Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V nenápadném bytě uprostřed malého sídliště dojde k explozi. Chvíli to vypadá, že šlo o teroristický čin, což se ovšem novému spolupracovníkovi policie, uznávanému profesorovi fyziky a přímému potomkovi Alberta Einsteina, Filipovi Koenigovi, podaří velice rychle vyvrátit. Nicméně vyšetřování vede k pachateli, jehož identita překvapí nejen zkušenou vyšetřovatelku Lenku Vrabcovou, ale i Ivana, ostříleného šéfa mordparty. (TV Prima)

(více)

Recenze (21)

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Humor dosahuje takové křečovitosti, že jsem si nebyla jistá, zda nekoukám na Vydru režírovaného Troškou. No, nekoukám, Kotek je pohledný. Polívková je celá tatínek, tedy bohužel hlavně vizáží. Samotný koncept zapojení vědy do vyšetřování zločinu by mne lákal, ale to zpracování je skutečně abnormálně děsivé. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako krimi naprostý propadák, plný naivních nesmyslů, nereálných a nelogických situací. Ale jako mírně akční komedie s krimi tématikou dost dobré. Kotek se do role skvěle hodí, byť na mne působí, že ani moc nehraje, že spíše přizpůsobuje svůj naturel chování. Vlastně to celé jednoznačně táhne a dlužno dodat, že táhne výborně. Sxy scéna mi sice přišla vcelku zbytečná, ale kouká se na něj docela hezky (od doby pubertálního jelimana fakt vyzrál herecky i fyzicky, což už dokázal v Mařce Terce). Anna Polívková se taky ve své roli slušně zabydlela a Zedníček také sedi dobře, byť zatím mnoho nepředvedl. Scénář je naivní, ale dialogy jsou fakt vtipné, zvláště slovní přestřelky mezi rektorem a Kotkem fakt pobavily. Za mne nenáročná zábava, u které si člověk odpočine a vypne mozek. Vážně se to fakt brát nedá. První díl hodnotím pouze v rámci žánru komedie a dávám 80%. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Než jsem první díl seriálu viděla, přečetla jsem si několik komentářů zasvěcených diváků. Některým se jevil seriál jako zábavný, jiným jako hloupý. Já jsem se zařadila mezi ty první a docela jsem se bavila. Bylo to správně trhlé. Viděla jsem už desítky různých krimiseriálů a tento kromě toho, že je náš, tak v sobě má i něco originality. Je to sice přepis formátu ze zahraničí, ale předlohou génia by klidně mohl být Sherlock Holmes, Castle, Mentalista či Monk. Sympaťák Vojta Kotek, který v současnosti u nás ve městě točí závěr Marie Terezie a kterého vždy ráda vidím, je ve své roli skvělý. Anička Polívková mu nestačí, je herecky poněkud statická, o něco víc, než si to žádá role. Chtělo by to uvolnit se, aby byl její humor přirozenější. No co, byl to jen první díl. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako za mě ne. Postava Vojty Kotka je otravná, a ne zábavná. Sherlock v podání Benedicta Cumberbatche byl zábavný, a i když se ho Kotek snaží napodobit za každou cenu, chybí mu nadhled, nemůžu si pomoct. To z těch českých chytrolínů víc pobavil i Pavel Řezníček jako Profesor T. Jinak mě tady každou chvíli něco štvalo - když 11letý kluk, tak s kardiostimulátorem, ten kluk je jinak celé dny doma sám a asi si i sám vaří a do školy nechodí. Pak docela hodně nahotinek a sexu, většinou zbytečně. Logické lapsy postav a děje ani nepočítám. Už chci vidět posluchárnu, která čeká 85 minut na profesora - tvůrcům nic neříká pojem „akademická čtvrthodinka“? A čínská mafie shání podpisy přes fingovaný podpis knížky, jak důvtipné. Neustálé vzorce, ale co vlastně ten kluk nakonec vymyslel? Mluví se o nějakém patentu, ale co vymýšlí teď? A fakt neumí génius dělat s počítači, když je na dark webu? A na nejdůležitější stopu přijde opět náhodou? („Jé, toho kluka znám ze školy!“ - „Fakt?“) Na mne hodně nezábavné, nedotažené a hlavně nevtipné, i když se tvůrci jako že o ty humory snaží. Jo, a které 11leté děcko ví, kdo je Dempsey a Makepeacová? ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První díl krimi komediálního seriálu na který Prima hodně sází a který musela posunou kvůli covidu, nabombili tvůrci na jistotu, aby upoutali pozornost diváků: 1) scénář - proč něco vymýšlet, prostě se zase něco převzalo v licenci 2) atraktivní hlavní hrdina - dřív do role šílených vědátorů obsazovali dědky s účesem alá Einstein, ale proč to komplikovat , tady se Prima vytasila s idolem ze Snowboarďáků 3) výbuch varny - tak jako v americkém bijáku je zapotřebí pořádná bomba, tak tady pomocí CGI aspoň vyhodili byt v paneláku 4) akce - dokonce divoká přestřelka 5) herecká legenda jako šéf - Zedníčka jsem dlouho neviděl a od dob Expozitury mne jako policajt baví 5) komická ženská postava - Polívková jako suchá hloupější přihravačka 6) roztomilé děcko - ten chlapeček o kterém jsem si myslel, že je holčička mne dostal tím, že hlavní dvojku přirovnal k Dempsey a Makepeacové ... kdo psal scénář? Kdo do pětadvaceti natož děcko ví, kdo ti dva byli? 7) sex scéna - na české tv poměry celkem odvážná Kotek vs. Olga Plojhar Bursíková ( nebyla to trojka ) 8) nahota - v materiálech Primy se píše že Kotek zhubl patnáct kilo do role, aby zvládl kaskadérské kousky, já mám pocit, že spíš proto, aby mu něco neplandalo, když se tam producíruje nahej 9) ukázka, která naláká na další díl ... který bude za půl roku pokud tady ten vir už nebude šéfovat. Takže mi chyběli jen roztomilá zvířátka. Na jednu stranu mne moc nebaví roztržití géniové řešící krimi , kterých je milion a i v našem prostoru po Dáma a Král a Pán profesor s Řezníčkem jich už bylo tolik, že mne tento tip hrdiny irituje pokaždé, když se projeví, dokonce nemusím moc Polívkovou, ale první díl celkem svižně frčel, případ nebyl nejhloupější a když mne některé věci neiritovali, tak mi to přišlo i nadprůměrně vtipné. Na Poldu to nemá, ale mezi krimi komerčních televizí to zaujalo. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • V epizodě hlavní postava (Vojtěch Kotek) prohlásí: „Chodil by takovej člověk na koncerty těhle těch komerčních srágor?“ Přitom zvedne lístek na koncert skupiny THIS!, které je zároveň Vojta Kotek členem. (Kaminari)
  • Premiéru první epizody sledovalo v průměru více než jeden milion diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)

Reklama

Reklama