Němka Elisabeth Vinckenová nepatřila nikdy k těm, kteří se nechávají vláčet událostmi. Když dům, kde bydlela, poškodila na sklonku válečného roku 1944 spojenecká bomba, dospěla k zásadnímu rozhodnutí, že bude nejlepší schovat se s dvanáctiletým synem Fritzem ve staré lovecké chatě hluboko v ardenských lesích. Na Štědrý večer se ale mezi dveřmi znenadání objeví nezvaní hosté - tři američtí vojáci. Vynutí si vstup zbraněmi, ale Elisabeth je přiměje, aby je odložili venku, a dovolí jim ošetřit zraněného kamaráda. Zanedlouho se však před chatou objeví trojice německých vojáků... (oficiální text distributora)

woodsman

tak toto bolo fakt zaujimave a este podla skutocnej udalosti ale mozne to je viem ze na vianoce za 1 svetovej hrali futbal francuzi proti nemcom ()

Jeržik

A proč jim to na neskočit, když jsou ty vánoce?:o) Linda Hamilton už sice má za hereckým zenitem, ale většina ostatních herců je více než příjemná. Vánoční jednohubka, která si na nic jiného ani nehraje, za pohodových 70% ()

sona123

Rozhodně nenápadný film se skoro zapomenutou Lindou Hamilton, která tu hraje spořádanou německou dámu, mámu od dospívajícího synka, která se jej rozhodne chránit a navíc - prožít Vánoce, i když za humny řinčí válečná vřava. A nemožné se stane skutečností. Taková velmi příjemná pohádka. ()

Kirman

Jedné noci v jedné chatce, člověk by řekl, že na tak malém prostoru nelze moc vymyslet, ale ono to jde. Všichni aktéři mají společného mnohem více, než jen to, že tráví pospolu štědrovečerní noc v lesní chatě. Zvyky, koledy a nechuť k válce. Jsem rád, že kdykoliv se blížil patos, velmi rychle se ubralo. Normálně bych asi dal ***, ale ten film vás donutí přemýšlet, a tak dávám o * víc. Krásné **** pro solidní podívanou. ()

Petulka88

Vánoční příběh, který Vás pravděpodobně svátečně nenaladí, to z něj ovšem nedělá o nic horší film. Zároveň je to i důkaz, že zajímavé kousky dokáží natočit i v Hallmarku. ()

Hvězdář

Tak fandům a znalcům military zde při některých záběrech asi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, nebo na ně možná přechází ten strašný pocit, kdy je jim trapně i za kameramana. Naštěstí to není hlavním motivem filmu, i když to vlastně válečný film je. Krásný vánoční příběh, podle skutečné události, velmi mi připoměl film z první světové - Šťastné a veselé. Ovšem tak zapáleně a srdceryvně, jako jeden známý kněz při kázání, to nedovede ani tento film. ()

BarGoldstein

Poněkud toporné, ale bohužel to nepůsobí topořivě. Orámování retardovaným formátem vyprávění starého bavorského homosexuálního seladona jeho nejmladšímu kolouškovi bylo mimořádně tupé a především zhola zbytečné. Hokej v hodnostech toho nesympatického přehrávajícího dementa v německé uniformě už mě nechal chladným. Vypnul jsem to a šel mrdat! ()