Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

Decker

Skvelej film. Opravdu za hodne dlouhou dobu jsem nevidel neco tak peknyho jako je tohle. Tokio je naprosto neuveritelny mesto a Scarlett Johansson je strasne hezka holka ;-) ()

Kjůkíí

Výběr tohoto filmu jsem opodstatnil vysokým hodnocením na csfd, byl jsem v očekávání a řeknu vám, nemám rád, když píšu samé superlativy, jenže když si nemůžete pomoct a musíte psát to dobré, protože prostě špatné věci nevidíte pro vší tu krásu a um, co naděláte. Opravdu velké uznání patří režisérce i aktérům. Příběh se formuje pomaličku, zvyšuje napětí, pomalý start a 2 rozdílné přběhy se postupem času spojují v 1 dějovou linii, v okamžiku kdy se protnou nastává ten pravý požitek a trvá až do okamžiku, kdy se opět rozdělí, což je uplně na konci. Ještě bych se vrátil k tomu konci, který byl famózní, srdceryvný a skutečný. Dojemný a našel bych desítky dalších synonym. Posazení snímku do Tokia, naprosto odlišného města od západní kultury, jiný jazyk, jiná mentalita, jste opuštěn, a hledáte svého přítele, někoho s kým můžete sdílet chvíle, který vám bude oporou a budete se na něj moct spolehnout. O tom všem tenhle příběh je. To že příběh byl napsaný téměř na míru Billu Murrayovi ještě podtrhuje dojem a krásná Scarlett potvrdila svůj talent a jak jinak i přemíru krásy, kterou ji příroda obdarovala, svět není fér. A film mě přesvědčil, že v Tokiu to nemusí být vůbec špatné. Natož zahrát si nějaké mega dobré automaty na cestě z práce. Střet moderního a uspěchaného života s opuštěností a potřebou blízkosti, která není v módě. Neuvěříte tomu, ale chytilo mě to za srdce. ()

matezzz

V průběhu asi dvou dní jsem shlédl 4 "romantické" komedie (ikdyž tady ten přídomek romantická tak úplně neplatí). Byly to: Klikař Charlie, Nevěřte mužům, Ztraceno v překladu a Těsně vedle. Ze zmíněných filmů je tento jednoznačně nejlepší a to více než o jednu třídu. Humor je perfektní a narozdíl od ostatních filmů je více než vtipný s úplnou absencí jakýchkoliv nechutností. Rozhodně můžu doporučit. Bill Murray hraje znuděného stárnoucího slavného herce bravurně a Scarlet Johansson mu skvěle asistuje. ()

dan.pacino

Že by mě to nějak moc nadchlo, to ne. Murray se Scar jako vždy skvělí, ale něco tomu chybělo. Chvílemi jsem se i nudil a celkově příběh za moc nestojí. ()

Doudis19

Velice "zvláštní" film, který s člověkem vyvádí opravdu "zvláštní" věci. Ne každého chytne okamžitě, o to víc si pak člověk připadá jako kus kamene, když si při dalším shlédnutí uvědomí tu neskutečnou krásu, šarm a vtip navíc v tak vkusném a úžasně citlivém obalu. ()

mr.kliky

film s neuvěřitelně silnou atmosférou, která nepotřebuje vyvíjet vůbec žádný tlak a stejně diváka dokonale pohltí, čemuž perfektně přidává odtažité tokio. rozvážný, klidný, pomalý a výborný snímek, na který se mi s odstupem času i dost blbě kouká, protože scarlett mi připomíná moji životní lásku ()

Mr.Ripley

Bill Murray je bůh, Scarlett Johansson princezna a Sofia Coppola poměrně zajímavý "poeta", jež se sám ztratil mezi řádky. ()

