Drtič

Drvič

Thriller / Horor

Kanada / Francie / USA, 2000, 99 min

• lennyd

Henry (Jason Flemyng) jednoho krásného dne zjistí, že s ním všichni docela vyjebávaj, jeho nejlepší kámoš, jeho šéf - kromě jeho ženy, která naopak nevyjebává s ním, ale právě s jeho šéfem. Nějakým podivným kouzlem se mu na tváři objeví bílá maska, a ta ho změní (?). Z ušlápnutého beránka se stává drsnej vlk, a začínaj padat hlavy (nejen obrazně)... Sice se asi George A. Romero snažil, ale navázat na své předchozí úspěšné filmy se mu nepodařilo. Natočil béčkový horor, s béčkovou atmosférou, a béčkovými herci, kde vyniká pouze Peter Stormare, v úžasné roli Henryho excentrického bosse. A to je vše přátelé, kromě jedné malé lovestory nic víc tento film nenabízí...(17.12.2004)

Parádní obsazení!! Neviditelný J. Flemyng se příjemně vyloupl – a ta nahromaděná ublíženost hezky vyplula na povrch. Není nad to se zdravě nasrat. A charismatický P. Stormare(šéf) pro přátele nuly také: narážeč Milo, nebo kundyhonič z titulní strany – je neustále nadržený, vopíchá kdejakou micinu a cítí se jako king – sice už trochu vopelichanej, ale pořád trhá rekordy. Romero tedy odbočil, to jo… ale odpouštím mu. Dost mě pobavil!! Bruiser je netradiční pohled do mysli rodícího se fantominika – a to je můj obor. Přesný zásah na komoru bruisere.(16.12.2011)

Dráma? Horor? Satira? Umenie? Čierna komédia? Romerova odpoveď na KLUB BITKÁROV, ponúkajúca svojské presvedčenie, že človek môže zabiť koho chce a prejde mu to? K oceneniu je tu prevažne patričný výkon už roky ignorovaného Jasona Flemynga, prsia Leslie Hopeovej a penis Petra Stormarea v úlohe bezcharakterného vydavateľa. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/386/(19.12.2004)

„Drtič“ není podle všeho obecně kladně přijímaný film, ale mě jím George A. Romero ukázal, že má cit natočit i jiné filmy, které nebudou jen o zombie, které zaplavily zemi. U snímku jsem se dobře bavil a byl jsem zvědavý na to, jak jednotlivé postavy skončí. Ne všechna úmrtí jsou příliš vynalézavá, ale je to dáno tím, že se Henry trochu hledá. Poslední, skoro bonusová scéna, mi pak na tváří vykouzlila úsměv.(9.3.2017)

• Kolssteyn

Necharismatický J.Flemyng se podepisuje jakoby nestačil dokončit ani základní školu, ale jiný kraj jiný mrav... ovšem jeho herecké dovednosti nijak nepřesvědčují, že by měl jen minimální herecké povědomí. Neslaná, nemastná atmosféra pak jen dokládá, že ten film asi nevěděl co si má sám o sobě vůbec myslet.(22.6.2010)

• - Romero pro Misfits na oplátku natočil videoklip ke skladbě "Scream!", který je obsažen v bonusových materiálech na DVD. (IDžOR)

• - Kapela na počest snímku složila stejnojmennou píseň, kterou při koncertě můžeme také zaslechnout. (IDžOR)

• - Ve finální scéně, kde v klubu probíhá živý koncert, si zahrála horor-punková skupina The Misfits. (IDžOR)