V nenápadném bytě uprostřed malého sídliště dojde k explozi. Chvíli to vypadá, že šlo o teroristický čin, což se ovšem novému spolupracovníkovi policie, uznávanému profesorovi fyziky a přímému potomkovi Alberta Einsteina, Filipovi Koenigovi, podaří velice rychle vyvrátit. Nicméně vyšetřování vede k pachateli, jehož identita překvapí nejen zkušenou vyšetřovatelku Lenku Vrabcovou, ale i Ivana, ostříleného šéfa mordparty. (TV Prima)

v.indruchova

Seriálu pomáhájí komediální prvky. Hodně se snaží vyrovnat zahraničí. Kopíruje koncept který už známe. Např. Mentalista nebo podobné kdy je borec divnej ale extrémně chytrej. Tohle lidi prostě láká. Jenže bohužel herecky je to slabé. Možná je to tím že u nás herci nemají čas se připravovat na role. Spoustu toho co se tvoří je spíš kvantita, ale co kvalita? Herci musí brát velké množství rolí v TV a na divadle aby se uživili. Známá USA produkce dává více peněz i času pro herce. Kotek je zábavnej ve své roli. Ale jeho i ostatní herectví postav je málo uvěřitelné. Máte pocit že něco předříkávají s papíru. To je škoda. + Některé nelogické děje. Scénky s panem plukovníkem pobavily. ()

Sa.sa

Slušný začátek na seznámení se seriálem... Kotek to zahrál věrohodně a role mu sedla... Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále... Navíc i skvělé hlášky i slušné scény ()

adaben

Poněkud rozpačité, těšil jsem se na Zedníčka, ale i Polívkovou, Josefíkovou, že se zasměji, a zatím to člověk sleduje jako běžnou televizní kriminálku. Přece v každý větě nemusí být pokus o vtip, to se pak ve výsledku humor nekoná. a jako konverzační humor to také zatím nejiskří. A ani to se zatím nedaří navázat na smysl pro parodie žánru jaké kdysi mívaly filmy Lipského, Macourka a dalších. ()