Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Ollie235

,,See all those words printed in a line one after the other? Put 'em all together and you have a story." Příjemný příběh o nesobecké postavě. A Hanks takové role prostě umí. Není to nikterak výrazný snímek, ale to dokonale vykreslené prostředí amerických zapadákovů po občanské válce mě prostě bavilo. ()

sedlo03

Chtěl bych ten klobouk, který v písečné bouři prostě neodletí z hlavy i bez přidržování. To mohl být lepší business než čtení zpráv. ()

nonick1

News of the World aneb zprávařova texaská Odyssea... Pokud jde o tenhle precizní snímek, tak je vše na jedničku - kromě hodnocení: to je za pět :-) ()

petikacka

Neobvyklý pohled na osídlování západu po válce Severu proti Jihu. Tom Hanks je zde naprosto normálně uvěřitelný pošťák, který jezdí po územích číst noviny. Mezitím potká na cestě osamělou dívku, která je vlastně dvojnásobný sirotek, poněvadž ji zavraždili rodiče a unesli ji indiáni a pak ji zavraždili i indiánskou rodinu a vezou ji zpět k rodině. Mezitím si Tom uvědomí, že rodina neznamená pouze pokrevní příbuznost, ale vzít svůj život konečně do svých rukou ... Za mě 75% ()

barteca

Pěkný příběh o uneseném dítěti, historický rámec podán věcně bez polopatismu a patosu. Mně se ta střídmost líbila, nabylo to na autenticitě. ()

TheSpearCZ

Mám rád takovéto odlišné westerny, které nejsou o ničem velkém. Za mě povedená road-movie, po cestě pár dramatických, nenudících nástrah, režisérky všechno zvládnuté dobře, vyzdvihnout musím také povedenou hudbu a především sympatickou dvojici v hlavních rolích, což je především ve westernech důležité. Na to, že se mi do filmu dvakrát nechtělo jsem mile překvapen a v těchto dobách nic víc nepotřebuji. Slabší 4* ()

tomashrabek

Greengrass sa naučil používať statív, ale inak je rutínne precízny v každom zábere, a Hanks... aj keď hrá konfederačného veterána, furt je to len dobrácky Hanks. Takže aj vďaka tuctovej zápletke človek presne vie, čo sa stane a ako sa to stane, ale je to natočené tak podmanivo a milo, že to ubehne raz-dva a človek tej sile príbehov a humanistickým posolstvám aj uverí. ()

warrenur

Nenapadny filmik s par hereckymi hviezdami, spracovany niekym, o kom som sa docital az v zaverecnych titulkoch - Paul-om Greengrass-om. :) Moje prekvapenie. Citlivo vyrozpravany pribeh stvarnujuci len jeden z milionov tvrdych zivotnych osudov z ranneho osidlovania Ameriky. Road-movie drama, ktora vsadza na pribeh a citove puto starnuceho "spravara" (Tom Hanks) a mladeho bieleho dievcata vyrastajuceho u indianov. Mierny nadpriemer. Odporucam. 65% ()

Kopi1

Příjemný dobrodružný příběh, na který se poměrně dobře kouká, hezká krajina a dobrá režie, trochu delší stopáž, ale nic nudného. Čtení z novin na divokém západě je vcelku uspokojující, občas se něco stane, aby to zas nebyl jenom 'road trip'. Žádná překvapení ale nečekejte, jedná se o jednoduchý příběh, který sází hlavně na dynamiku mezi Hanksem a děvčetem, která funguje v pořádku. Je to takový typ filmu na který kouknete, když nemáte na co jiného koukat, neuškodí ale nic převratného to není. Byl tu větší potenciál, od Greengrasse jsem čekal něco většího. ()

Rathalos

Westernova drama,ktora ma pomale tempo,fajn pribeh,kameru,vypravu ci hudbu,no a v neposlednom rade herecke obsadenie,Helena Zengel ma pred sobou slubnu karieru a moj oblubenec Tom Hanks je ako vzdy dokonaly a hlavne vdaka nemu davam pat hviezdiciek...:-) ()

