Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(20)

Seznamte se s týmem, který vytvořil největší multiplayerovou videohru všech dob. Na pracovišti, kde se budují nové světy, rodí se hrdinové a vznikají legendy, se ty nejtěžší boje nesvádějí ve hře, ale v kanceláři. (Apple TV+)

Videa (2)

Trailer

Recenze (23)

Kryton 

všechny recenze uživatele

Mythic Quest je promarněná příležitost a ve výsledku strašně špatné ztvárnění všeho kolem her. Někdo chtěl napsat variací Teorie Velkého třesku a zasadit ho do herního vývoje. 👎 Má to dvě vady: 1. Herní vývoj je zde podán velmi špatně 2. Není to vtipné. Nesympatické karikatury na sebe každou chvíli křičí. Postavy managementu dělají věci, za které by normálně měli padák a na krku žalobu. Ve výsledku jsem měl i pocit, že z hráčů a her si dělá srandu a zesmesnuje je. Zahrál si někdo ze scénáristů a i herců nějakou hru? Nepočítám angry birds nebo candy crush. Jediný dobrý díl, byl pátý díl, který je mimo celé dění MQ a pojednává o historii a málem indie týmu. Ty postavy a děj udělají více než celá série. Proč o tomhle nebyl MQ? Jo aha, tam nebyl nikdo zesmesnen a primárně tam jde o hru a lidi kolem ní. P. S. Ubisoft za tím stal a tak je tam reklama na AC, For Honor apod. Jenže ta hra MQ je WOWko s osklivym vizualem než má WoW. Jo a KCD tu má animace jen jako předěl mezi dny. Takže proč to tam je, to vážně nevím. Ta hra jak píšu je ošklivý WoW. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takový dobrý námět to je a tak průměrné ho Amíci zpracovali. Oceňuji tedy některé opakující se záběry z Kingdom Come, ač Mythic Quest je spíš plagiát World of Warcraft. Bohužel ale to spolu s pátou epizodou je to jediné, co jsem si z první série odnesl a do druhé se mi už popravdě moc nechce. Pátá epizoda je navíc úplně vytržená z kontextu celého příběhu, protože separátně vypráví vznik a pád jednoho studia z pohledu herců Jake Johnsona a Cristin Milioti. A to je možná celej ten kámen úrazu. Já jsem na seriálu kromě těchto dvou herců nenašel jedinou postavu, která by mi přišla něčím zajímavá nebo něčím vtipná. Vtip je mimochodem další kámen úrazu tohoto seriálu. Tak vtipný by mohl být a tak škaredě tu vtip chybí. To, že si tady utahují z dvanáctiletýho youtubera je sice fajn, ale už jsem to viděl tisíckrát. Asi to chce zajít trošku za hranu, aby mě to poznamenalo a já chtěl víc. Moc se to tady krotí...možná až moc. To, že šéf je sebestřednej až na půdu nezachrání celý seriál. Bohužel. ()

Reklama

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Holly hell... Ta 5. episoda. Feels man... Začalo to jako goofy studio, kde budou jen ty odpady lidstva, které koukají na peníze nebo svůj quirk, a pak přišla 5. episoda. Wow.... No, komentář dokončím po dokoukání. Zatím hodnotím weeb 80 % ... Dokoukáno Stále stojím za tím, že 5. episoda byla nejlepší. Celkově však velmi reálné, nepřeháněné dílko, které reflektuje skutečnost ve studiích, které vytváří počítačové hry. Nic mi zde nepřišlo "přehnané", spíše naopak. Doporučuji všem geekům, já si to naprosto užil a pokud nebude druhá série, tak klobouk dolů, protože by se autoři chovali po vzoru 5. episody :-) Game it out! 85 % ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Konečně taky natočil někdo seriál z herního prostředí. Sice je to o online hrách, které nehraji, ale chápu, že je to z komerčního hlediska vhodnější než seriál o vývojářích indie adventur. Ale pokud hry nehrajete, klidně se koukejte, většinu vtipů pochopí i nehráči. A taky je to jeden z mála seriálů, který reflektuje epidemii covidu-19 (většina děl se tváří, že se nic takového nestalo) ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Byla by to super výplň mezi pařením videoher. Ale není, protože jsem se nedokázala odtrhnout, dokud jsem to celé nedokoukala. Luxusní oddychovka z herního prostředí plná zábavných zápletek i postav a to je mmorpg jeden z mála žánrů, který jsem nikdy nezkusila a asi ani nezkusím. Ale to vůbec ničemu nevadí. Pátá epizoda vůbec nezapadá, připomíná pojetím spíš Burtona nebo Black Mirror a sama o sobě je za plnou palbu. Ve 25ti minutách se stane víc než v kdejakém tříhodinovém eposu. Zbytek epizod za hodně podařených 80% Asi první produkt Apple, který mě zaujal a neurazil. Na jejich VOD produkci se s velkou chutí kouknu podrobněji. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (3)

  • V seriálu se objevily i záběry z české hry „Kingdom Come: Deliverance“. (naheCZ)
  • V úvodu je prezentována upoutávka na nový přídavek do hry, jsou v něm však použity scény z jiných her, například „Horizont Zero Dawn“. (cerdax2)

Reklama

Reklama