Ústřední postavou romantické komedie Casting na lásku je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní – manžel jí začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nemíní smířit a rozhodně se nevzdá bez boje. Zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí. Zahájí tedy velkolepý konkurz na novou lásku. Začne se seznamovat, ale co schůzka, to výstřední a nepoužitelný nápadník a každé rande končí fiaskem. Najde nakonec Stela toho pravého? Nebo všichni pořádní muži už vymřeli? (Bontonfilm)

Trailer

honajz2 odpad!

Sice jsem se zařekl, že už se nikdy na žádnou českou romantickou komedii nepodívám, ale Evě Toulové, českému Edu Woodovi prostě jako milovník těch nejhorších existujících filmů prostě odolat nemohu. A bylo to přesně takové, jak jsem čekal - strašné. Tak to rozeberu: PŘÍBĚH: Ten sice v jakési podobě, jaká romantická komedie nabízí, existuje, ale nebaví, nezaujme a spíš nudí. Pokusy o humor tu sice jsou a poprvé bych některý z filmů tak označil jako "komedii" (protože Šťastná je romantické "drama" bez prvků komedie a Jak se moří revizoři sice prvky "komedie" v sobě má, ale i tak je to spíš "drama"), ale zoufale to nefunguje, působí to trapně a může za to hlavně příšerné přehrávání herců (ke kterému se dostanu později) a vlastně snad úplně všechno, protože to prostě nefunguje a vypadá to strašně. K žádným překvapivým zvratům nedojde, vše je jasné z prvních pár minut a hlavní zápletka navíc skončí v 50. minutě (!!) a aby z toho Toulová mohla udělat celovečerák, protáhne to o ještě zbytečnou a k smrti nudnou půl hodinou o tom, jak Stella Nebeská dostane roli a pak se jí kvůli veliké lásce vzdá. A btw pobavilo mě (jako jediné z celého filmu), že je tu okopírovaná scéna z LOVEní. Evidentně Toulová hledá nové dno... HERECKÉ VÝKONY: Katastrofa. Když v nějakém filmu podá nejuvěřitelnější výkon Václav Vydra nejml. (!!!!!), tak už je něco sakra špatně. Skoro všichni herci tu strašně přehrávají včetně hlavní hrdinky, nikomu se zde nedá věřit ani nos mezi očima a celé to vypadá jak nějaké představení ochotnického divadla. Jediné, co mě překvapilo je to, že si zde miniroli střihla i při své velikosti a talentu sama Eva Toulová. A herecky je talentovaná stejně jak ten zbytek dřev, co tu hraje. Fakt, jediný, kdo tu něco hraje, je ten Vydra a občas ten tlusťoch, jinak nikdo. FILMAŘSKÁ STRÁNKA: Katastrofa snad největší. Toulová sice sehnala kameramana, který by se dal označit jako kamerman (byť teda maximálně na úrovni pořadů TV Barrandov), ale ani ten není schopný vytvořit zajímavý záběr, aby to příšernost zachránil. Nějaký cit pro tempo scén Toulová vůbec nemá, proč tam je asi šestkrát ta sama scéna, kdy Stela Nebeská leží v posteli s lístky růží a sypají se na ni dopisy nechápu (teda jo, chápu, ale proč ta samá scéna???) nebo proč tam asi desetkrát hraje jedna a ta samá písnička, která se mi zprotivila už po třetím poslechu, taky nechápu. Je tady hromada postav, z nichž některé tu jsou naprosto zbytečně a některé tu prostě jen existují aniž bychom o nich něco věděli. A i přes jejich obrovský počet žádná nemá charakter. Navíc Stela se prý živí jako herečka, ale vidíme ji jen neúspěšně chodit po castinzích - ale kde pracuje? Z čeho teda vydělává? A ten její manžel, ten vydělává kde? Kde pracuje ten tlusťoch? A takových otázek si tu můžete během filmu položit ještě mnohem víc. Střih je zmatený, někdy se nedá pochopit, co se kdy děje a proč se to děje (třeba když se najednou Stela zjeví ve vlaku a jede kamsi a pak se tam stejně záhadně objeví i ten tlusťoch, který ji asi stalkuje, jinak pro to nemám vysvětlení). Kulisy jsou taky otřesné, třeba proč Stela má doma na stěně přilepenou značku ze silnice jsem taky nepochopil. Pro někoho by mohl být klad, že nebydlí ve vile, ale v činžáku, ale k čemu mi to je, když to jinak nefunguje? Nakonec se stejně s novým manželem přestěhuje do krásného velkého rodinného domu a narodí se jim dceruška, kterou houpou na houpačce. Prostě musel tam být cukerínový konec, bez toho se neobejdeme, že? Hlavně že celý film je laděn strašně feministicky, všichni chlapi tu jsou banda úchylů a idiotů a jediný tlusťoch je výjimka, zatímco všechny ženy tu jsou sebevědomé, inteligentní a téměř bez špatných vlastností, včetně té herečky, co se zpočátku Stele vysmívá. A hlavně nesmí chybět všudypřítomný product placement, který je ještě víc do uší a očí bijící, než jakýkoli díl Ulice nebo Oridnace. Hlavně že nechybí Bandi, stály podporovatel shitových českých filmů! Jen tak mimochodem, ta scéna, kde se tu objeví, je snad ta nejblbější product placemantová scéna všech dob... CELKOVÉ HODNOCENÍ: Zahrajte si s přáteli chlastací hru! Je to jednoduché, když ve filmu bude jakákoli filmařská chyba, špatný herecký výkon nebo product placement, napijete se. Zaručuji vám, že když na to použijete třeba rum, do 3 minut jste v záchytce. A pokud si to chcete užít, tak použijte pivo, do půl hodiny to s vámi sekne stejně. Vřele doporučuji! A víc asi říkat nemusím, jasné to je asi každému. Objektivně je to teda maličko lepší než Revizoři a Šťastná, ale subjektivně je to horší, protože u těch dvou filmů jsem se nad jejich příšerností bavil. Tady jsem jen a pouze trpěl. odpad! () (méně) (více)

