Colpo in canna

Stick 'em Up, Darlings

(neoficiální název)

Akční

Itálie, 1975, 96 min

Na Di Leovi podmínky je to slaboučké ale snímek neurazí pravého fanouška eurocultu.(7.2.2015)

Byl tohle vůbec režisér Di Leo, který před tímto filmem natočil brilantní poliziesco trilogii? Tento film spadá do stejného subžánru, ač jde vlastně o bláznivou sexuální komedii (v těch letech v Itálii tak populárních), nebo něco na způsob bláznivých akčních filmů ze Spencerem & Hillem. Mlátiček, podobně jako u nich, je tu skutečně hafo, zvláště třeba ta ke konci na matějské pouti. Všecky tyto scény by měl ale dřív normálně dokázali rozesmát, ale tady to moc nešlo, nevím z jakého tomu bylo důvodu. Ursula Andress v roli letušky (přestrojené za tajného agenta, která se ocitne proti její vůli ve skrytém boji třech soupeřících gangů) je tady opravdu velká (byl to především její film a kvůli ní, jsem se k němu i dostal, a tak by to měl udělat každý její fanda), perfektní koketa, nádherná jako vždy, párkrát se tu objevila i zcela nahá, a to prosím ve svých 39 letech! Viz. pěkná scéna ve vaně aj, což by před pár lety nazpět (v éře bikin) ještě nehrozilo, ale předvede nám tu i skvělé řidičské umění:-) Vůbec všechny ty automobilové scény byly komicky pojaté, zvláště všechny ty s nemotorným inspektorem, nebo s taxíkářem. Další plus u mě sklízí černý buldozer Woody Strode, ten to tu bral hlava-nehlava, ocelová pěst, tvrdý jako skála. Film je příjemnou změnou a hlavně nenáročnou oddychovkou, asi tak to Di Leo i zamýšlel, film v sobě kloubí mnoho dalších žánru, přes komedii, parodii, frašku, akční film, nebo western (i takový motiv tu byl), prostě Di Leo, se nechal příjemně ovlivnit a docela to vyšlo, ale já přeci jen radši ty vážná, přímočará akční a tvrdá poliziesca. A že je z čeho vybírat, Di Leo jich pak natočil celkem 8, Mr. Scarface (76) a toto mezi ně nepočítám, taky jsem si ho nechával na samý konec!(25.4.2011)