Psycho Cop 2

Psycho Cop Returns

Drama / Horor / Thriller

USA, 1993, 80 min (Director's cut: 85 min)

Adam Rifkin

Scénografie:

Claude Viator

Kostýmy:

Milton G. Mangum

Pro tenhle film mám slabost, protože co si pamatuju, tak to byl pravděpodobně můj vůbec první slasher. Parta kancelařských krys podplatí hlídače výškové budovy, ve které pracuje, aby si tam mohli natahnout chlast a šlapky. Bohužel pro ně se nechovají příliš prozíravě, když jejich plány na večer uslyší při obědě R.R.Shafer v roli zmagořenýho bengáče Joe Vickerse. Co pak následuje je zřejmé. Vickers s klidnem sobě vlastním likviduje postupně jednoho účastníka večírku po druhém. Nechybí humorné hlášky, kozičky striptérek, ani stříkance krve. Pro mě klasika, takže 4*.(30.9.2012)

• Martin741

Rezisera Wallace Pottsa z dobreho a priemerneho hororu Psycho Cop 1 vystriedal uz menej zrucny Adam Rifkin a ten sa bohuzial uz nijako netrapi s budovanim atmosfery. Psycho Cop 2 je tym padom len dalsi horor, u ktoreho sa niet coho bat a casto sa to zvrhava len do samoucelnej vyvrazdovacky. Jo, a ta ma podla mna len maskovat rezisersku bezradnost a scenaristicku neschopnost, to mi nevyhovori nik. 30 %(15.1.2015)

Jednička byla dobrá žánrovka z řady slasherů, ale dvojka je, jako jedno z velmi mála pokračováních hororů, ještě lepší. Ne proto, že je to tu samá žhavá kočka co se nestydí (ale jako nevadí to :-D ) ale proto, že Joe Vickers (Robert R. Shafer)hláškuje ještě víc než v prvním dílu, místy film jde až do komedie, ale ne trapné, a divák se ani chvilku nenudí. Překvapivé je, jak krásně dokáže film z komické vlny přepnout do napětí a zase zpátky. To se povede málokdy, tady to ale šlape perfektně. V jednu chvilku se směju kravaťákovi se sekyrou v zádech (kdo viděl, chápe) a pár vteřin nato ani nedýchám, při honičce kdy Robert nahání Barbaru Niven. Jinak Barbara je snad z jiné planety, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že jí během natáčení filmu bylo 40 !! Vypadala ani ne na třicet a všechny ostatní sexy kočky strčila do kapsy a to se jako jediná nesvlékala. Konec filmu opět potěšil a škoda, že trojka už nebyla. Opravdu jsem si dnešní večer s Psycho Copem užil a jsem rád, že jsme se konečně po tolika letech potkali a určo to zase zopákneme.(19.10.2016)

Jedničku Psycho Copa považuju za otřesně nepovedenej trash. Někdy se ale, stane zázrak a vyloženě sračková amatérština vyfasuje pokračování, které originál předčí ve všech směrech (ono to teda v případě jedničky, nedá ani moc práce :-)). U Psycho Copa je příčinou osoba režiséra. Adam Rifkin měl v té době silný období na divný, pro někoho kultovní filmy. Například jeho Muž se třema rukama, to je pecka, kterou leckdo nevydýchá. Ale zpět k šílenýmu policajtovi. Hned na začátku překvapí (oproti unylé jedničce) super drajv, kterej chytne a už nepustí. Všechno je tak, jak to v obskurním béčku má být, díky rozumné délce film nenudí, většinu stopáže tam pobíhá spousta polonahých koček (včetně Julie Strain), psycho polda hláškuje jak o život, prostě nádhera. Rifkin naprosto přesně ví co točí, a točí tohle ujetý béčko s až ironickým nadhledem. Navíc je film završenej naprosto nečekaným, fantastickým koncem, u kterýho jsem se opravdu od srdce zasmál (myslím tím scénu před hospodou). Tohle je prostě ten typ filmu, který miluju.(19.9.2010)

Nostalgie největší! V 93. jsem měl Psychocopa na VHS ještě spolu s Věcí, takže jsem to přehrával jeden čas skoro denně a oba filmy zaráz. Hláškující policajt, satanista Joe Wickers (sympaťák Robert R. Shafer) má svoje zákony a běda tomu, kdo je překročí nebo jakkoliv poruší. Hlášky typu : " Ty děvko, dobře, že jsi v černým, dneska půjdeš na pohřeb! Na svůj! " nebo " Zatýkám Vás, máte právo zůstat mrtvej, máte právo mít svýho advokáta, ale moc by Vám nepomoh, protože jste mrtvej... " a desítky dalších černočerných poznámek dělají z Psychocopa dvojky kultovní záležitost. Ještě musím říct, že jako tenkrát začínající teenager jsem si cvrkal do gatí z těch krásných ženských, kterýma se to ve filmu jen hemžilo a striptýzové nebo šukací scény mě vyloženě dráždili. A úvodní scéna, ve které se ukazuje interiér Wickersova policejního auta je taky kult!! Tohleto je parádní béčko z devadesátých lét, které znám zpaměti (nezapomenutelný je i výborný český dabing o který se postaralo studio Intersonic) a v HD kvalitě je to šmakující žrádlo! 666!!!(6.8.2017)