Výpravná koprodukční pohádka Naďi Jurkemikové a v režii Kristíny Herczegové nás zavede do krásné přírody na Slovensku a na Moravě, kde žijí prazvláštní lesní bytosti. Vládcové jedné lesní říše, královna Nabbiel a král Archivald se rozhodnou darovat svým věrným služebníkům, čarodějnici Sebele a čaroději Bendegůzovi čarovný kamínek, který dokáže spravedlivě splnit všechna přání. Sebela a Bendegůz se hned nemůžou rozhodnout, jakým způsobem kámen použijí. Zatímco Sebela má lidi ráda a ráda jim pomáhá, Bendegůz považuje lidi za sobecké a snaží se je zlomyslně pokoušet. Uzavřou spolu sázku. Pokud kamínek lidé použijí častěji k nesobeckým účelům, vyhraje Sebela. Pokud však ne, vyhraje Bendegůz. V té chvíli přijíždí na panské sídlo v malebné přírodě rozmařilý hejsek, mladý hrabě Henrich, v doprovodu své sestry Julie a komorníka Vendelína. Henrich se rozhodne získat peníze na svůj rozmařilý život nerozvážnou těžbou dřeva z lesa a lovem lesní zvěře, což by vlastně znamenalo likvidaci lesa i zvěře. Do cesty se mu postaví nejen obyvatelé lesa, ale i vesničané, vedení mlynářem Matoušem a Henrichovou sestrou Julií. Co se stane s čarovným kamínkem? Komu pomůže? Kdo vyhraje sázku? Bendegůz nebo Sebela? Dokáží lidé a lesní bytosti zachránit svůj čarovný svět plný lásky, dobra a porozumění? Jsou lidé ještě někdy ochotní myslet víc na jiné, než sami na sebe? V hlavních rolích sympatických lesních čarodějů se můžeme těšit na skvělou dvojici Zuzanu Bydžovskou a Adyho Hajdu. (Česká televize)

Rindi

Toporné dialogy, trapná jména, strnulé unyle se tvářící lesní bytosti namaskované jako z Avatara, hobití domečky, chabé herecké výkony, úděsný český dabing, ekologická agitka. Jedna hvězda za krásnou přírodu. Naprosto zbytečná pohádka, ztráta času. ()

vlcekmirek

Příběh? Žádný jsem neviděl. Proč se to jmenovalo Čarovný kamínek, když o něm to vůbec nebylo? Splnil tři přání, která vlastně se zápletkou neměla skoro nic společného. Pohnutky hlavních postav byly vlastně nelogické, chování vládce lesa a kouzelných tvorů bylo postavené na hlavu a vyvrcholení s příjezdem otce, který vše slavnostně vyřešil a zachránil čarovné bytosti ve stylu *Deus ex machina*, vypadalo spíš jako berlička, když už scénáristi nevěděli, jak dál. Ale co bylo nejhorší, když teda pominu ,,herecké výkony"... Postsynchrony. To je katastrofa. Dabing a postsynchrony vypadaly jako u mexické telenovely. To normálně rvalo uši. Jedna hvězda za krásné záběry přírody. Jen to tam občas kazili ti komparzisti s mechem na hlavě nebo s vážčími křidýlky na zádech. To vypadalo divně. ()

krysarr

Krasna priroda... a dal? Dal uz nic. Naskriptovana slatanina, kde reziserka zrejme nebyla pritomna. A i to, na co se dalo koukat, zabil totalne posrany cesky dabing ()

Twixy odpad!

Nechápu. K čemu je investice do propracovaných kostýmů lesních bytostí, když se ukáží sotva na minutu a ještě nesmyslných sekvencích? Dialogy jsou nesmyslně protáhlé, nesouvislé a nemají spád, chvílemi to vypadá, že je psalo pětileté dítě. Čaroděj se například půl hodiny raduje nad tím, že našel poslední střípek místo toho, aby jen naznačil, že má radost, rychle něco udělal a příběh mohl pokračovat. Král s královnou bědují nad tím, že nemají žádná kouzla, poté o minutu později zničehonic nějaká použijí, ale jen proto, aby je vzápětí odvolali. Dabing je studiový a nepřirozený, malému skřítkovi často ani nesedí do pusy. Obdivuji Slováky. Dostat tohle na Štědrý večer asi skočím z okna! ()

Rumplcimprca odpad!

