Epizody(7)

V komedii z produkce HBO, inspirované stejnojmenným bestselerovým románem Toma Perrotty, se představuje Kathryn Hahnová v hlavní roli Evy Fletcherové, rozvedené svobodné matky. Ta se po odchodu svého syna na vysokou školu musí potýkat se zdrcující samotou. Zatímco se zoufale snaží přivyknout novému životu opuštěné ženy sužované syndromem prázdného hnízda, vrhne se střemhlav do spárů internetového porna. Brzy se však vydá na cestu sebepoznání, neboť konečně může dát volný průchod svým potlačovaným sexuálním fantaziím. Evin syn Brendan (Jackson White) mezitím na vysoké čelí řadě vlastních problémů. Na střední škole patřil mezi největší borce. Teď na univerzitě je z něj ale obyčejný prvák, kterého skoro všichni ignorují a považují ho za typického vejtahu a blbečka. (HBO Europe)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (8)

Paní Fletcherová (2019)

Možno by si Mrs. Fletcher zaslúžila vyššie hodnotenie, na to jej ale ešte chýba druhá séria, aby spätne urobila "udalosť" aj z tej prvej. Netradičné milostné kombinácie, akoby politickí aktivisti povedali tak politicky korektné a liberálne, ale tu ide predovšetkým o vzťahy a vnútorné prežívanie a dlhodobo nerealizované sny všeobecne. A to pri viacerých vekových kategóriách, čo je rozhodne dobre. Išlo o veľkú príležitosť pre Kathryn Hahn a nemohlo ísť v žiadnom inom prípade o lepšiu voľbu. Je nad čím premýšľať, je prínosné hľadať vo vzťahoch postáv paralely, hľadať v nich ale aj chyby a možno sa dokonca inšpirovať. 70% ()

Volná jako pták (2019) (E01)

Pilot "konečne" nejakého seriálu zo života nám predstavuje pani Fletcherovú, mamku to jedného nezbedného debilka, ktorý akurát kráča na vyšku. No a zrejme rozvedenej žene sa asi začne druhá múza. Lepší výber ako Kathryn Hahn snáď byť ani nemohol, len ak by nešlo len o polhodinovú epizódu, aj by som vedel, ako objektívnejšie hodnotiť. Trochu ťažko veriť, že táto štyridsiatnička nikdy nepočula pojem MILF a na zábery z porna reaguje ako čerstvá teenagerka. ()

Free Sample (2019) (E02)

Eve začína odhaľovať skryté túžby vlastnej sexuality a diváka napadá, prečo až teraz, avšak vďaka výkonu Kathryn Hahn a minulosti jej postavy to až zase tak nevieryhodné nie je. Jej synáčik už oddelený od mamky nepôsobí tak nesympaticky, asi odlúčenie od rodiny v tomto veku pôsobí zdravo na psychiku dieťaťa. No a pozor, Kathryn Hahn v druhej epizóde tohto seriálu nakrútila možno najodvážnejšiu scénu svojej kariéry. ()

Care Package (2019) (E03)

Seriál sa rozbehol, vývoj vzťahov naberá na obrátkach a Eve si zažúruje s novými kamarátmi, vrátane bývalého spolužiaka svojho syna, v bare. Čiže vo vzduchu visí otázka, kto sa s kým vyspí a či to bude "politicky korektné". Výsledok je pomerne prekvapivý. Zatiaľ najvýživnejšia epizóda, snáď sa bude tempo stále zvyšovať. ()

Parents' Weekend (2019) (E04)

Eve sa, konečne, odhodlala k činu a samozrejme by bola škoda spoilerovať. Zároveň ide ale o ten najzaujímavejší moment celého dielu, návšteva otca s rodinou na univerzite až tak veľa zapamätania hodných scén neprinesie, ale jedna by sa našla. Ďalšia potencionálna milostná línia je skôr vatou, čo je pri necelých polhodinových epizódach dosť prekvapivé, ale v rámci celku to môže nakoniec fungovať. ()

Invisible Fence (2019) (E05)

Najvýživnejšia epizóda doteraz, ktorá by svojim spôsobom mohla uzavrieť aj celý seriál, ale je dosť možné, že nás čaká ešte nejaká zásadnejšia peripetia. Alebo inak povedané všetci dajú priechod tomu, čo chcú, pričom si divák definitívne uvedomí, že každý chce vo svojej životnej situácii, duševnom rozpoložení, ale aj veku niečo iné. Nad tým sa koniec koncov máme zamyslieť aj my, ak chcete aj nejaké to čiastkové posolstvo z 29 minútovej epizódy. ()

Solar Glow (2019) (E06)

V predposlednej epizóde sa neprekvapivo všetko zase komplikuje a postavy sú takpovediac na dne. Ale dáva to zmysel, divák sa musí tešiť na finále a rozriešenie všetkých problémov, respektíve možno aj ich ešte väčším zauzlením. Istá divná scéna z pilotu naberie takmer až osudový charakter, kedy sa situácia opakuje, aby som trochu napovedal, tak pôjde o Brandona. No a pre mňa ide o ďalší dôkaz, že vzťahy sa cez internet skrátka nerozvíjajú, ale skôr naopak, ničia sa. A zároveň odpisovaním otravujete vašu momentálnu spoločnosť. ()

Welcome Back (2019) (E07)

Po predposlednej epizóde som vôbec netušil, akým spôsobom tvorcovia seriál ukončia, respektíve jeho prvú sériu. A som rád, že predčili moje očakávania. Z intímnych predstáv postáv sa stáva realita, každý sa o svojich blízkych či ďalších postavách dozvedá viac ako by chcel, to jest čistú pravdu. No a rozhodne sa nedá záver okomentovať ako happy end, alebo tragédia, skôr sa veci posunuli ďalej, niekto sa poučí, niekto možno nie, ale všetci sa budú musieť vysporiadať s novými okolnosťami. ()