Výpravná koprodukční pohádka Naďi Jurkemikové a v režii Kristíny Herczegové nás zavede do krásné přírody na Slovensku a na Moravě, kde žijí prazvláštní lesní bytosti. Vládcové jedné lesní říše, královna Nabbiel a král Archivald se rozhodnou darovat svým věrným služebníkům, čarodějnici Sebele a čaroději Bendegůzovi čarovný kamínek, který dokáže spravedlivě splnit všechna přání. Sebela a Bendegůz se hned nemůžou rozhodnout, jakým způsobem kámen použijí. Zatímco Sebela má lidi ráda a ráda jim pomáhá, Bendegůz považuje lidi za sobecké a snaží se je zlomyslně pokoušet. Uzavřou spolu sázku. Pokud kamínek lidé použijí častěji k nesobeckým účelům, vyhraje Sebela. Pokud však ne, vyhraje Bendegůz. V té chvíli přijíždí na panské sídlo v malebné přírodě rozmařilý hejsek, mladý hrabě Henrich, v doprovodu své sestry Julie a komorníka Vendelína. Henrich se rozhodne získat peníze na svůj rozmařilý život nerozvážnou těžbou dřeva z lesa a lovem lesní zvěře, což by vlastně znamenalo likvidaci lesa i zvěře. Do cesty se mu postaví nejen obyvatelé lesa, ale i vesničané, vedení mlynářem Matoušem a Henrichovou sestrou Julií. Co se stane s čarovným kamínkem? Komu pomůže? Kdo vyhraje sázku? Bendegůz nebo Sebela? Dokáží lidé a lesní bytosti zachránit svůj čarovný svět plný lásky, dobra a porozumění? Jsou lidé ještě někdy ochotní myslet víc na jiné, než sami na sebe? V hlavních rolích sympatických lesních čarodějů se můžeme těšit na skvělou dvojici Zuzanu Bydžovskou a Adyho Hajdu. (Česká televize)

Gig

Krása barev a výtvarna, ale tím vše končí. Nevím zda je to dabingem nebo původbími dislogy, ale ty věty prostě bolí. Je to celé takové unečené o ničem. Jak by řekl Werich, uraží to inteligenci divaka. ()

jfaba odpad!

Pane Bože, za co? Naštěstí jsem to nedokoukal. Ale až po hodině jsem to přepnul. Někam. Málokdy dávám odpad!. Kvůli tomu se zvyšují poplatky za odvoz komunálního odpadu? Bude ho víc??? ()

koza3 odpad!

Včera jsem vypil asi osm jégrů, ale špatně se mi udělalo víc z téhle sra*ky. Hezké kulisy i kostýmy, ale bylo to roztahané jak punčocháče prostitutky, dabing mě neustále nadavoval a herecké výkony jsou srovnatelné s mým expresivním výrazem, když tlačím na hajzlu. Dívejte se na nové pohádky, tvrdí zlí jazykové, ale tohle je praktický nástroj pro začínající lobotomiky. ()

Mikecat

Táto rozprávka má odkaz, dušu, chytila ma za srdce. Nádherná príroda Liptova, aktuálna téma výrub lesov, pekný zaujímavý príbeh, dobrý nápad s kamienkom a jeho kúzelnou mocou, dokonca mi nevadili ani lesné čarovné bytosti, vtipný sluha nemal chybu. Na druhú stranu keď sa pozrieme na technickú a hlavne hereckú stránku - bieda, scéna v lese, keď dedinčania bránia les absolútne nezvládnutá rola grófa mi tam nesedela, bol nejaký fádny, spomalený to chcelo trochu rozpracovať, s podobným námetom lepším prepracovaním by to mohla byť pecka. ws ()

Víteček

Au, to bylo špatné. Ošklivé, stupidní, hloupé. Nedává to moc smysl, nudí to, postavy jsou otravné a ten dabing, ten to zabil definitivně. Jasný důkaz, že vánoční návštěvy u příbuzných jsou zlo, protože bez nich bych to nikdy neviděl. ()

Dejf4

Hrozná škoda, že děj celého filmu je i na pohádku až moc jednoduchý. Protože ty nádherné lokace, masky, vizuál zaslouží velikou pochval a je škoda, že se z toho nevytěžilo o něco více. Takhle je to ve výsledku jen milá, jednoduchá pohádka. 5/10 ()

jungewolf

Moc pěkně natočená pohádka. Vůbec mi nevadil jednoduchý příběh, jde přece jen o pohádku, slovenské horské scenérie jsou prostě nádherné a k tomu pár hezkých triků. No a pro mě byla objevem K. Spáčová (hraběcí dcera Julie) . Takže dávám 3 - 3,5 * a 50 % . ()