Bozvav

S přihlédnutím k velké míře nadsázky, kterou tvůrci použili, ve snaze hned při prvním radne vyhrotit situaci pomocí nadsazených vrozených povahových rysů a životního stylu u jednotlivých můžských účastníků randění musím konstatovat, že já se královsky bavila. Jistě jde o porchní a plytkou zábavu, ale víc jsem ani nečekala, že dostanu. Navíc velmi zdařilý hudební doprovod celou atmosféru docela dobře dolaďuje. Lukáš Langmajer v roli křupana trenéra byl dokonalý, fakt jsem se nasmála. Nebo:" Na jejím chátrajícím a rozpadajícím se těle, odpadky znázorňují,....znázorňují........ marnost". Jsem si cvrkla. Pravda, na konci druhé třetiny sice začal filmu docházet dech a přeladění na ryze romantickou notu s řešením dilema bioogických hodin, navíc tou nejklišovitější formou sic e snímku ubralo body, ale jako celek spokojenost. Obvzlášť hudba fakt super sedla. Normálně bych dala, tak tři slabší, ale vzhledem k tomu, jak to zdejší erudovaní filmový kritici poslali do kopru, nadhodnocuji a dávám 4 hvězďule. Proberte se, jsou daleko horší české kokotiny s Langmajerem starším a mají vyšší hodnocení. ()

M.i.k.e odpad!

až do dneška sem nevěděl že má Magnusek sestru...každopádně,po skoro hodině a půl utrpení sem chtěl napsat něco třeskutě vtipného,ale nakonec mě vůbec nic nenapadá,protože tohle je prostě jen smutné.Chápu,že doba je jaká je,nicméně i tak budu stále doufat,že někdy uvidím (nejen) český film od ženy pro ženy (velmi pravděpodobně),který nebude působit tak že ho psala a točila zapšklá stará panna,která ale krom toho že všechny chlapy vyobrazuje jako naprostá hovada neumí pořádně napsat ani dobrou a sympatickou ženskou postavu.Tohle je zoufalé i na televizní poměry,natož aby na to někdo šel dobrovolně do kina...0% ()

oveckaoa

Pamatujete si tu scénu z Lovení kdy Geislerová hledala nového chlapa přes seznamku ? Tak tohle je v podstatě to samé jen roztáhnuté na 83 minut. Ženská herečka si hledá nového chlapa z dopisů co jí dřív psali muži, které zaujala v jedné roli. Jeden je nesmělý páprda druhý je počítačový ajťák třetí je fotbalový trenér a čtvrtý je chlápek co pořádá vernisáže o ekologii (Něco jak Gréta , ale s penisem). Nakonec nabalí tlustého hnusného chlápka co vypadá jak FattyPillow (doufám , že jsem to napsal dobře jinak nic proti němu ). Nechápu smysl proč tento film vůbec vznikl a už vůbec nechápu proč to někoho napadlo nasadit do kin. Ty 2 hvězdy jsou pouze za hlavní herečku a scénu v tom francouzském módním obchodu (cca 2 minutovou) ()

rublik05 odpad!

Kde jsou ty časy, kdy čeští filmaři uměli natočit pořádnou komedii, která není trapná a pobaví. V Castingu na lásku bohužel nefunguje nic. Scénář je extrémně jednoduchý a přímočarý, bez nějakých větších nápadů či zvratů, příběh nudí a nenabízí prakticky žádnou dobrou humornou scénku. Herci jsou vyloženě otřesní, hlavní postavy krajně nesympatické. Kamera a střih naprostá katastrofa, stejně jako mizerný hudební doprovod. Přestože má snímek jen necelou hodinu a půl, připadlo mi to jako věčnost. Už nikdy víc. 0/10. ()

• „Zrovna v době, kdy jsme točili jedinou postelovou scénu, se Terezce vrátil manžel. Ten sice o natáčení věděl, ale přece jen to byla trochu divná situace,“ zmínila Eva Toulová. (SONY_)
  • „Film je v komickém pojetí o tom, jak komplikované je v dnešní době najít normálního chlapa, a co vše musí herečka a žena v jednom absolvovat, aby se o to alespoň pokusila. Příběh je blízký hlavně ženskému publiku a možná se v tom mnohé dámy poznají,“ říká režisérka Eva Toulová. (SONY_)