Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

xenopus

Bohužel mi v hlavě pořád zní vzpomínka na Penguin readers Horse Whisperer (čteno s "německou" výslovností) z dob mých středoškolských studií více než film samotný. A to je chyba. Ale upřímně, co byste taky chtěli od příběhu, jehož hlavním "dějem" je vlastně léčení duší lidí a zvířat? Nikdy nekončící odysea hledání pocitu skutečného naplnění a lásky byla pro R.R. inspirací ale zároveň hrobem - s tímhle si, chlapče, nevystačíš na 170 minut. Ale chápu, že bylo v Hollywoodu nutné po více než deseti letech natočit něco podobně nedějového a na pocity zaměřeného jako Vzpomínky na Afriku. Ale kdo se má na to koukat... na exteriéry Montany asi ještě já jo, ale na zbytek? Ani kvůli S.J. v roli Grace ne. ()

smajly

Je to sice doják, nicméně i kvalitní dojáky je třeba ocenit...a Zaříkávač koní je právě jedním z nich. ()

Sundance.cz

Pro ty, co mají rádi koně (což je snad každá žena) to určitě musí být něco nádherného - jééé, nádherný kůň, jééé, ta romantika... Pro mě obyčejné zvíře, styl příběhu, který už jsme viděli hodněkrát a Scarlett Johansson, kdy ještě neměla prsa. + za herecké výkony. - moooc dlouhé. Celkem: 45 %. ()

Brooks

Pomaly plynúca, citlivá dráma. Redford dáva veľký priestor hercom, necháva vyniknúť kameru i hudbu, režijne neexibuje, všetku svoju pozornosť venuje príbehu. Tentokrát dlhá minutáž nie je handicapom. ()

hekla

Téměř pětihvězdičkový snímek, skvěle zrežírovaný - napínavé úvodní drama, pocitově velmi reálné, silné a dojemné. Následně krásná příroda, klid, romantika, to vše dokresluje skvělý soundtrack Thomase Newmana. Největší výkon tu podává nádherný kůň, to co předvádí je obdivuhodné. No a ještě k tomu bravůrní mladá Scarlett Johansson v nelehké roli, kterou ale zvládla perfektně. Také Kristin Thomas, vývoj její postavy a chemie mezi ní a Robertem. No a sám Robert, to je snad zbytečné komentovat, v tom klobouku (i bez něj) je prostě stále děsně sexy. ()

Comida

Znáte ten pocit, kdy si během filmu přejete aby už skončil? Zaříkávač koní je přesně onen případ. Nezajímavý, neefektivně snažící se slzy ždímat snímek se šíleně a zbytečně přehnanou stopáží. Chvílemi trochu nudný ale i když člověk tak trochu ví jak to dopadne, byl jsem zvědav. Na jednu stranu to má celkem pěknou atmosféru, nádherné prostředí a důkaz že i starší muž dokáže získat srdce mladší ženy. Možná je to tím že je ve filmu který sám režíroval (to není spoiler, je to v oficiálním textu, takže pak člověk neví čím ho má film překvapit). 5/10. ()

Clark_Kent

Jak pravil básník Johann Wolfgang von Goethe : „Bůh stvořil koně jako druha větru a společníka bouře.“ Romantika se vším všudy. Mladá Scarlett a Redford hrajou slušně. ()

Dinsberg

Mistrně natočená úvodní sekvence nehody působí divákovi šok. Působí věrohodně, ne přehnaně. Takový zážitek na člověka působí nesmazatelně po celý život, natož pro zvíře. Ačkoli je Redford především herec, Oscara má v držení pouze režisérského. ()

Grunt

Má to úroveň. Ať už se jedná o jakýkoliv aspekt filmu. Pozvolnému vyprávěcímu tempu jsem se dokázal přizpůsobit a vůbec celý film na mě působí velmi příjemně. V celkovém výsledku mi však něco chybělo. ()

Bigfuckman

Nádherné scenérie americké státu Montana zachycené skvělou kamerou. Cowboy Redford má veliké charisma a lásku ke koním zde nemusel vůbec hrát. Jen ta stopáž mi přišla zbytečně moc natahovaná. Ještě musím pochválit nádhernou puberťačku Scarlett Johanson jak zvladla dobře svojí roli. ()

Katte

Opravdu krásný příběh. Čas se zastaví a technika není potřeba. Jen příroda a klid vyřeší všechny problémy mezi matkou, dcerou a nejen mezi nimi. ()

vitac.

Příjemný film. Je sice velmi dlouhý a plyne pomalu, ale to je vyrovnáno nádhernými scenériemi, dobrými hereckými výkony a uvěřitelným dějem. Bezva film k odpočinku a přestože koně moc nemusím, zde mi ani nevadili:) Tři a půl. ()