poster

Hitman

 • USA

  Cohen and Tate

Krimi / Thriller

USA, 1989, 85 min

Režie:

Eric Red

Scénář:

Eric Red

Hudba:

Bill Conti

Producenti:

Jeff Young

Scénografie:

David M. Haber

Kostýmy:

Verkina Flower
(další profese)
 • Chrustyn
  ***

  Český distribuční název je v tomto případě dost nešikovný, protože evokuje akční podívanou o nájemném vrahovi, (podle obalu tedy vrazích) ale akce chtivý divák, dostane ve výsledku hodně studenou sprchu. "Cohen and Tate" je totiž spíše komorní thriller, který se z velké části odehrává v jednom autě o třech postavách (dva vrazi a jejich dětské rukojmí). Rozhodně to však neznamená, že se jedná o špatný snímek a minimálně první dvě třetiny jsou napínavé i dobře natočené. Konec už je takový béčkový standard.(26.1.2014)

 • beso74
  ****

  Netračná road movie, 2 zabijaci, ktorí sú si viac odlišní ako Danny De Vito a Arnold Schwarzenegger a jeden zasran, ktorý zas vie ako je dôležité mať filipa. Hneď prvé zábery na Roya Scheidera hovoria jasnou rečou, profík - čistič, ktorý odvedie svoju prácu bez zbytočných slov a aj bez zbytočného naťahovania, použijúc akurát tak nevyhnutne nutné množstvo munície, jeho postoj k práci je čisto profesionálny, odviesť ju čo najlepšie, presne podľa dohody a nebrať to príliš osobne. Má však jednu chybičku krásy, na zabijáka už trošička vyšší vek. A tak mu pridelia mladého partnera a hneď sú tie problémy dva. Adam Baldwin je psychopatický vyšinutý maniak, ktorému zabíjanie robí očividne radosť a keby mu to nechceli zaplatiť, snáď by to spravil vo voľnom čase ako svoje hobby. Neurotik, ktorý skôr koná ako rozmýšľa, pravda ak sa niekedy k tomu druhému stupňu aj dostane a ktorého najväčším problémom je dozvedieť sa, čo si taký hmyz myslí v okamihu keď končí rozbitý na prednom skle jeho auta. Nuž takáto nesúrodá dvojica spolu v aute na ceste dlhej niekoľko sto míľ s malým čertiskom na zadnom sedadle, ktoré rýchlo odhalí slabinu tohoto tandému a začne do nej šprtať, bude mať veľmi ťažké dojsť do Houstonu v zdraví a plnej sile... Netradične poňatý film s chytrým scenárom a komorným, ale veľmi dobrým hereckým obsadením, ktorý sa v dnešnej dobe preplnenej CGI príliš nenosí, určite stojí za pozretie.(30.1.2015)

 • oLí
  ****

  Nebýt tenhle film před krátkým časem zařazen do VIM na MZ, tak se o něm snad nikdy nedozvím a to by byla velká škoda :) V podstatě tu nejde o děj, prostá zápletka, ale ta road-movie nočními USA při hudbě Billa Contiho spolu s "živými" charaktery dvou nájemných zabijáků mě posadila hned na zadní sedačku vedle Travise. Roy klasicky charismatickej frajer, Adam Baldwin dobře ujetej magor, kterej by zfleku zvládl béčkovou variaci na Terminátora. Malej film, který dost možná bude mnohé nudit, protože nemá kdovíjak složitej příběh, naopak má ale i velkej potenciál si svou atmosférou diváka skutečně dostat. 7.5/10(31.12.2013)

 • blackJag
  ***

  U nás to šlo na kanálu MGM jednoduše jako Hitman...a dalo se na to podívat. Neřekl bych, že je to krimi a pokud thriller, tak psychologický. Nedozvíme se tady, proč dvojice nesourodých zabijáku unáší malého kluka, ani proč na začátku zabili jeho rodiče, evidentně v programu na ochranu svědků - toto všechno slouží jen jako startovní čára psychologické hry mezi únosci a obětí. Napětí ve vztahu obou zabijáků ( Scheider i Baldwin se do svých rolí hodí ) vzrůstá úměrně s množícími se komplikacemi a nebýt některých nešťastných dialogů a několika hluchých míst, dalo by se mluvit o zajímavém počinu. Takto ale jen průměr.(23.4.2008)

 • Tuxedo
  ***

  Výchozí situace je slibná (leč nedomyšlená: Proč by totiž chtěla mafie vyslechnout chlapce a pak ho stejně odstranit? Nešlo by to prostě udělat rovnou, jako s ostatními?) a minimálně do poloviny si film drží stejný standard, který stojí především na představitelích titulní dvojice vrahounů (Roy Scheider a Adam Baldwin, známý seriálovým fanouškům jako John Casey ze seriálu Chuck). V druhé půlce už však začne film kvůli nepřesvědčivému scénáři drhnout a ze stejného důvodu najednou trpí i herci. Slibný komorní thriller (většinu děje sledujeme tři lidi v jednom autě) se tak po čase změní v promarněnou šanci.(27.4.2008)