Leon

The Professional

• Nový Zéland

Leon: The Professional

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Gary Oldman je luxusni zaporak!(27.11.2003)

Srdcovka z dětství ..(24.5.2008)

"ČÍM SE TO VLASTNĚ ŽIVÍŠ, LEONE?" Napsat vedlejší postavě spin off, který překoná originál, tak o tom může Quentin Tarantino tak maximálně snít nebo žvanit, ale Besson to dokázal a zároveň si tím připsal i svůj nejlepší film. Z mechanického čističe Viktora z BRUTÁLNÍ NIKITY udělal člověka z masa a kostí a rozehrál kolem něj dojemný komorní příběh jednoho příjemně nejednoznačného vztahu (tady musím ocenit, že nesklouzl ke klišé zabiják-nezabije-svou-oběť-a-pak-ji-chrání jako třeba NÁJEMNÍ VRAZI), přenášející francouzský feeling do amerického prostředí a stvrzený mimořádnými výkony plachého Rena, nervního Oldmana a hlavně přirozené debutující lolitky Portman. Přičtětě k tomu dvě pamětihodné akční scény (úvodní čištění a závěrečné obléhání) a dostanete spolu s KILLEREM Johna Woo a zmíněnými NÁJEMNÝMI VRAHY nejlepší assassin movie všech dob.(9.1.2003)

Naprostéj nářez ! Besson září,Reno září, Oldman září, Natalií září ! Viscerální a inteligentní Thriller našlápnutéj od začátku do konce bez žádného hluchého místa. Vše,co v správném thrilleru být má, je zde nadmíru skvěle obsaženo.Bavil jsem se skvěle ! 95%(5.12.2013)

::::::::::::::::::::::: Krásný film. Z tohodle filmu je mi vždy smutno. Proč musel sakra tak špatně skončit ? Proč ? Výtečně zahraný film ! Za zmíňku stojí hlavně Natalie Portman a Gary Oldman. Když jsem byl ještě dítě, tenhle film mi naháněl husí kůži. Skvěle natočený snímek. Vždycky jsem si představoval, že jsem se vrátil v čase do minulosti a jsem spolu se štábem na place. Po natočení všech scén jsem seděl spolu s Natalii, jenom já a ona, v nějakém bistru, klábosili jsme, popíjeli colu a nahlas se smáli. No jo, dětské sny. Byl to a pořád je film mého, nejen dětského srdce, na který nikdy nezapomenu. Mám tento film moc rád a v mém srdci je pořád. Možná se mi jednou můj dětský sen vyplní a já budu s Natalii sedět v bistru, ale na tom přeci nesejde.Tento film mi něco dal, něco cenného, krásného........ ::::::::::::::::::::::::(19.11.2007)

• - Kytka, o kterou se stará Leon (Jean Reno), se jmenuje latinsky aglaonema, čte se "ag - leon - ema". (don corleone)

• - Stansfield (Gary Oldman) řekne, že přijde přesně v poledne. V domě Leona (Jean Reno) pak vidíme na hodinách čas 11:58. Následující scéna, než se Stansfield objeví, trvá přesně dvě minuty reálného času. (don corleone)

• - Během filmování na ulici, kde bylo hodně policejních aut, přiběhl muž, který právě vykradl obchod. Když viděl přítomnost tolika uniforem, sám se dobrovolně odevzdal do rukou komparzu. (don corleone)