Reklama

Reklama

Rapa Nui - střed světa

Trailer

Obsahy(1)

Když v 18. století na Velikonoční neděli objevili holandští mořeplavci nejodlehlejší místo na Zemi, našli zde několik znepřátelených klanů bojujících proti sobě a domnívajících se, že jsou jedinými lidmi na světě. Společnost rozdělená na dvě kasty - dlouhouší a krátkouší, měla přísná pravidla a tabu stanovená hlavním kněžím. Dva muži, člen vládnoucího rodu Noro (Jason Scott Lee) a kameník Make (Esai Morales) bojují v závodu o titul Ptačího muže. Během příprav vyvrcholí dlouho trvající konflikty rozdělující společnost a závěrečné boje ji rozdělí definitivně. (ArnoldJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

Yardak 

všechny recenze uživatele

Rapu Nui (Velikonoční ostrov) - střed světa je příjemná dobrodružná oddychovka. Největším kladem je samozřejmě zajímavé prostředí a lehká snaha znázornit historii, neboť život na ostrově, působení klanů, stavba soch a kult ptačího muže je ve filmu zobrazeno dosti věrohodně. Sice příběh o milostném trojúhelníku spadá do označení "cliche", ale herci se do svých rolí poměrně hodí, tak ještě zůstanu u 4 hvězd, neboť to znázornění historického tématu zvedá film o jeden stupeň (protože takové filmy se netočí každý den). ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je to parádně raw a akční scény v závěru (lezení po skalách, plavání v rozbouřeném moři) jsou natočeny velmi uvěřitelně a působí tak, jak by to dneska horko těžko jen někdo dokázal (dneska by to točili na umělých skalách/v bazénu za podpory tuny CGI). A je tak až s podivem, jak nenápaditý a rutinní je zbytek filmu. Zejména navzdory tak ohromně atraktivnímu námětu. Primitivní dialogy, jednoduchá dějová kostra, často je to jen sled nějakých scén ze života domorodců (mluvících vtipně dokonalou britskou angličtinou) a je to prostě trochu nuda. Tu zmiňovanou syrovou autenticitu právě ta jednoduchost a naivita stokrát ohraného příběhu (v zásadě milostný trojúhelník) dost kazí. Film se navíc dost blbě shání a jediná dostupná verze v originálním znění je svou kvalitou dost za hranicí koukatelnosti, což je taky škoda, protože ty exteriéry by v případné zrestaurované blu-ray verzi mohly stát za to. 2,5* ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně kýčovitá volovina.. To nejblbější ze slabomyslné romantiky devadesátých let.. Tváří se to exoticky, ale ona exotika klouže jen po povrchu (fasádě/designu). Scénáristi se ani nesnažili vnést exotiku do jednání postav.. Jasně, je to fabulace. Já ani nečekal historickou autenticitu.. Ale když se tady všichni chovají jako by vypadly do tohoto velikonočního světa z nějaké pokřivené britské variace venezuelských telenovel, člověk prostě vnímá, že tady něco zásadně nesedí.. Dvě hvězdy, asi z jakéhosi sentimentu .. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Dalo msa to sfilmovat podstatne lepsie, ako Gibson natocil svoje Apocalypto - ako nieco desive, realne, hrozostrasne plne tortury krvi a náslia, kde vo vzduchu viselo nieco zlovestne - tak isto natocil Francis Ford Coppola svoj film Apocalypse now. Reziser Kevin Reynolds sa s tym ale nesral, pribeh je tucotvy, rezia je len rutinerska, kde vo vzduchu visi tak akurat amaterizmus rezisera a hercov. herci sa ani nesnazia, skor mi pripominali, : dobre, antocime to, nech uz je s tym svaty pokoj, aj tak mam n a poobedia na starosti A, B, C..... ostrov je sam o sebe dobry, len natocene je to otrasne, bez invencie, divak sa tych 107 moinut bude nudit ... fakt ako spackany film, necudujem sa, ze to komplet zhorelo . 20 % ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Velmi príjemné prekvapenie. Nádherný dobrodružný film o domorodom kmeni z Veľkonočného ostrova. Snahou autorov bolo serióznou cestou odhaliť tajomstvo tohoto záhadného ostrova. A musím povedať, že sa im to nadmieru podarilo, celé to pôsobí veľmi vierohodne. Skvelý námet, rýchle tempo a výborne spravené akcie vám nedovolia odísť od filmu. Nie je núdza ani o napätie, ani o humor, ani o vygradovaný záver. Postavy sú sympaticky, aj keď charakterovo nie zložité. Mužskému oku dobre padnú polonahé domorodky. V niektorých veciach to pripomína Gibsonove Apocalypto, aj keď záver dopadol možno inak, ako väčšina divákov očakáva. Hodnotenie: 90% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (6)

  • Některé historické údaje, které film vyobrazuje, jsou diskutabilní. Zničení lesů na ostrově je však skutečností. (Terva)
  • Ve filmu je scéna, kdy na jakémsi domorodém surfu plave herec Jason Scott Lee po moři. Neplánovaně se však přes něj přehnala obrovská vlna, která ho srazila a on doopravdy utrpěl hluboké rány, pohmožděniny a šok. (Lynette)
  • Rapa Nui se natáčelo s rozpočtem 22 milionů dolarů. Bohužel kvůli obtížnému terénu a častým bouřkám se natáčení protáhlo o 7 dní déle a tak šly další 2 miliony přes rozpočet. (Lynette)

Reklama

Reklama