Dark Uncle (E03) (epizoda)

Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 59 min

• Trevor

Ralph Anderson požiada o pomoc pri pátraní Holly Gibneyovú potom, ako sa v stodole objaví oblečenie ktoré mal na sebe podľa obžaloby Terry Maitland v čase vraždy Frankieho Pettersona...Holly Gibneyová je afroameričanka. Ešte raz, Holly Gibneyová je afroameričanka. Už ma to ani v komentároch nebaví spomínať, ale toto je úbohé. Pre každého fanúšika Stephena Kinga ktorý prečítal nielen knihy Pán Mercedes, Stratení nájdení a Koniec hliadky ale aj Outsidera je toto tým najhorším riešením, aké bolo možné. Pretože ak ste jednak videli seriál Pán Mercedes a prečítali spomínané knihy musí Vás tento počin sklamať. Holly bola zakríknuté dievčatko, v tomto seriály je to suverénna mamba. Od samého začiatku bez toho, aby som to hľadal som bol zvedavý či HBO nájde odvahu a osloví herečku ktorá Holly stvárnila v seriály Pán Mercedes. Nielen že nenašli odvahu, ale nepreukázali ani najmenšiu úctu nielen Stephenovi Kingovi ale ani jeho fanúšikom. A samozrejme, Hollyn telefonát. Keď naposledy prijala zákazku po telefóne, jej klient mal na čele vytetovanú svastiku. Nehovoriac o tom že Allec Pelley v knihe chcel o pomoc požiadať Billa Hodgesa, ktorý však umrel a iba vďaka tomu začal spolupracovať s Holly.Ruská hrozba, kresťania mlátiaci svoje ženy, neonacizmus...tento liberálny fanatizmus pokazí úplne všetko a hlavne je to úplne zbytočné.Pozorný divák však ostane sklamaný.(27.1.2020)

Jak mi přišly první dva díly neuvěřitelně povedené, tak mne ten třetí zklamal. Samozřejmě jsem tušil, že když napsal scénář (resp. předlohu) Stephen King, že v tom budou temné síly. Jenže zatímco v rámci vyšetřování podivného zločinu v reálném světě to všechno mělo výbornou atmosféru a tempo, s nástupem různých jasnovidců a temných strýčků mě to už tolik nebavilo. No tak uvidíme, jestli tuhle věc dokoukám do konce. U Kinga platí, že i přes výbornou předlohu se jen málokdy povede jeho díla přenést úspěšně do filmu. Přinejmenším tedy pro horory (To, Mlha, Řbitov zvířátek, Misery, Carrie), u krimi příběhů se to daří o dost líp (Shawshank, Zelená míle).(22.1.2020)

Vím, že to může ode mě vyznít strašlivě pozérsky, ale tak nějak v tom hrozně vidim Stranger Things. Vím vím, je to obráceně, Stranger Things je inspirováno tímto příběhem, akorát vizuálně jsem první viděl právě ST, proto to píšu právě takto. Je super vidět v tom tu inspiraci. Příběh je tajemný a zajímavý. Každá z postav hraje svoji roli opravdu tak, aby posouvala děj dopředu a nebyla tam pouze jako výstavní panák, což můžu považovat v dnešní době plné plochých seriálů za obrovské plus. Jsem napnutý jak struna, temnější a lepší krimi drama jsem neviděl od první série True Detectiva. Jen tak dál HBO. A ještě abych si trošku rýpnul, nějak takto jsem si představoval seriálového Zaklínače, temného, napůl hororového, se skvělými vizuálními efekty, plného nezodpovězených otázek s úžasnou ponurou atmosférou, a skvělými postavami.(20.1.2020)

• Kvnhvta

Seriálek nám krystalizuje jako epesně natočená, epicky zahraná ezo-bubu-húhú-*íčovina, jak bylo lze tušit dle autora knižní předlohy, hustě přeceňovaného módního škarabala. Po Marcelle a Mandalóriánovi jde další nadějný očekávaný utloukač volného času dole kopcom. Kolik ještě epizod, než hodím notebook i se všemi seriály z okna? A přitom se na to chvílemi tak hezky kouká, třeba na Nicholsonovic věkem již značně opotřebovanou maminku. Vyberte si ke zpracování už nějakou nepodbízivou originální předlohu s iq nad bodem mrazu, prosím.(27.3.2020)

Začíná to mířit někam, kam jsem netušil, že to směřovat může. Snad to odbočí od ,,reality” jen minimálně. Ale na třetí díl je tam už tolik informací, tolik směrů a twistů, že to tak příjemně mate... HBO opět šláplo do správnýho hovna, tak ať to smrdí co nejdýl, protože už teď to vypadá na seriál roku.(11.2.2020)