Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Mamlas odpad!

Děda najde holku v lese a pak s ní kamsi jede. Kromě 2 slaboučkých přestřelek se za celou dobu neuděje nic. Jen jedou a jedou. Kromě toho, že je to o hovně, je to ještě navíc naprosto nudné a to jako prase. A bo má děda klobouk a jsou tam koně a krávy, tak je to asi western. Otřesná supernudná blbost nedívatelná ani 16násobnou rychlostí. (6%) ()

mac000

Jistě, pod jmény Hankse a Greengrasse bylo možné očekávat více. Ale akční podívanou nám nabídli už mnohokrát, a tak to zkusili v trochu komornějším podání. A povedlo se to dobře. Depresivní krajina amerického Západu, pouště a hory, bezútěšné lidské příběhy krátce po skončení občanské války a do toho nesourodá dvojice propuštěného vojáka a malé bílé dívky, žijící několik let mezi Indiány... Ta čtvrtá hvězička je za skvělou závěrečnou scénku před titulky, kterou si pouštím znovu a znovu! ()

PlayEasy

Tom Hanks, P. Greengrass a western? ..... Tato kombinace mohla dopadnout i lépe, přesto se jedná o kvalitní a poutavou podívanou disponující nádhernými panoramatickými závěry, skvělými herci (Tom už je záruka + ambiciózní Helena Zengel), výbornou, byť ke své škodě nevýraznou hudbou a několika nezapomenutelnými momenty (přestřelka mezi skalami). Mírné zklamání zazpůsobené občasnou marností scenáristy nezastíráme, i tak se jedná o jeden z mála kousků z filmově ubohého roku 2020, který rozhodně stojí za vidění. 75% ()

SAINTS

Pôvabny western Paula Greengrassa s vynikajucou Helenou Zengel v detskej ulohe.Nie je to klasicky western a ani krvavych scen vo filme vela nie je,jedna dve prestrelky.Film sa mota okolo veterana z občianskej vojny Jeffersona Kidda ktoreho zo šarmom sebe vlastnym zahral Tom Hanks a traumatizovanou sirotou,ktoru chce odviest za jej rodinou.Je to velmi prijemny film a ani sentimentalny koniec v tomto pripade neprekaža. ()

johnsnow

Nádhera. Film ktorý nám skrz putovanie dvoch odlišných ľudí(vekovo, kultúrne a pod) ukazuje obraz súčasnej doby akurát vo vesternovom háve. je fakt sila sledovať, že niektoré udalosti vo filme stále pretrvávajú len vyzerajú inak ako vtedy. Chémia medzi dvojicou je skvelá, máme tu aj jedno prekvapenie ohľadom Kiddovej ženy a pekný a úsmevný záver. Spokojnosť a byť tam aj trošku viac akcie (ktorá je slušná) dávam 5*. Takto ale silné 4* zaslúžene. ()

PlysovyMacko

Kapitán Kitt cestuje z mesta do mesta a predcita ľuďom z novín. Raz stretne opustené dievčatko. Nemá sa ho kto ujať, tak sa pokúsi sam odviesť ho jej rodine. Medzi nimi vznikne puto. Filmu chyba intenzita a zaujímavejší príbeh, takže nemôže strhnúť. Páčil sa mi koniec a zamestnanie hlavného hrdinu. ()

nula87

Poklidná westernová roadmovie, ve které se toho ale vlastně moc nestane, a co se stane, tak je předvídatelné a takové unylé. 45% ()

epoh

Ano, je to vlastne přímočarý, ale nemeni to nic na tom, ze je to i proklate dobry a necekane nezny drama o tom, jak si k sobe lidi můžou najit cestu ()

solisoli

Skvelý western v podaní Paula Greengrasse, kde fantastický Tom Hanks potvrdil svoj obrovský potenciál. Nestratila sa pri ňom ani výborná voľba vo vedľajšej úlohe, Nemka Helena Zengel, kde si dobre zahrali, aj ostatné postavy. Navyše, dobre premyslený dej mal zaujímavý spád s výbornou výpravou, zaujímavým strihom, kamerou a pôsobivou hudbou. Rozhodne sa pritom divák nemal prečo nudiť. ,,lamps“ to vystihol najpôsobivejšie. Nechápem prečo si niektorí do toho kopli. Asi im tak chyboval Rambo, Karate Tiger, Spider-Man, alebo Matrix game. Možno aj so svojím bohatým hereckým umením Rocco Siffredi s Cicciolinou. ()

mArtinko5MB

Snazil som sa to pozerat, ale i napriek Hanksovi to bolo tak neuveritelne nudne, ze som sa nevedel premoct pozerat dlhsie ako pol hodinu. ()

pafka

Ze existovalo povolani, kde se predcitalo z mesic starych novin, pak se pridaly nejake zpravy ala Blesk, a byla to i svanda, je pro me novinkou. Sblizeni s ditetem, ktere bylo sirotkem a zustalo na svete bez rodicu, uz neni nic, co bysme nevideli. Pravda je, ze tohle je proste podivana, kterou amici dobre umeji. Atmosfera, napeti, detsky herec, Tom Hanks - to jsou duvody, ktere film dostavaji do nadprumeru a stoji za to ho videt. ()

