Psycho Cop 2

Psycho Cop Returns

Drama / Horor / Thriller

USA, 1993, 80 min (Director's cut: 85 min)

Adam Rifkin

Scénografie:

Claude Viator

Kostýmy:

Milton G. Mangum

Přestože dvojka je mnohými označována za velmi dobrý film, šel jsem do ní s opravdu velkými obavami. Jednička mě totiž zrovna moc neokouzlila, ale přesto jsem jí dal průměrné ohodnocení. A to především díky hereckému výkonu Roberta R. Shafera. Ten si vedl v roli šíleného policisty velmi dobře a některé vraždy stály skutečně za to. Za to s logikou si jednička zrovna moc nepotykala a nejvíc mě sralo to Vickersovo teleportování se kamkoliv. Naštěstí dvojka se vydala jiným směrem a to po všech stránkách. Což bylo jen a jen dobře. Bylo vidět, že změna režiséra tomu jen prospěla. Adam Rifkin vědom si toho, že několikapodlažní budova není zrovna velké terno ve výběru prostředí, se musel uchýlit k věcem, na které jeho předchůdce zřejmě neměl dostatečné „koule“. Zvýšila se brutalita a samozřejmě nesměla chybět ani nahota. V jedničce jsme si museli vystačit jen s holkami v plavkách, ale tady je nám nabídnut přímo jiskřící striptýz trojice striptérek a jedna kancelářská soulož. Což samozřejmě potěší především pány. Nahota však není rozhodně všechno! Joe Vickers má rád zabíjení a hlavně rád působí svým obětem pěknou bolest. Což zde splnil do puntíku. Vražd zde bylo požehnaně a na krvi se nešetřilo. Tu někomu zlomil vaz, tu někdo schytal kulku do hlavy, jiný se proletěl výtahovou šachtou, nebo si „užil“ volný pád ze střechy budovy – no co vám budu povídat. No a v neposlední řadě nesměly chybět ani policistovy hlášky, které si mě získaly již v prvním díle. Takže lehce nadprůměrné hodnocení je zde tentokrát na místě a to zcela oprávněně. 60%(4.4.2018)

Proučík Joe Vickers byl ohromný sympaťák, největší klad filmu. Jinak průměrná vyvražďovačka v jednom baráku. Připomíná to Maniac Copa, ze kteréhož si želbohu nepamatuju ani zbla, tudíž nemohu srovnávat. Jinak ale paráda, hláškující polda, zasmál jsem. Snad jen ten konec je trochu blbý. Viděna 80 minutová verze.(25.2.2011)

Nostalgie největší! V 93. jsem měl Psychocopa na VHS ještě spolu s Věcí, takže jsem to přehrával jeden čas skoro denně a oba filmy zaráz. Hláškující policajt, satanista Joe Wickers (sympaťák Robert R. Shafer) má svoje zákony a běda tomu, kdo je překročí nebo jakkoliv poruší. Hlášky typu : " Ty děvko, dobře, že jsi v černým, dneska půjdeš na pohřeb! Na svůj! " nebo " Zatýkám Vás, máte právo zůstat mrtvej, máte právo mít svýho advokáta, ale moc by Vám nepomoh, protože jste mrtvej... " a desítky dalších černočerných poznámek dělají z Psychocopa dvojky kultovní záležitost. Ještě musím říct, že jako tenkrát začínající teenager jsem si cvrkal do gatí z těch krásných ženských, kterýma se to ve filmu jen hemžilo a striptýzové nebo šukací scény mě vyloženě dráždili. A úvodní scéna, ve které se ukazuje interiér Wickersova policejního auta je taky kult!! Tohleto je parádní béčko z devadesátých lét, které znám zpaměti (nezapomenutelný je i výborný český dabing o který se postaralo studio Intersonic) a v HD kvalitě je to šmakující žrádlo! 666!!!(6.8.2017)

• choze

"MÁTE PRÁVO...ZůSTAT MRTVÝ." Jedničku jsem neviděl, ale dvojku u nás vydal Intersonic a šlo o ne nejhorší béčkovou komediální vyvražďovačku vykrádající MANIAC COPA. Plusy: černý humor a kozy kam se podíváš (v roli striptérky Sidarisova múza Julie Strain). Zajímavý režisér, tenhle Adam Rifkin (MUŽ SE TŘEMA RUKAMA, SENZAČNÍ ÚNOS).(16.10.2007)

• Martin741

Rezisera Wallace Pottsa z dobreho a priemerneho hororu Psycho Cop 1 vystriedal uz menej zrucny Adam Rifkin a ten sa bohuzial uz nijako netrapi s budovanim atmosfery. Psycho Cop 2 je tym padom len dalsi horor, u ktoreho sa niet coho bat a casto sa to zvrhava len do samoucelnej vyvrazdovacky. Jo, a ta ma podla mna len maskovat rezisersku bezradnost a scenaristicku neschopnost, to mi nevyhovori nik. 30 %(15.1.2015)