Cestou necestou

Back Roads

Komedie

USA, 1981, 94 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,809,387Tržby Celosvetovo $-(30.11.2008)

Víc než cokoli jiného je tenhle snímek zajímavý tím, že si zde prostě dokonale sedla titulní dvojice. Sally Field a Tommy Lee Jones jsou prostě výborní a i když je ten příběh místy o ničem, oni ho dokážou oživit a vy tak sledujete scény, které vás baví díky jejich herectví. Tohle se mi na filmu velmi líbilo.(16.1.2018)

Film, ktery stylem a vizualem spada spis do druhe poloviny sedmdesatek. Pekne natocene, dobre zahrane, ale bohuzel trosku nudne...nebo jak to rict. Sledujeme peripetie prostitutky (Field s peknyma nohama) a tulaka a prilezitostneho boxera (Jones) pri jejich ceste na jih. Neni to v zadnem pripade komedie, to nevim, kdo na tohle zarazeni prisel. Neni to ani roadmovie, je to spis takove smutne drama ze zivota dvou zoufalcu protloukajicich se zivotem. Ale film je natocenej hezky, a jedna projekce jiste nikomu neuskodi. Pokud teda necekate komedii. ;)(20.12.2015)

Toto uz nepatri medzi najlepsie filmy rezisera Martina Ritta - tam radim noir Edge of the City, Parizske Blues 1961 a Pete and Tillie 1972. Tuna ide len o rezisersku rutinu, on + ona na cestach po USA - zvysok nebudem prezradzat, kazdy nech si to pozrie. Fascinujuce su hlavne realie Juhu USA - fakt som sa bavil, tempo slusne, nuda nehrozila, dialogy na urovni. Tommy Lee Jonesa /Natural Born Killers/ nemam rad, ale snazil sa, a to sa ceni, Sally Field mala tymto jeden zo svojich lepsich filmov. Zvysni herci mi uz potom nehovorili nic : 69 %(30.6.2018)