CaptainCzech

Tak toto mi sedlo. Poklidný a válkou ostřílený šaman Tom Hanks se snaží dostat indiánskou nespokojenou Němku k její jediný přeživší rodině do 400 mil vzdálený osady. Zde se ukazuje co všechno se během takhle dlouhý cesty na divokém Západě může pokazit. Film je na pohled krásný, Hanks a Zengel hrají úžasně a film vás drží v napětí co se v další scéně přihodí. Skvělá westernovka a Netflix si u mě po letošních pár nesmyslech zvedl důvěru. ()

strikeman

Ne že by se jednalo o vyloženě špatný snímek, ale je to po všech stránkách průměr a od Greengrasse bych čekal více než biják staromódního střihu s rozvláčným tempem vypravování. Není to ani pořádný western, a přes solidní herecké výkony ani bůhvíjaké drama. Tohle se točilo před 40 lety a lépe... 59% ()

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný príbeh (napriek občasným dramatickejším prvkom), ktoré je spracované, zahrané a režírované na slušnej úrovni. Kolaborácia Greengrasa (režisér) a Toma Hanksa opäť dobrá, výsledok však nie je tak výrazný ako ten predchádzajúci (pravda, štýl a formát bol iný). Pekne a citom zahraná postava „kapitána“ v podaní T. Hanksa – rola, ktorá mu pasuje a ktorú dokáže osvojiť. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

MickeyStuma

Filmový plakát jakoby dával najevo, že se jedná o další předělávku snímku ´True Grit´ (1969), ale není tomu tak. Dvojice podobná, ale s jiným osudem dívky. Tom Hanks si (na stará kolena) střihl westernový žánr, avšak se zachováním patřičné dramatizace, což znamená, že o tzv. rodokapsový příběh se tentokrát nejedná. Příběh je založený na základě románu Paulette Jiles vyprávějící dva příběhy, i když to tak nevypadá. První je o muži objíždějící města krátce po občanské válce, kde lidem za peníze předčítá novinové zprávy. Tento motiv je však použit takřka okrajově, tedy jen v zájmu charakteristiky muže k vědění, co je vlastně zač, ve spojení s příběhem druhým vyprávějící o dívce vychované indiány, která ztratila všechny své blízké a samotný muž ji doprovází ke svým posledním příbuzným. Toto dějství je už pevně středem zájmu celého vyprávění. Dva cizí lidé tedy cestující pospolu, čímž se postupně více sbližují a zažijí mnohé nemalé útrapy. Tempo je pomalejší, ale dá se říci, že vše funguje jak má. Ale jo, o přestřelku na správný western divák nepřijde, ale vyznívá spíše jako jen z úcty k žánru. Divoký západ je tentokrát vyobrazený podle nálady dějství. Chvílemi je až romanticky přitahován, chvílemi poukazuje na hodně drsnou dobu. Výprava je však uvěřitelná, oba hlavní protagonisté se po herecké stránce ukáží v dobrém světle, zkrátka,vše je jak má být. Jen neočekávat kolty proklatě nízko. ()

sadlokan

Veterán odevzdá dítě příbuzným a odjíždí do zapadajícího slunce.Parádní story.Avšak,eeeehmm,ejhle,film nekončí a já sundavám dvě hvězdy za zkokocení. ()

Olík

Atypický příběh z Divokého západu, proč ne? Ale tady máme co dočinění s hodně nudným patronem. I westernová road-movie může plout po poklidných vodách, ovšem v tomto případě bych za dramatičtější momenty daroval pravou ledvinu. Toma Hankse mám rád a dost možná jde o nejvýraznějšího herce své generace, ovšem v tomto případě mi je líto. ()

Anduril

Čakal som trochu iný žáner, ale v poslednom čase mám od Netflixu šťastie na meditatívne filmy. Tento snímok je urobený veľmi citlivo, nie je tam veľa akcie, ale veľa hlbokých dialógov a myšlienok na zamyslenie. Tom Hanks sa svojej role zhostil veľmi citlivo a chémia medzi ním a hlavnou postavou funguje veľmi dobre. Taký sympatický kúsok na pookriatie duše. Skôr by som ho odporúčal náročnejšiemu publiku, takým vysokoškolákom, alebo fest vyzretím stredoškolákom. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)