Karlos80

Byl tohle vůbec režisér Di Leo, který před tímto filmem natočil brilantní poliziesco trilogii? Tento film spadá do stejného subžánru, ač jde vlastně o bláznivou sexuální komedii (v těch letech v Itálii tak populárních), nebo něco na způsob bláznivých akčních filmů ze Spencerem & Hillem. Mlátiček, podobně jako u nich, je tu skutečně hafo, zvláště třeba ta ke konci na matějské pouti. Všecky tyto scény by měl ale dřív normálně dokázali rozesmát, ale tady to moc nešlo, nevím z jakého tomu bylo důvodu. Ursula Andress v roli letušky (přestrojené za tajného agenta, která se ocitne proti její vůli ve skrytém boji třech soupeřících gangů) je tady opravdu velká (byl to především její film a kvůli ní, jsem se k němu i dostal, a tak by to měl udělat každý její fanda), perfektní koketa, nádherná jako vždy, párkrát se tu objevila i zcela nahá, a to prosím ve svých 39 letech! Viz. pěkná scéna ve vaně aj, což by před pár lety nazpět (v éře bikin) ještě nehrozilo, ale předvede nám tu i skvělé řidičské umění:-) Vůbec všechny ty automobilové scény byly komicky pojaté, zvláště všechny ty s nemotorným inspektorem, nebo s taxíkářem. Další plus u mě sklízí černý buldozer Woody Strode, ten to tu bral hlava-nehlava, ocelová pěst, tvrdý jako skála. Film je příjemnou změnou a hlavně nenáročnou oddychovkou, asi tak to Di Leo i zamýšlel, film v sobě kloubí mnoho dalších žánru, přes komedii, parodii, frašku, akční film, nebo western (i takový motiv tu byl), prostě Di Leo, se nechal příjemně ovlivnit a docela to vyšlo, ale já přeci jen radši ty vážná, přímočará akční a tvrdá poliziesca. A že je z čeho vybírat, Di Leo jich pak natočil celkem 8, Mr. Scarface (76) a toto mezi ně nepočítám, taky jsem si ho nechával na samý konec! ()

špaček421

Tohohle jsem se bál, že to bude jen o Ursulině těle a ničem víc. Ano, je to o jejím těle. A taky je to přehlídka skoro všech italských kaskadérů, kteří tu dostanou maximální možnost se předvést. A taky je to kriminální film. Zvláštní mix? Rozhodně. Ale je to docela zábava, kde se nálada pořád přelévá mezi akční komedií, sexy komedií a mafiánským thrillerem! Nad vším s lehkostí sobě vlastní proplouvá skoro pořád nahá Ursula Andress, která si film nechá ukrást až v závěru od party kaskadérů kteří si odskočili od Spencera a Hilla a rozhodli se navzájem si natlouct bez nich. Nic výjimečného, ale může to být příjemná trashová zábava. ()