poster

Leon

 • Francie

  Léon

 • Slovensko

  Leon

 • Velká Británie

  The Professional

 • USA

  The Professional

 • Nový Zéland

  Leon: The Professional

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1994, 110 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ****

  Hooodně zajímavě pojatá gangsterka s příliš sladkobolným motivem tichošlápek - holčička. Já osobně bych Bessonovi tu jednu hvězdičku přihodil, když by přeci jen trochu víc zatlačil na pilu a nenechal Leona jen pomalu plynout vstříc čitelnému závěru.(26.5.2003)

 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Cigáro, mlíko a drogy; 12-ti letá cool sirota, profesionální negramotný čistič a zfetovaný zabiják z FBI; Mathilda, Leon a Stansfield; Natalie Portman, Jean Reno a Gary Oldman. K tomu v květináči pečlivě udržovaná kytka. Skvělý film Luca Bessona. "Je život pořád tak těžkej?" - "Pořád." Trailer: http://www.csfd.cz/film/773-leon/videa/(20.9.2009)

 • Cervenak
  *****

  Bezkonkurenčne najlepší Besson. Na tohto chlapíka so slabosťou pre kvetináče, staré muzikály a nedospelé dievčatká sa nechytajú ani magickí potápači a hysterické punkerky vycvičené v podobných zručnostiach, akými oplýva on sám. Director´s cut je plný scén (Mathildino zvádzanie v nových ružových šatočkách, zaúčanie do zabíjania), pri ktorých vám je do plaču, že vôbec existuje tá vykastrovaná verzia bez nich.(3.4.2007)

 • Djkoma
  *****

  Výjimečné spojení výborný herců, talentovaného režiséra s americko-evropským stylem a tématiky, které by se kdejaký scénárista obával. Luc Besson však ne a jeho Leon se řadí vedle (spíše před:)) Magickou hlubinu i Brutální Nikitu, z které hlavní postava prakticky "pochází". Trojlístek Portman-Reno-Oldman vévodí snímku v každé vteřině stejně jako skvěle napsaný scénář, který nejen prohlubuje samotné postavy do dostatečné hloubky, ale také dodává příběhu na ojedinělosti a preciznosti. Leon totiž není v podstatě ani extra akční snímek (vždyť akčních scén tam je jak prstů na jedné ruce), ale drama o postavách a jejich potřebách. Všichni zúčastnění (ještě Eric Serra a jeho hudba:)) si zaslouží velkou pochvalu za film, který přežije všechny své protagonisty.(19.8.2004)

 • igi B.
  *****

  ...Ó ta malá Portmanová... A tan Gary Oldman... A ten Reno... A ten černočerný humor až mráz přichází po zádech ;-) ... Akční / Krimi / Drama / Thriller... A zapoměli jste na LÁSKU. Čtyři hvězdičky za film - a vlastně bych přidal ještě půl hvězdičky čistě za tu Mathildu. I když Natálie už tenkrát byla HVĚZDA. Takže tedy s odstupem a po rozvaze - za pět...(4.9.2005)

 • - V prvej verzii scenára mal hlavný hrdina meno Leone Montana, čím sa mal zvýrazniť jeho taliansky pôvod. Napokon sa to však do finálneho textu nedostalo. (pivo)

 • - Film se natáčel nedlouho po tragické smrti Brandona Lee ve filmu Vrána (1994), který zahynul při natáčení záběru, kdy je postřelen. Proto, hlavně kvůli velkému strachu rodičů Natalie Portman, zkoušel bezpečnost zbraní před každým záběrem s mladičkou herečkou sám režisér Luc Besson. (FincherD.)

 • - Počas Mathildinej (Natalie Portman) hry, keď sa prezlieka za rôzne postavy a Leon (Jean Reno) sa ich snaží uhádnuť, zrkadlo v kúpelni mizne a objavuje sa. Keď Mathilda hrá Madonnu, je zrkadlo v kúpelni, pri Marilyn Monroe zmizne, pri Chaplinovi je tam a opäť mizne pri Gene Kellym. (brutale)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace