Výpravná koprodukční pohádka Naďi Jurkemikové a v režii Kristíny Herczegové nás zavede do krásné přírody na Slovensku a na Moravě, kde žijí prazvláštní lesní bytosti. Vládcové jedné lesní říše, královna Nabbiel a král Archivald se rozhodnou darovat svým věrným služebníkům, čarodějnici Sebele a čaroději Bendegůzovi čarovný kamínek, který dokáže spravedlivě splnit všechna přání. Sebela a Bendegůz se hned nemůžou rozhodnout, jakým způsobem kámen použijí. Zatímco Sebela má lidi ráda a ráda jim pomáhá, Bendegůz považuje lidi za sobecké a snaží se je zlomyslně pokoušet. Uzavřou spolu sázku. Pokud kamínek lidé použijí častěji k nesobeckým účelům, vyhraje Sebela. Pokud však ne, vyhraje Bendegůz. V té chvíli přijíždí na panské sídlo v malebné přírodě rozmařilý hejsek, mladý hrabě Henrich, v doprovodu své sestry Julie a komorníka Vendelína. Henrich se rozhodne získat peníze na svůj rozmařilý život nerozvážnou těžbou dřeva z lesa a lovem lesní zvěře, což by vlastně znamenalo likvidaci lesa i zvěře. Do cesty se mu postaví nejen obyvatelé lesa, ale i vesničané, vedení mlynářem Matoušem a Henrichovou sestrou Julií. Co se stane s čarovným kamínkem? Komu pomůže? Kdo vyhraje sázku? Bendegůz nebo Sebela? Dokáží lidé a lesní bytosti zachránit svůj čarovný svět plný lásky, dobra a porozumění? Jsou lidé ještě někdy ochotní myslet víc na jiné, než sami na sebe? V hlavních rolích sympatických lesních čarodějů se můžeme těšit na skvělou dvojici Zuzanu Bydžovskou a Adyho Hajdu. (Česká televize)

a-ja

Bez atmosféry. Ekoteroristi už se serou do všeho, i do pohádek. Vykrádá se kdeco (hlavně Pán prstenů). A pohádkové bytosti ´čarují´ tak, že píšou bonzáckej dopis starýmu hraběti... Dabing děsivej. ()

Xmarc

Pokud člověk nečeká klasickou pohádku a nevadí mu spíše fantasy styl. Pokud člověk nebude ve filmu hledat ekologickou agitku. Pokud člověku nevadí průměrné herecké výkony a místy opravdu nepřiliš vhodně volený CZ dabing. Pokud člověk bere podání některých postav spíše pro pobavení než jako neschopnost scénáristy / režiséra / herce. Pokud člověk přimhouří oko nad ujetým skřetem, od pohledu nesympatickým popletou, prostě takovým malým debílkem. Pak dostane oproti pohádkovému standardu (nejen) posledních let nakonec i docela zajímavé zpestření s nádhernou scenérií a lokacemi, do kterých by chtěl ihned zavítat, se solidní kamerou a neotřelými záběry na tu krásu i z ptačí perspektivy (evidentně už i při natáčení pohádky našly využití drony). Stejnětak hra se světlem, slunečními paprsky, nebo zobrazení lesní říše či příbytku čarodějů bylo bezva. A krásná Julie ani nemusela mluvit. ()

CheeseFigure

Rozprávka nesúca názov po predmete, ktorý po polhodine mizne z obrazovky neznámo kam. A potom sa zrazu objaví, aby vyriešil všetky problémy a navodil happy end. Bod za Ady Hajdua, ktorému som veril, že by chcel škodiť ľuďom. A ešte za scenérie, máme to krásnu tú prírodu. ()

ssarka

původní myšlenka zlého hraběte, čarovného lesa a lakomé selky by byla skvělá, KDYBY to nezkazili prapodivnými anglosaskými divnotvory, kteří v naší mytologii opravdu nemají co dělat a na slovenské hory se fakt nehodí....dabing je opravdu hrůzostrašný a proč královský pár lesa neměl ale absolutně žádnou kouzelnou moc,to je mi doted záhadou... ()

DK197

Slabé tři hvězdičky. Čarovný kamínek zase tolik nečaroval, škoda. Kostýmy a exteriéry pěkné. Ale stopáž sem tam celkem nudná a český dabing slovenských herců byl strašný. Za mě to klidně nechte slovensko-české. Ačkoli nápad na ekologickou pohádku se cení. Ale... šlo by to příště líp? ()

panKubík

Když vidím ten povědomí obličej Jakuba Jablonského, už vím, co mě opět čeká, SRAČKA, stejně jako Když draka bolí hlava. ()

