Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Bradley

Filip Renč je jeden z nejlepších klipových režisérů u nás. Má smysl pro atmosféru hudby a rytmus střihu. A o tom je přesně tenhle film. Série velmi zdařilých videoklipů spojených naprosto plytkým příběhem se slabými hereckými výkony (vyjma Františka Němce a Bronislava Poloczka). Hvězdička navíc za skvělou muziku 60-tých let a za xichtík Zuzky Norisové. ()

vinson003

Myslím, že opus magnum Filipa Renče, krásné hlavní protagonistky a sympatičtí herci, dalo by se říct, že líbívá pocta starší generaci a vzpomínka na svobodu před osmašedesátým. Trochu vyčnívám, ale pobavila mě hlavně sklepácká linka tří kamarádů, kteří balí hvězdy třídy, byl to i bláznivý průvodčí, ale i nadsázkový hostinský se svou druhou Norrisovou, , každopádně z Norrisových mám respekt až z nedávné doby,.kdy jsem je viděl v některých pořadech, přesněji řečeno z mladší z nich, ta je bezvadná... ()

honza.g

Muzikálu se nemá vyčítat plytkost děje, natož zjednodušené zápletky. A komu se zdají písničky příliš popové, měl by uvěřit, že v každé době převažuje hudba nenáročná, prostě ani v 60.letech většina mládeže nešílela na Beatovém festivalu, ale spíš na Golden Kids. ()

czprava

Přívětivý muzikální romanťák, kde excelují překrásné sloveny Zuzka Norisová a Alžběta Stanková. Anička Veselá známá ze Správce statku tu také zaperlila jako krásná "brejlatka". Klasický doják pro dívčí a ženská vlhká víčka s líbivými hudebními skvosty šedesátých let si získá srdce každého, kdo má rád nespoutané mládí a nebo sebereflexní nostalgii. Nemám asi nic zásadního, co bych dílu vytknul, celé je to hezky koukatelné a krásně to diváka unáší na romantické vlně lásek a očekávání šťastného života. Až by ani člověk neřekl, že se to odehrává v uzavřeném ostnatém Československu. Tedy až na pár pichlavých záběrů mapujících skutečnost, že v každé době i režimu se najdou aktivní udavači a práskači. Celkově za mě povedený odpočinkový láskový filmeček pro pohlazení dušičky, zejména pak při pohledu na tu překrásnou famózní Zuzku! ()

JenTR

Hezky barevné, pozitivní, romantické, čiší z toho radost a krása mládí. Dobrá hudba...možná to je kýč, ale mě se to líbí. ()

benden

Pěkné, hravé, příjemné - jako jaro a léto 68, bohužel jen do 21.8.68, pak deprese, smutek, bolest, beznaděj.... SSSR se projevil ve své nahotě, když napadl malý stát jen proto, že jsme chtěli více svobody. ()

milos.bradik

Špatné provedení krásných písniček a jen snaha těžit námětem ze silného traumatu tohoto národa. Celý film je velmi schématický a hereckým výkonům nijak nepomohlo to, že do rolí maturujících studentů jsou obsazeni herci a herečky okolo 25 let a Révai jako záklaďák má 27 let. Ty písničky jsou krásné, ale tuto nepovedenou hloupost to nezachrání. ()

Ziral

Je neuvěitelné kolik nesmyslů je možné vecpat do jednoho "veledíla" pod vedením režiséra, který v roce 1968 nosil snad ještě plinky. ()

hirika

Já tenhle film zbožňují. Lehce naivní, s nadsázkou převyprávěný a historický ne úplně přesný příběh. Písničky ho táhnou neskutečně nahoru, klipy v něm jsou parádní. Zuzana Norisová krásná a za mně její nejlepší film , popravdě se mi v ničem jiném nelíbila, ale tady je neuvěřitelná. Hanák, Nosek, Kostelný skvělý. Tenhle film jsem viděla x-krát a konec obrečím pokaždé, teď i před dvaceti lety. Tímhle počinem se mně Renč trafili na 100% do vkusu. Jo, a skvěle kostýmy ()