Soudruzi, jděte s tou angažovaností do prdele aspoň o Vánocích... Jinak je to skvělá pomsta, oni po nás hezkejma holkama, my jim tam pošlem Bydžovskou! :) ()

yastrab

Tak to dopadá,když dvě greténky stvoří pohádku.Strašný,strašný a nejstrašnější.Vůbec nechápu Pavla Kříže co tam v té trapnosti dělal.Hvězda za přírodu. ()

CharlieX

Bohužel - promarněný potenciál. Výprava nádherná, zřejmá inspirace severskými legendami a Hobitem, ale proč nejsou využité náročné masky jinak, než prakticky jen do podtitulků. Bídné postsynchrony s dabingem. Mizerná dramaturgie, např děti se ptaly, co se na závěr stalo se zlými dřevorubci. To jim mám vyprávět, že i v pohádce platí "Lotr nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina"?. Není důvod ji sledovat vícekrát. ()

Franklyn18

Normálně bych dal těch hvězdiček méně ale vzhledem k tomu nesmyslně nízkému hodnocení zde dávám plný počet. Pohádka má jediné dvě chyby - podílela se na ní Česká televize a nese neskrývané ekologické poselství a to jsou dvě věci které se v Čechách a zřejmě i na Slovensku neodpouští... ()

wdo odpad!

Jestliže jsem dal letošní štědrovečerní trapnosti (Princezna a půl království) jednu hvězdičku, pak v porovnání s tímto, to byl luxusní kousek. Proboha, byli jsme kdysi jednička v dabingu, ale tyhle odříkávané dialogy bez špetky emocí rvaly uši. Zajímalo by mě, jestli ve slovenštině to bylo taky namluvené, jako by to (ne)herci četli z papíru. Ochotnické divadlo v přírodě. Co se obsahu díla týče je škoda slov. ()

bratr_jezek

Divně moderní pohádka střihlá ekologickou agitací. Zajímavá je tu Zuzana Bydžovská, ale její postava je nevyužitá podobně jako Pavel Kříž a jeho komorník. Hlavní hrdina je sympatický na pohled, ale herecky dost bída, Julie je je krásná a naštěstí většinu filmu němá, masky lesních bytostí sice mystické, ale pro děj filmu nepodstatné (větší roličku tu má jen upištěný ušatý skřítek Theodor) a ostatní - hrabě, jeho sluha, vdavekchtivá selka a její matka či otec hraběte nemají charisma ani za mák. S lepšími herci a ne tak přeplácaným scénářem by to bylo o dost lepší. ()

Langustavson

Nádherná příroda Slovenska a Moravy, tedy dvou nejnádhernějších zemí na světě. Nádherná a roztomilá Kristína Spáčová v roli němé hraběnky Julie. Ale hlavně důležité poselství! Děj byl víceméně takový průměrnější, dialogy nic moc. Co nejvíce trpělo, tak dabing. Proč ksakru někdo má potřebu předabovat slovenštinu do češtiny? Je to nesmysl a dopadlo to tragicky nyní. Doplatilo na to vícero filmů, v nichž hráli herci z ČR i Slovenska, a které se předabovali do jednoho jazyka. Je to zkrátka kravina. ()

MBob

Pokud pohadka postrada dej, tak to je hodne spatne a tady az na ty male dejove linie, kdy uz vite , jak dopadnou, v okamziku vytvoreni, opravdu nic neni. Krasne obrazy prirody nemohou pohadku zachranit. Samotny kouzelny kaminek se nam asi v puli ztrati a do deje az pred zaverem nezasahne, vladcove lesni rise s omezenou kouzelnou moci, kupa vesnicenu vs, jedna pistole - atributy, ktere vse popravuji. Nevyrazne herectvi, ktere neoslovi a pokud ani kladna a ani za[porna postava nedokazou zaujmout, tak je to spatne a zejmena u pohadky. ()

adaben

Slovenské pohádky jsou většinou o vánocím vždy připomenutím, že jen kousek od našich hranic se tenhle žánr dělá jinak a že tedy koneckonců že mezi Čechy a Slováky leckteré rozdíly byly a jsou. I tahle pohádka toho byla připomenutím, byť ty slovenské z předchozích byly o něco kvalitnější. ()

aragonit odpad!

Moje velké očekávání, nebylo naplněné..myslel jsem si, že dno, kam až je možné klesnout v tvorbě moderních pohádek už bylo dávno nalezeno, ale tu jsem zřel, že nikoli, možná že toto je to dno...pro mně jen pozlátko, nuda, šed, nuda, pohádka přímo zoufale volá, nemám žádné nápady, jak dál, proto se chápe kde čeho, divím se hercům, že vůbec spojili své jméno s něčím takovým a propůjčili své jméno této nekompaktní slátanině, kolik hezkých amatérských filmů mohlo pobavit a vzniknout z peněz jež šli do toho ztraceného projektu? ()

goauld

Čo to bolo??? Československá pohádka nevídaných rozměrů avšak poplatný současné pomýlené době. Ekoterrorismus byl... jako by Avatarovi vypadl z Eywy. Ani nevim jak to skončilo... Myslím, že asi po třetím reklamním bloku jsem to přepl ... někam... ;-) ()