Jansuper

Je to už dlouho co sem to viděl ale i tak já vám říkám to byla taková otřesna nuda a děj a příběh úplně k hovnu, raději si pusťte něco jiného než tuhle nudnou a nepovedenou sračku ()

soukyd33

Už v 19. minutě bych věděl, co si přát. (Co bude důležité a správné přání.) Poznámka: Bába a dědek, jsou super. S kouzly bývá občas zábava. Poslední přání je dojemné. Poznámka: Závěrečná písnička je zajímavá. Hvězdiček 4 ()

DobraVila

Ono to chcelo byť pekné, a aj by to mohlo byť pekné, ale asi by to nemohlo byť slovenské :D každopádne, výprava je krásna, kostýmy a masky tiež nie sú najhoršie. Aj myšlienka je pekná... ALE... Ja mám stále pocit, že tí naši herci, a najmä tí mladí, nevedia vôbec hrať. Škoda. Ale pesnička je fajn. Snáď sa aj my raz naučíme robiť filmy... ()

funesfilm

Už len kôli enviromentálnemu podtónu lepšie hodnotenie. Inak opäť uvedená rozprávka zaostala za tým, čo bolo pred mnohými rokmi. Nie všetko má byť len o počítačových efektoch. V tomto prípade mi to vyznelo ako keby chceli mať všetci všetkú tú prácu rýchlo za sebou. I tie herecké výkony. Akoby sa z hercov vytratila energia, pôvab samotného herectva. Veľa sa porovnáva s dávnou minulosťou, napríklad s Tromi orieškami pre Popolušku. Tak sa dostávame na úroveň prísneho hodnotenia súčasných titulov pre deti a mládež v bývalom Československu. ()

lubino89

Ady Hajdu si zaslúži jednu hviezdička a kuracie stehno nakoniec. :) Miesta nakrúcania krásne, fantasy bytosti prekombinované. Jakub Jablonský v inom štýle ako v Keď draka bolí hlava, jeho partnerka sympatická. Bohužiaľ, keď prehovoril Dominik Budinský (chlapec-dieťa) ako Teodor zmutovaným hlasom Petra Krajčoviča (dospelého muža), mal som pocit, že zle počujem a zrazu som mal pokazený zážitok z celej rozprávky. Načo takto spotvoriť potencionálnu detskú komickú postavu? Mal som pocit, že pozerám Káčerovo a počujem Luia, Duia a Huia z 90.rokov. Toto nevyšlo. :( ()

RedRose991

Nápad dobrý, začínalo to dobre, potom sa ale dej začal trochu motať, ako je často problémom, vzniklo viacero dejových línií, chýbala hlavná, výrazná. Myšlienka čarovného kamienka sa dala oveľa viac využiť a tiahnuť celým príbehom, ale v spleti rôznych scén človek aj zabudol, že nejaký kamienok existuje. Kostýmy a prostredie dobre vymyslené, možno keby dej prebiehal viac v lesnej ríši, mala by rozprávka väčšie čaro. Ústredné duo čarodejníkov ale veľmi vyšlo, kľudne by som si s nimi pozrela aj ďalšie rozprávky. A človek sa aj zasmeje, bolo tam veľa dobrých milých a vtipných scén. Ale ako celok trochu chaotické. ()

hindator

HILFE!!! Hledám spojence, kteří se mnou přesvědčí režisérku Herczegovou, aby tohle "dílo" přetočila na dokument o přírodě. Co ušetří na hercích, může investovat do natáčení třeba i v zimních měsících. Jen bych se přimlouval za to, aby onen mutující lesní chlapec (skřítek Teodor) dostal víc příležitostí před kamerou, protože jeho přirozený projev mi bude ještě dlouho znít v uších :-D ()

TD.

Nadějně vypadající pohádka, kterou zkazí skrytý eko aktivismus a herecký výkon. O tom, jak mi trhá uši předabování slovenských herců, radši ani nebudu mluvit. Nevím, jak si někdo mohl troufnout to pustit na Slovensku na Štědrý den ()

IGATY

Kromě úchvatných exteriérú jsme nenašli nic, co by nás u děje pohádky udrželo. Nedokoukáme ji.....přepnuli jsme jinam, opravdu to nejde. I ten dabing často "mimo hubu" je ostuda. Jednu hvězdu z donucení jen za tu přírodu ()

jerzy1976

Pěkná výprava a lokace - až na ten Hobitín.. a malý ušák mě tam vůbec neseděl. Děj divný a nijaký. A ten dabing... ()

Rindi

Toporné dialogy, trapná jména, strnulé unyle se tvářící lesní bytosti namaskované jako z Avatara, hobití domečky, chabé herecké výkony, úděsný český dabing, ekologická agitka. Jedna hvězda za krásnou přírodu. Naprosto zbytečná pohádka, ztráta času. ()