poster

Drtič

 • Kanada

  Bruiser

 • slovenský

  Drvič

Thriller / Horor

Kanada / Francie / USA, 2000, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chalp
  ***

  Čo ja viem, celkom dobrý nápad o smoliarovi, ktorý stratil tvár nie len obrazne, ale aj doslova a aby ju získal spať musí sa pomstiť všetkým, ktorí s ním roky zametali, neverná manželka, zlodejský kamarát, fakt úchylný šef(značka Stromare :), nebyť toho lacného televízneho spracovania mohlo to zaváňať kultom, škoda.(8.6.2009)

 • Lima
  ***

  Mladému muži se lepí smůla na paty. V práci s ním vyjebává šéf, doma zase manželka a dokonce i jeho nejbližší přítel ho má za vola a obírá ho o prachy. A tak jednoho dne se stane, že se mu na tváři zničehonic objeví maska, on prokoukne všechnu špatnost a získá chuť po odplatě. Pokus o jakýsi psychologický thriller, nebo co to mělo být, Romerovi nevyšel. Od druhé půle Romero nudí, pokouší se o psychologizaci, ale nejde mu to. Ten, kdo by náhodou očekával nějaký maso, nebo nedej bože zombie, tak se nedočká. Jedině Peter Stormare v roli excentrického děvkaře, se "steroidním přeborníkem mezi nohama", potěší. Ta role je mu šitá přímo na tělo.(25.11.2003)

 • eraserhead666
  **

  Romero se pokusil o něco mezi Americké Psycho a Volný pád, ale ani na jeden z nich to nakonec nemá. Zápletka není vůbec špatná, částečně ani výrazový a vyprávěcí styl (ta maska přilnutá ke ksichtu se mi moc líbila), jenže celé se to nakonec drží moc při zemi. Nejdivočejší jsou hrdinovy představy, co by komu udělal (hlava přejetá vlakem je výborná scéna), ale když se k tomu nakonec odhodlá, tak je to nic moc. Většině postav něco chybí, jsou dost nevýrazné (včetně té hlavní) a to i když je hrají tak zajímavé a krásné herečky jako Leslie Hope. To, co většině chybí, má nadbytek postava Petera Stormarea, který nad ostatní ční natolik, až to přestává být hezké. Potenciál příběhu nebyl takřka využit, věčným lavírováním mezi drsným thrillerem a psychologicko-romantickým dramatem v horrorovém hávu ho srazila na kolena a přivedla na scénu věčnou nepřítelkyni filmu - nudu. Nakonec to pořádně není ani jedno.(1.7.2011)

 • lennyd
  **

  Henry (Jason Flemyng) jednoho krásného dne zjistí, že s ním všichni docela vyjebávaj, jeho nejlepší kámoš, jeho šéf - kromě jeho ženy, která naopak nevyjebává s ním, ale právě s jeho šéfem. Nějakým podivným kouzlem se mu na tváři objeví bílá maska, a ta ho změní (?). Z ušlápnutého beránka se stává drsnej vlk, a začínaj padat hlavy (nejen obrazně)... Sice se asi George A. Romero snažil, ale navázat na své předchozí úspěšné filmy se mu nepodařilo. Natočil béčkový horor, s béčkovou atmosférou, a béčkovými herci, kde vyniká pouze Peter Stormare, v úžasné roli Henryho excentrického bosse. A to je vše přátelé, kromě jedné malé lovestory nic víc tento film nenabízí...(17.12.2004)

 • Kolssteyn
  **

  Necharismatický J.Flemyng se podepisuje jakoby nestačil dokončit ani základní školu, ale jiný kraj jiný mrav... ovšem jeho herecké dovednosti nijak nepřesvědčují, že by měl jen minimální herecké povědomí. Neslaná, nemastná atmosféra pak jen dokládá, že ten film asi nevěděl co si má sám o sobě vůbec myslet.(22.6.2010)

 • - První Romerův film, který nebyl natočen v okolí jeho rodného města Pittsburgu v Pensylvánii. (facojurka)

 • - Kapela na počest snímku složila stejnojmennou píseň, kterou při koncertě můžeme také zaslechnout. (IDžOR)

 • - Ve finální scéně, kde v klubu probíhá živý koncert, si zahrála horor-punková skupina The Misfits. (IDžOR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace