Psycho Cop 2

Psycho Cop Returns

Drama / Horor / Thriller

USA, 1993, 80 min (Director's cut: 85 min)

Adam Rifkin

Scénografie:

Claude Viator

Kostýmy:

Milton G. Mangum

Zůstanete tady spolu pohromadě! Tohle je jeden z videokultů mého mladí. Šílenej, nesmrtelnej, satanistickej a vraždící policajt, kterej si s chutí v přestávce mezi mordy zahláškuje. Vedle něj pobíhají ječící polonahý striptérky a kancelářský krysy padají jak mouchy. Naprostá paráda. Ztrať se v pekle ty malej posero.100%(2.3.2015)

Proučík Joe Vickers byl ohromný sympaťák, největší klad filmu. Jinak průměrná vyvražďovačka v jednom baráku. Připomíná to Maniac Copa, ze kteréhož si želbohu nepamatuju ani zbla, tudíž nemohu srovnávat. Jinak ale paráda, hláškující polda, zasmál jsem. Snad jen ten konec je trochu blbý. Viděna 80 minutová verze.(25.2.2011)

V druhom pokračovaní sa Psycho Cop viac priblížil svojmu vzoru (Maniac Cop) a svoje pôsobisko presunul z nenápadných prírodných končín priamo do veľkomesta, resp. skôr do jednej budovy, kde si chlapíci pripravili po pracovnej dobe tajnú rozlúčku so slobodou. A nebol by to správny psycho fízel, aby im ju neprišiel skontrolovať. Oproti prvému dielu sa trochu pritlačilo na pílu a všetkého je viac; brutality, napätia, akcie, čierneho humoru, neskutočných psychocopových hlášok i polonahých sexi kočiek, ktoré potešia oko pánskeho diváka. Mne sa film páčil ešte trochu viac ako prvý diel, prakticky to bolo po celý čas veľmi podarené.(1.12.2010)

Jednička byla dobrá žánrovka z řady slasherů, ale dvojka je, jako jedno z velmi mála pokračováních hororů, ještě lepší. Ne proto, že je to tu samá žhavá kočka co se nestydí (ale jako nevadí to :-D ) ale proto, že Joe Vickers (Robert R. Shafer)hláškuje ještě víc než v prvním dílu, místy film jde až do komedie, ale ne trapné, a divák se ani chvilku nenudí. Překvapivé je, jak krásně dokáže film z komické vlny přepnout do napětí a zase zpátky. To se povede málokdy, tady to ale šlape perfektně. V jednu chvilku se směju kravaťákovi se sekyrou v zádech (kdo viděl, chápe) a pár vteřin nato ani nedýchám, při honičce kdy Robert nahání Barbaru Niven. Jinak Barbara je snad z jiné planety, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že jí během natáčení filmu bylo 40 !! Vypadala ani ne na třicet a všechny ostatní sexy kočky strčila do kapsy a to se jako jediná nesvlékala. Konec filmu opět potěšil a škoda, že trojka už nebyla. Opravdu jsem si dnešní večer s Psycho Copem užil a jsem rád, že jsme se konečně po tolika letech potkali a určo to zase zopákneme.(19.10.2016)

Nostalgie největší! V 93. jsem měl Psychocopa na VHS ještě spolu s Věcí, takže jsem to přehrával jeden čas skoro denně a oba filmy zaráz. Hláškující policajt, satanista Joe Wickers (sympaťák Robert R. Shafer) má svoje zákony a běda tomu, kdo je překročí nebo jakkoliv poruší. Hlášky typu : " Ty děvko, dobře, že jsi v černým, dneska půjdeš na pohřeb! Na svůj! " nebo " Zatýkám Vás, máte právo zůstat mrtvej, máte právo mít svýho advokáta, ale moc by Vám nepomoh, protože jste mrtvej... " a desítky dalších černočerných poznámek dělají z Psychocopa dvojky kultovní záležitost. Ještě musím říct, že jako tenkrát začínající teenager jsem si cvrkal do gatí z těch krásných ženských, kterýma se to ve filmu jen hemžilo a striptýzové nebo šukací scény mě vyloženě dráždili. A úvodní scéna, ve které se ukazuje interiér Wickersova policejního auta je taky kult!! Tohleto je parádní béčko z devadesátých lét, které znám zpaměti (nezapomenutelný je i výborný český dabing o který se postaralo studio Intersonic) a v HD kvalitě je to šmakující žrádlo! 666!!!(6.8.2017)