Hra na oliheň

• Jižní Korea Ojingeo geim (více)

Série(2) / Epizody(18)

Anayka

Na korejské filmy jsem chodila už na střední, takže občasná brutalita mě jen tak nezaskočí, ale především mi Squid Game přijde neskutečně smutná a znepokojuje mě, kam až mohou zadlužení lidé ze zoufalství zajít. ()

E lan

Nebít toho zklamání na konci, tak bych dal plnou palbu. Všechny díly byly vynikající, některé přímo perfektní, emotivní, napínavé každou minutu. Když si to člověk dá i v původním znění, tak si to užije ještě více. Škoda toho roztodivného konce, ten mě osobně zklamal. ()

Demonic189

Za 2 dni som to zhltol ako malinu, a keďže sa mi ešte málilo, tak za týždeň som si to s doprovodom dal znovu. Vrcholná záležitosť, či už formou alebo obsahom, k tomu občas sánka dole...len škoda tých dvoch posledných časti, kedy sa to troška hodí do úrovne "telenovela". Aj napriek tomu TOPka a od Hry O Tróny som v rámci seriálov nevidel nič lepšie... ()

Martell47

Ešte sa mi nestalo aby som sa na ďalší diel nejakého seriálu tešil viac ako na Vianoce. Úžasné, verné emócie, dokonalosť, jedna z tých najlepších vecí aké som kedy videl. (veľmi trefný koment POMO) ()

BFG2000

Korejskou produkci téměř neznám. Tohle jsem zkusil spíše jen tak z nudy. Ale, rozhodně jsem nelitoval a již po prvním díle jsem věděl, že mě čeká nevšední a silný zážitek. Řemeslně prakticky dokonale zmáknutá minisérie, která vybočuje z typicky Hollywoodského rámečku. Možná právě skutečnost, že divák předpokládá, že se bude vše vyvíjet dle amerických a evropských standardů, je o to více průběžně šokován. Místy je to hodně drsné. Nejen samotnou brutalitou a gore scénami, ale také náhledem do života běžných Soulanů. Seriál skvěle vykresluje charaktery jednotlivých postav a vše to zlo, které je v nás a které se dere na povrch o to více, v čím větší šlamastice se člověk ocitá. Perfektní herecké výkony a zejména proměna hlavních postav je až dechberoucí. Nejprve mě trochu zklamalo odhalení motivů, proč se to vše děje, ale pak to vlastně skvěle zapadlo do celého konceptu a jakékoli jiné motivace by nevyzněli uvěřitelně. Jeden z TOPů Netflixu! PS.: Šestá epizoda je opravdu neskutečný emoční hurikán! ()

MFloyd

Chytlavý seriál, který možná nemá zas tak geniální myšlenku, na kterou Vás to celou dobu láká, ale rozhodně je geniálně napsaný a zrežírovaný tak, aby člověka nenechal vydýchnout a přišpendlil ho u obrazovky. Pro mě osobně i krásný barevný vizuál, který jde skvěle do kontrastu s tak brutální zvířecí mentalitou, aneb boj o přežití se vším všudy. ()

Toshio

Hlavní hrdina je takovej kokot, že jsem to musel po půl hodině vypnout. Zlatej Takeshi Kitano v Battle Royale. ()

Pulper

Nejlepší seriál, jaký jsem za dlouhou dobu viděl. Lepší než Černobyl, a troufám si tvrdit, že i lepší než sedm řad Hry o trůny. Vím, že tematicky je to něco úplně jiného, ale myslím celkovou kvalitu. Scénář, režie, herecké výkony spousty postav. Ti, kdo nemají moc nakoukané asijské filmy a seriály, možná budou mít trochu problém s asijskou mentalitou a způsobem vyjadřování emocí, ale za chvilku si zvyknou. SPOILER: V zajímavostech je uváděna jakože chyba v počtu postupujících po kuličkách. Nesmysl. Mohli je prostě vyřadit, protože z dané dvojice se do limitu nikomu nepovedlo nebo nechtělo sebrat partnerovi všechny kuličky, takže je picli oba. Co já považuju za chybu, to je staříkovo vysvětlování taktiky pro přetahování lanem v délce asi 2-3 minut, přičemž ten výtah jel tak maximálně půl minuty. Škoda, ale to je nepatrné smítko na perfektně vyleštěném okně do duše lidí, kteří pro peníze a zábavu jsou ochotni jít přes mrtvoly. Kromě akční podívané je to právě velmi zajímavá sonda do povahy jedinců druhu, který si bohužel říká člověk rozumný. S tím souvisí i perfektní nastínění osudů některých účastníků celé jakože zábavné taškařice. Sumasumárum, s klidným srdcem můžu napsat, že jsem opravdu "satisfied" :-) ()

RAFT

Tak tenhle seriál naprostá pecka .Každy díl jiná hra .Co ti korejci už nevymyslí.Seriál mě bavil až do konce .Hráči ,kteří se snaží získat peníze ale,však má to jeden háček.Co jsou schopni lidi udělat pro penize.90% ()

