejakém tříhodinovém eposu. Zbytek epizod za hodně podařených 80% Asi první produkt Apple, který mě zaujal a neurazil. Na jejich VOD produkci se s velkou chutí kouknu podrobněji. ()

Galerie (200)

Zajímavosti (3)

  • V úvodu je prezentována upoutávka na nový přídavek do hry, jsou v něm však použity scény z jiných her, například „Horizont Zero Dawn“. (cerdax2)
  • V seriálu se objevily i záběry z české hry „Kingdom Come: Deliverance“. (naheCZ)

Reklama

Reklama