Parabot

Tom Hanks ve své klasické komfortní zóně. Světem protřelý muž, dobrák do morku kostí, putuje krajinou a prostřednictvím interakcí s lidmi dává divákovi možnost nahlédnout do podstaty lidí a jejich povahy, vztahů, společnosti a samotného života. Zdatně mu sekunduje Helena Zengel, která dokonce občas i přebírá otěže hereckého headlinerství. Má smysl vyčítat Hanksovi, že hraje neustále to samé? To by bylo jako útočit na jiného Toma - Cruise, že v každém filmu jezdí na motorce nebo ostentativně ukazovat na úplně jiného Toma Hardyho mručení a obligátně zakrytý obličej. Zprávy ze světa je jednoduchý feel-good movie skvěle plnící svůj účel. ()

BobArmstong

News of the World nepochybne má obrovský scenáristický potenciál. Predsa len disponuje relatívne netradičným hrdinom (žiadny neohrozený pištoľník s koltom namiesto ruky), ktorý cestuje naprieč opustenými prériami a nebezpečnými kútmi nespútanej zeme. Popritom sa snaží spojiť s mladou divoškou, ktorú má doviesť k jej vzdialenej rodine na opačnom konci Ameriky. Jednoduchá zápletka? Určite áno, to však nutne neznamená, že sa z nej nedá vytrieskať dostatok emócií. Priestor tu skutočne je, avšak výsledné prevedenie kríva. A čím ste bližšie k záveru, tým viac je to evidentné. Na prvý pohľad sa nemusí zdať, že je niečo v neporiadku. Hanks s Helenou Zengel hrajú ako majú (s prihliadnutím na jej vek a neskúsenosť však treba dodať, že svojho kolegu veterána mierne zahanbuje), výborne to vyzerá, parádne znie a scenár je dostatočne nápaditý, aby jednotlivými strasťami (pokazený voz, víchrica, výborná prestrelka medzi skaliskami) počas cesty dokázal prekvapiť, nadchnúť, dojať a vystresovať súčasne. Greengrass režíruje zručne, nestratí sa ani v komornejších momentoch, napätie má v malíku a cítiť z neho sebaistotu, ktorá výborne ladí s ostatnými už vyššie zmienenými súčasťami. Akurát by sa miestami mohlo trochu menej strihať. Koniec koncov, toto nie je ďalší Bourne, no to je iba drobná výčitka, nad ktorou možno mávnuť rukou. Bohužiaľ, potom prídu veci ako otravne pôsobiace CGI (byvoly sú odporné, padajúca skala takisto, nehovoriac o tom, že sa to do podobnej žánrovky absolútne nehodí), avšak najväčším problémom zostáva do očí bijúca plytkosť. Vzťah medzi ústrednou dvojicou si postupne odškrtáva očakávané položky a nikdy neprekvapí. Ani záverom, ani vývojom a ani adekvátnou psychológiou. Na ploche dvoch hodín sa toho totiž mnoho nestane a aj napriek tomu, že si s postavami čo-to prežijete, nemáte pocit, že by ste ich dostatočne spoznali. Poriadne im nepreniknete pod kožu a aj to ich vzájomné spriatelenie sa pôsobí chabo, čo je škoda. News of the World vo finále podráža nohy najmä spracovanie hlavnej témy filmu, ktorá so sebou nenesie žiadnu relevantnú myšlienku a neukrýva sa v nej ani pedantne vypiplané psychologické podhubie. Film sa zákonite javí ako príliš dlhý, no súčasne by to chcelo ešte aspoň o hodinu dlhšiu minutáž, aby nebol iba tradične kvalitnou, ale nijak prevratnou, westernovou road movie s výbornými technickými kvalitami a špičkovými hercami. ()

xtomyx

Ikdyž se pod vousy Toma Hankse rýsuje postava se skvělým příběhem, tak to není úplně ono. Krásné westernové prostředí Vás sice ukolíbá. Ale akčních scén moc není a divák chce něco více.... ONA dívka chráněná, má vlastně mnoho na výběr, ale ne v tomto snímku... víc asi ani nechci prozradit :) ()

xxmurphyxx

Neškodná road movie a ničím z priemeru nevybočujúca rutina od Paula Greengrassa. Ubehne to ako voda, ale filmu chýba silnejšia scéna, niečo čo by si človek vybavil, keď niekto povie názov filmu. Je tu jedna prestrelka, jedna emotívnejšia scéna pred davom a zvyšok je len taká pohodová jazda bez hlbšej emócie alebo adrenalínu. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)