LeoH

Další dlouholetý rest zhruba naplnil tušení, kvůli kterým jsem v době premiéry do kina dvakrát nespěchal. Má to hodně našlápnuto k opravdu hořké existenciální komedii, je z toho příjemně cítit citlivá ženská ruka netlačící na pilu, ale zároveň to za mě až příliš sází na tokijskou exotiku, na Murrayho ksichtejčky, Scarlettčiny božské rtíky a vůbec křivky (ještě že to děvče hraje stejně skvěle, jak vypadá) a na ochotu sociálně zabezpečeného diváka přelomu tisíciletí plně se ponořit do problémů prvního světa. Viděl bych to na pěkných 75 %. ()

andrii

Bez slovníku. Já a ty. Žízniví tuláci, něžní hledači, rozhlížející se uvnitř sebe, ale v dohledu žádné to pravé ořechové. Návštěvníci venkovní hojnosti. Ocitnuvše se v odcizených obrazech, s pochopením odrážejících se stavů na druhé straně. Přechodné očarování. Blízké setkání poezie mihotající se v próze daleké země. Prchavé, křehké momentky k zamyšlení, potkávající se pocity a nálady s laskavou melancholií. Chytlavé tápání v niterných melodiích. Až vzájemné porozumění a zalíbení jim vyšle impuls, nabije energií, znovu naplní světlem, které postrádali. Spřízněné duše, dvojí meditace, probuzení se. Poklad neopakovatelnosti, kouzlo nenapodobitelnosti. Pohlazení cudnou romancí, osvěžující jako doušek saké, napoprvé, omamující - na rozloučenou. Jen pár slůvek do ouška pošeptaných a slunce může vyjít nad našimi hlavami. ()

David.Darco

O tom, ako svet nie je ružový, ale ani čierno-biely. Aký je pestrofarebný a šťastie môžeme nájsť aj v tom najposlednejšom kúte. Ale šťastie je prchavé :) A čo spomienky ? ()

Cedr

I přes můj pozitivní vztah k prostředí filmu jsem odolával celých 16 let před jeho zhlédnutím. Důvodem byla paní režisérka, poněvadž chtě nechtě, ženy prostě filmy točit neumí. Tušil jsem, že protekční dcera asi světlou výjimkou bude jen stěží. K mému nepřekvapení jsem měl naprostou pravdu. Myšlenka dobrá, ale charisma Billa Murraye ani zadeček Scarlett film nezachrání.Nemám nic proti pomalým atmosférickým filmům, jejichž cílem je simulovat specifickou náladu. Lost in Translation to však, pravděpodobně i kvůli šíleně přestřeleným očekáváním, příliš nezvládá. ()

Magneto

Naozaj som cakal viac?Ani nie...Film ma zaujal iba par scenami a dobrymi hereckymi vykonmi.Ale ked som sa neskor zamyslel,tak som zistil,co mi ten film vlastne chcel povedat...Myslim ze kazdy si zo spleti naznacenych a predhodenych problemov vyberie to,co ho zaujalo a podla toho ten film zhodnoti.Z mojej strany som po zhadnuti bohatsi o par dojmov a par (japonskych) pojmov ;-) Styri hviezdicky davam aj za Scarlett,ktora sa tymto filmom stala mojou definitivnou jednotkou v Hollywoode a Angelinu posunula na druhe miesto.Je kuzelna,tajomna,prirodzene krasna.Vynimocna zena ()

senor

Pro herce je někdy nejlepší taková role, kdy může být sám sebou. Proto asi Bill nedostal toho Oscara. ()

baruss

Niet čo dodať... romantická komédia se všým všudy.. 100 minút pravej a nefalšovanej nudy.. Kedže odpad! dávam len filmom ktoré ma vynervačia, nemôžem... : )) Nervózny som nebol, len som mal 100 chutí vypnúť to : )) prenudené poobedie... Jedna vec ma zaráža... tie oskarové nominácie... ()

Honzíno

Ten hnuj, co jsem tady mel v komentari, jsem musel vymazat. S odstupem a dalsi projekci to clovek vidi proste jinak. Je to bomba, Murray i Sofia meli dostat sosku a kez bych se po 20 letech dozvedel, co si rekli :) Ten film je urcite nadcasovy a snad i zraje. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005