Drtič

Drvič

Thriller / Horor

Kanada / Francie / USA, 2000, 99 min

• eraserhead666

Romero se pokusil o něco mezi Americké Psycho a Volný pád, ale ani na jeden z nich to nakonec nemá. Zápletka není vůbec špatná, částečně ani výrazový a vyprávěcí styl (ta maska přilnutá ke ksichtu se mi moc líbila), jenže celé se to nakonec drží moc při zemi. Nejdivočejší jsou hrdinovy představy, co by komu udělal (hlava přejetá vlakem je výborná scéna), ale když se k tomu nakonec odhodlá, tak je to nic moc. Většině postav něco chybí, jsou dost nevýrazné (včetně té hlavní) a to i když je hrají tak zajímavé a krásné herečky jako Leslie Hope. To, co většině chybí, má nadbytek postava Petera Stormarea, který nad ostatní ční natolik, až to přestává být hezké. Potenciál příběhu nebyl takřka využit, věčným lavírováním mezi drsným thrillerem a psychologicko-romantickým dramatem v horrorovém hávu ho srazila na kolena a přivedla na scénu věčnou nepřítelkyni filmu - nudu. Nakonec to pořádně není ani jedno.(1.7.2011)

George Andrew Romero si v roku 2000 dal na chvíľu prestávku od svojich legendárnych zombie snímkov a rozhodol sa natočiť psycho horrorový thriller. Podľa vlastného scénara zrežíroval film "Bruiser". Je to príbeh o mladom zakríknutom, submisívnom mužovi, ktorému sa zrútili všetky životné istoty. Manželstvo, financie, kamarát, práca, domov. Všetko sa mu posralo. Vtedy sa v ňom niečo zlomilo. Prestal držať hubu a krok. Dozrel čas na pomstu. Treba vyrovnať účty. Nastal čas vraždiť. ****(31.1.2017)

Udajně nejhorší film mistra Romera ale co.... Já se bavil, teda začátek je příšernej a prvních 20 minut jsem přemýšlel o vypnutí, ale od doby co má "masku" jsem se opravdu neskonale bavil, příběh sice není moc extra dobrý, a televizní zpracování je slabé, ale prostě jsem se opravdu bavil a navíc Stormare je úžasnej slizoun. Za mě dobrý.(28.9.2011)

Od Mistra Romera by člověk čekal větší flák, než jen průměrný příběh o muži, který se rozhodne skoncovat s útiskem ze strany manželky, šéfa a všech ostatních okolo. Nenápadná šedá myš se promění v krysu s ostrými zuby. Nejprve jen v představách strčí ženě hlavu pod vlak a na manželku vytáhne sekeru, pak ale dojde k poznání, že změna je nutná i v reálném životě. Na vraždění záhy dojde, jenže chybí nápad, patřičný říz a šťavnaté gore. Chybí napětí, strašení, úzkost a mrazení. Zatraceně, tohle mohl být megamasakr! 4* si tak zaslouží jen horrorová party s údernými Misfits, smrtkami, mísami plnými očí, prstů, potracených plodů, s lebkami naplněnými krví, prsatými tanečnicemi, maskami, lavírováním mezi horrorovým a s/m... celkově 3* a vícekrát vidět netřeba.(28.3.2014)

Mladému muži se lepí smůla na paty. V práci s ním vyjebává šéf, doma zase manželka a dokonce i jeho nejbližší přítel ho má za vola a obírá ho o prachy. A tak jednoho dne se stane, že se mu na tváři zničehonic objeví maska, on prokoukne všechnu špatnost a získá chuť po odplatě. Pokus o jakýsi psychologický thriller, nebo co to mělo být, Romerovi nevyšel. Od druhé půle Romero nudí, pokouší se o psychologizaci, ale nejde mu to. Ten, kdo by náhodou očekával nějaký maso, nebo nedej bože zombie, tak se nedočká. Jedině Peter Stormare v roli excentrického děvkaře, se "steroidním přeborníkem mezi nohama", potěší. Ta role je mu šitá přímo na tělo.(25.11.2003)

• - Ve finální scéně, kde v klubu probíhá živý koncert, si zahrála horor-punková skupina The Misfits. (IDžOR)

• - Kapela na počest snímku složila stejnojmennou píseň, kterou při koncertě můžeme také zaslechnout. (IDžOR)

• - Romero pro Misfits na oplátku natočil videoklip ke skladbě "Scream!", který je obsažen v bonusových materiálech na DVD. (IDžOR)