Elisson

Ja som to tak celkom nepochopila, oni dbajú na ochranu každého jedného stromu (asi kúria len popadanými), ale vytupelý echm vraj strigôň si musí dať stoj čo stoj stehno zo sliepky? Doprdele, keď už robím ekologicko agitačný film, tak nech je aspoň vegánsky. A keby herci vedeli hrať, tak...ale to už asi chcem priveľa... ()

Kohutik

Nápad natočiť ekologicky agitačnú rozprávku kvitujem. Prevedenie pokrivkáva. A keďže posledné roky hodnotím rozprávky oproti sebe a tento rok tu máme aj premiéru Princezny a pol kráľovstva, ktorá je čistý priemer na troch hviezdičkách, tak v prípade, že kamienok je o triedu slabší, zaslúži si len dve hviezdičky. Na viac reálne nemá. Príbehovo sú síce obidve rozprávky len takým chudobným nedeľným vývarom, ale humornejšie ladená Princezná si divákov získa skôr. Jediné v čom je Kamienok lepší sú exteriérové zábery slovenskej prírody a celkom pekná kulisa strigôňskej chalúpky. ()

rigby

Shlédnuto ve slovenštině. To se k této nádherné přírodní pohádce hodí víc. Záběry na krajinu byly opravdu úchvatné. Moc mi teda nesedělo to aktuální ekologické téma, ale nakonec proč ne. Jinak to byla velmi příjemná záležitost, i když zázrak se nekoná. ()

honeysuckle

O něco slabší než loňský slepý kovář Martin, ale já ty čtyři hvězdičky ráda dám, už vzhledem k určité podhodnocenosti této pohádky (je 26. 12. a film má jen nějakých 46%). Čistě odvedená práce, mile mě překvapila absence ječení (a to i u obvykle stereotypně pojatých postav selky a její vdevekchtivé dcery! a čarodějný pár je zobrazen jako milující, oddaná dvojice, navzdory občasným ostrým výměnám názorů!). Na to, že se po většinu stopáže nic moc nedělo, se na to zkrátka koukalo hezky. Škoda toho minimálního využití ústředního čarovného kamínku a poměrně velké pasivity jak vládců lesa (Javorková a Bahúl), tak bohužel i odvážného mlynáře (opravdu mu musel záchranu milované dívky poradit lesní trpaslíček?) a němé slečny Julie (její sepjetí s lesem bylo využité minimálně!). Nevyužitý bohužel zůstal i Pavel Kříž, jehož po dlouhé době ráda vidím v pohádce v kladné úloze. Chtělo to, aby se kladné postavy výrazněji chopily iniciativy. Závěrečná krize pak klidně mohla být dramatičtější – ale její řešení mělo zůstat v rukou ústředních kladných postav, nikoliv do té doby nepřítomného aktéra (zloduchova otce). Šťastný konec by pak působil zaslouženěji. Pozitivně hodnotím chemii ústředního páru (ač by si zasloužili více prostoru), nádherné lokace i nápadité kostýmy (Martin Kotúček). Dobrá práce! ()

Dawe2

Ten dabing ... to hrozně bolelo. Nejhorší byl asi skřítek, ale příšerní byli naprosto všichni dabovaní. To je čistá pětka. Zkazilo to vše ostatní pozitivní, co by se náhodou našlo. 1* za nápad, les a prostředí a část scénáře, ale i z toho by šlo vytáhnout mnohem mnohem víc. Tohle bylo velmi slabé. Vyzdvihl bych roli Pavla Kříže a to včetně hereckého výkonu, jeden z mála příjemných a nenásilných. ()

Sethlans

Při sledováni pohádky jsem si myslel, že koukám na ty německý splašky... Fuj, fuj a ten dabing slováků tomu nasadil korunu... Jinak nádherná krajina a proto 1* ()

VideoTuti odpad!

To už snad nikdo neumí natočit pořádnou pohádku? Že není námět neobstojí, vždyť stačí vzít Zlatou knihu pohádek Boženy Němcové nebo České pohádky Jana Drdy a námět je na světě. ()

0kozel

Fajn námět, celkem dobré herecké výkony a krásná příroda. Z toho přece musí být aspoň průměrná pohádka! To jsem si do včera myslel, ale tvůrci této pohádky mě vyvedli z omylu. Celá pohádka je taková nijaká, utahaná a nudná. Škoda, je to nevyužitý potenciál. ()

Veeria

Krásná příroda, zajímavé masky lesních bytostí....oceňuji i ekologický podkres pohádky....krizitovat nechci a nebudu. Své fandy si určitě pohádka najde. ()