Jan.Cada1

Originální jihokorejský seriál byl určitě skvělým překvapením a skvělou výplní do dlouhých podzimních večerů. Celou první sérii jsem čekal nějakou hlubší pointu, ale té jsem se nakonec příliš nedočkal. Překvapení se starým pánem bylo dost nápadné námětu z jiných filmů, ale budiž. Celkem mě ty jeho filozofické kecy ale stejně sraly. Uvidíme, zda po úspěchu první série bude navazovat další. Dějově by seriál mohl být něco ve stylu Hunger Games, kdy také v prvním filmu byla hlavní postava "obětí" a následně se stala odpůrcem "režimu". Skvělé herecké výkony a hudba, slabší (i když velmi originální) scénář by chtěl ještě dotáhnout k dokonalosti. Třeba bych víc rozvedl zápletku s policií a bráchou detektiva. Celkově hodnotím 4* a určitě doporučuju. ()

SONY_

(Pozor, spoilery!) Mluvilo se o tom, viděl jsem to skoro na každým story na Instagramu, a tak si říkám, že na tom něco musí být. Zhruba první polovina první epizody byla taková spíše o ničem, ale jakmile začala první hra "Červená, zelená" a došlo na nemilosrdné vyřazování hráčů, tak jsem zkameněl a seriál se stal mým pravidelným večerním programem vždycky hned poté, co jsem odešel ze školy kvůli přehřívání mozku způsobeného rychlým zapisováním nových dat. Tímto seriálem jsem vlastně nemohl udělat chybu. Nikdy jsem neviděl žádnou korejskou tvorbu, a tak jsem byl velmi mile překvapen. Zaujalo mě jak prostředí, ve kterém se seriál odehrává, tak hry samotné, neúprosná pravidla a neúprosný personál, zápletky, hudba apod. Po skončení seriálu jsem zjistil tři věci. 1. Nedokážu si zapamatovat korejská jména. 2. Nikdy nehraj hru "Červená, modrá". 3. Sto jihokorejských wonů jsou necelé dvě koruny. Rovněž mi zůstává jedna nezodpovězená otázka... Kde vzal 001 tolik peněž? /95%/ ()

Clark_Kent

Zrovna když jsem se začal opravdu nudit. Tak jsem narazil na  oliheň (Squid Game). Nemůžu si to vynachválit, konečně zažil svižnější tenzi s  uvěřitelnými lidskými charaktery. Měl radost a bavilo mě to. Podle uznávaného psychologa mohou lidé snít o různých prožitcích a toužit po velmi adrenalinových zážitcích, ale v momentě, kdy se takové sny stanou realitou, dojde k drsnému střetu představ a skutečnosti. Ta na ně pak dolehne a co bylo snem, to se stane opravdovou noční můrou. ()

departed

Morální poučení zní, že peníze nejsou všechno? Asiati jsou úplně někde jinde a je vlastně docela zřetelný, proč to má takový nejen úspěch, ale i hype. Skrze dětské hry s brutálními pravidly, které hráče dělí mezi životem a smrtí jsou na nás vrhány všechny různé sociální otázky, psychologie člověka, morální dilema, pud přežití, ale i otázka samotná a to jak daleko člověk dokáže klesnout až na samotné dno a čeho všeho je schopen, aby dosáhl vítězství. Nebýt posledních dvou dílů, byl bych na plném počtu. Kór v posledním díle mě přehršel cheesy momentů a typických filmových klišé přišel už přepálený a jenom se to zbytečně natahovalo, aniž by to mělo ten nádherný dramatický efekt, který by tomu ladil, jenž by vše ukončil ve správnou chvíli. Pořád se jedná ale o naprosto úchvatnou podívanou, která diváky určitě rozdělí do dvou táborů a o které se bude ještě chvíli určitě mluvit. Hodnoceno: 1 série. ()

Čiban

Když jsem viděl první trailer, tak jsem si říkal, že to bude nějaký Takešiho hrad v novém kabátu. Moc daleko od pravdy jsem nebyl. jelikož po první hře jsem viděl, že toto bude brutální battle royale Takešiho hrad. Celkem pomalejší start vůbec nevadil a seriál chytne a nepustí. Celý seriál je propletený easter eggy a skrytými detaily, které si uvědomíte až na konci nebo po zhlédnutí ještě jednou. Hodně se mi líbilo zvládnutí castingu a celkové sblížení s partou hlavních účastníků. S poustavami jsem si díky jejich propracovanosti vytvořil určitý vztah, takže při jejich vyřazování to bylo hodně působící na city. Není to jako když hodíte neznáme lidi do jámy a vůbec je neznáte. Každý z úkolů poukazuje na jiný rys lidskosti a scény z života účastníků "tam venku" krásně ukazují to, jaký život opravdu umí být a že se s nikým nepáře. Každý díl Vás donutí co nejdříve zapnout ten další a tak furt dokola. Během dvou dnů jsem měl tak hotovo. Kamera a scéna byla v každém díle skvělá a určitě doporučuji se na tuto nekompromisní brutální podívanou mrknout. Věc která se mi zde hodně líbí je, že se děj netočí kolem lgbt komunity a nebo barvy herců (žádný černoch  v seriálu), jak je to na Netflixu zvykem. Vytknul bych jen otevřený konec, jelikož by seriál nepotřeboval vůbec pokračování. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení