Leon

• Francie

Léon

Leon

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1994, 105 min (Director's cut: 133 min)

Jean Reno z utrápeným výrazem chlastá mlíko, zalejvá kytku a jeden by do něj toho profesionálního zabijáka ani neřekl. Portmanka která ač mladá už by byla šukézní je příliš otravná jak se snaží za každou cenu vniknout do Leonova světa a vezme si přitom do palice, že se stane profesionální vražedkyní aby pomstila svoji rodinu. V podstatě když se to tak vezme dost absurdní námět a ty psychologický sračky víceméně otravný. Jinak to docela šlape. Naprosto famózní je Gary Oldman který smaží, psychotí a zabíjí lidi. Jenom škoda, že nedostal větší prostor. Suma sumárum akce sice příjemně drsná a oldschol, ale vyplněná pro mě někdy nesnesitelnými a ubíjejícími dialogy a to jsem viděl normální verzi. Ta prodloužená by mě asi unudila k smrti. Prostě zabiják z dobrým srdcem a afektovaná pipinka to u mě nevytáhnou na víc než na průměr (sorry Laco) no a na 32 nejlepší film (údajně) už ani náhodou. Marná sláva největší Bessonova pecka je Brutální Nikita. Tohle mi proti ní přijde jenom jako slabej odvar i když úplně špatnej film to taky není, takže dávám 55%(28.2.2015)

Charismatický ňouma. Bez kořenů a závislý na mléku. Jekyll s kytkou střídá Hydea s brýlemi a potkává další svého druhu. Jaké to asi je, přesvědčit sám sebe, že jsem mrtvý? Naivní cool romance se zakázaně sexy lolitkou, která sbírajíc střípky své duše mimoděk téměř poskládala i jednu další. Téměř. Nepřišel.(5.7.2011)

Snad žádná slova nedokáží říct, v čem je zrovna Leon tak speciální. Film o samotářském nájemném vrahovi Leonovi (Jean Reno), který se nikdy nemusel o nikoho starat, dokud nepotkal malou Matildu (Natalie Portman) má od začátku našlápnuto k nezapomenutelnému dílku, který si pustíte i několikrát po sobě a vždycky vás dojme. Jean Reno ve své nejlepší roli.(16.9.2006)

|| Scenár: Luc Besson | Hudba: Éric Serra | Produkcia: Patrice Ledoux | Distribúcia: Columbia Pictures, Gaumont Film Company | Rozpočet: 16 miliónov $ | Tržby: 45,284,974 $ || Chystal som sa na niečo výnimočné. A môžem povedať, že som dostal viac. Svojou jednoduchosťou a štýlovosťou tento film dostatne aj toho najdobromyselnejšieho chlapa na kolená a núti ho povedať: Pedofília nie je zločin. Dvojica Natalie Portman – Jean Reno mi perfektne sadla, no moja slabosť k Liv Tyler si predstavuje obsadenie pôvodného plánu... Ale nie, tieto pocity sa dali dosiahnuť len takto! Besson mal šťastie, že sa Natalie vrátila na konkurz, skadial ju pôvodne poslali domov s dôvodom, že je na rolu mladá. Figu borovú!(13.10.2008)

I když od počátku tušíte jak film musí skončit, je to nádhera. Viděl jsem pouze Director's cut, takže nevím, co v původní verzi chybí, ale téhle nechybí absolutně nic. Ta drsná poetika mě naprosto dostala a přestože fandíte vlastně nájemnému vrahovi a zabitých bude během filmu opravdu dost, je to to poslední, co by mi na něm vadilo. Mé opravdové zážitky z tohohle filmu jsou totiž někde úplně jinde.(20.10.2005)