Stela je mladá žena před čtyřicítkou, která už dostala pár nevýznamných rolí v seriálu. Neustále se však snaží prorazit a být slavnou herečkou. Nemá děti a pracuje na recepci. Hraje i v divadle, ale to jí neuživí. Se svým manželem se chce rozvést, jelikož jí celé roky podváděl. K rozvodu ale ještě nedošlo a akorát se neustále hádají. Když však Stelu neobsadí do role ani na dalším castingu, dojde jí, že její život vůbec není takový, jak si představovala. Její život je jednoduše háji a ona to musí změnit. Když Stela prorazila jednou rolí v divadle, muži se k ní jen hrnuli, dávali jí kytky a psali jí dopisy. Tehdy ale žádného nechtěla a byla svému manželovi věrná, proto se teď rozhodla to změnit. Bude chodit na rande, dokud si nenajde toho pravého. První rande ale nedopadne podle jejích představ. Marcel není vůbec zajímavý, možná by ho ale Stela mohla využít, aby naštvala manžela. Jdou se tedy projít kolem místa, kde pracuje, a doufá, že ho uvidí. Když ale dorazí domů, zjistí, že byl na školení v Pardubicích. Stela to však nehodlá vzdát. Jde na další casting, kde po ní režisér chce, aby se svlékla do půlky těla. Takhle to bude i poté v její roli, chce tedy vidět, že se nestydí. Stele je to ale nepříjemné, samozřejmě se na představení svlékne, ale teď je to nevhodné. Režisér jí proto řekne, že se jí ozve, i přesto, že z ní byl na začátku unešený. Když z castingu odchází, uvidí Tamaru, mladou dívku, která jí vždy sebere všechny role. Rozhodne se jít na další rande. Sejde se s Ondřejem, který je však daleko mladší než ona. Je mu jen 19 a je ze Stely unešený. Je krásný a sexy, ale i když je mladší, Stela se rozhodne, že by si s ním mohla začít. Ondřejovi se líbila, už když byl v prví třídě. Poslal jí i dopis s prstenem, který si Stela na rande vzala, což Ondřejovi udělalo radost. Po večeři jí pozve k sobě a učí jí hrát na playstationu. Stele to moc nejde a Ondřej je z toho naštvaný. Přespí však u něj, ale ráno jí probudí jeho rodiče. Dá si s nimi snídani a Ondřejova matka jí řekne, že prsten, který jí dal, je její zásnubní, který kdysi ztratila. Stela si myslí, že žádný pravý muž prostě neexistuje. Ve vlaku pak potká Adama, muže, kterého potkala na castingu a v kavárně, když byla na rande s Ondřejem. Je to také neúspěšný herec. Stela mu řekne o svém manželovi, kterému se chce pomstít. Jde na další rande, tentokrát se sportovcem Oldou. Když však dorazí na fotbalové hřiště, někdo jí kopne do obličeje míč a ona omdlí. Probudí jí až Olda. Ten jí řekne, že jí chce vzít na rande, ale neví, jestli to zvládne v podpatkách. Vezme jí totiž do lanového centra... (TV Prima)

Trailer

Big Bear

Mám teorii, že ženským ke čtyřicítce hrábne. A nejsem sám. Samozřejmě jsou vyjímky. Snad je to hormony, snad něčím jiným souvisejícím s chemií, každopádně kolem té čtyřicítky se začnou dít věci... Žena, často matka už nechce být pečovatelkou o rodinný krb, domácí pohodu... Najednou zjišťuje, že celá ta léta dělala rodině ,,služku'' a tak nastává čas na nezávislost a kupu bláznivých nápadů z nichž jde jednomu a nakonec i té ženě samotné hlava kolem... Toulová touto katarzí asi prošla krapet dříve. Stela Nebeská (to je pekelné jméno) má sice manžela co jí zahýbá, ale věc se rozhodne řešit velmi originálně. Začne taky zahýbat... A tak tu máme kupu veselých historek kterak dopadají či nedopadají jednotlivé schůzky ... Romantických snímků znalý divák odhadne hned v úvodu, kdo bude ten co nakonec získá její srdce, takže žádná velká překvapení fakt nečekejte. Film vám svěže koření všudypřítomný PP a jediné co oceňuji jsou česky zpívané písničky. Bývá zvykem je zpívat v českých filmech anglicky s typickým přízvukem Aničky Dajdou... Dávám za jeden casting. * ()

Spiker01

Lidé, co nadávají na libovolnou českou romantickou komedii by asi měli vědět, že vychází zábavné blbosti (Po čem muži touží) a na druhé straně šílenosti k nepřežití (Casting), viděno den po sobě. Nebudu zapírat, že i tento film má několik hezkých momentů, které mně přišly upřímně fajn a přítelkyni dojaly, ale co se týče toho ostatního, počínaje kamerou, dramaturgií, scénáře a konče nuznou režií, je prostě nudné až ubíjející. Snad jen ta výprava je obstojná, protože když sáhnete jako vždy po Praze, nelze to moc zvorat. I na Netflixu lze v tomto žánru vybírat moudřeji. ()

Djoker odpad!

Žánr romantických komedií býval pro tvůrce sázkou na jistotu. Stačilo sehnat sympatickou dvojici, vložit je do snesitelné dávky klišé a vše okořenit špetkou vlastní invence. Toulová se samozřejmě nezmohla na nic z toho, takže přichází s další tragickou patlaninou. Do hlavní role, jenž má táhnout celý film, chytře obsadila osobu, která vypadá jako její lesbická přítelkyně. Záda jí pak klasicky kryjí největší zoufalci z Ulice a Ordinace. ()

kingik

Přemíra klitorisů v tvůrčím zázemí není na škodu. Každý divák ihned po chvilce pozná, že půjde o ryze ženský film a že na režijní sesli trůnila žena. Námět se víceméně zrodil v lůně Terezy Němcové-Petráškové, která dostala důvěru v titulní roli. Skutečnost, že je méně známou herečkou, se do jisté míry promítá i do role, jakou se prezentuje ve filmu. Coby málo úspěšná herečka Stela Nebeská obchází herecké castingy a doufá, že uloví dobrou roli. O kloudnou roli téměř nezavadí, navíc v soukromí se schyluje k rozvodu, ovšem každá herečka přece jen zažila malý dotek slávy, tudíž z korespondence svých příznivců začne vybírat své potenciální nápadníky, se kterými začne randit. A setkání s nimi se neobejde bez humorných humorů. Eskapády s nápadníky zabírají ve filmu poměrně větší prostor, a jelikož hlavní hrdinka používá cosi něco ve smyslu vnitřního monologu, tak film začne pozvolna aspirovat na jakousi inteligentní skoro komedii o nezávislé ženě. To ale autorkám tak úplně nestačí. Té své jízlivé důvtipnosti dají záhy vale, načež zbytek filmu obstará romantické jiskření mezi metrákovým buldozerem jménem Jan Řezníček a hlavní hrdinkou. Těžko říct, zda tohle Eva Toulová a spol. myslel úplně smrtelně vážně, důležité je, že romantická linie postrádá zajímavost a veškerý humor opadl. Víc se mně líbil nadhled, s jakým se neotřele pracovalo v epizodních konturách s nápadníky, potažmo s různorodými castingy. Okatě nastrčený product placement samozřejmě byl nutností. Film má své vtipné chvilky, neotřelý námět, sympatickou hrdinku, nelze však přejít slabou realizaci, potažmo neucelenou dramaturgii, a málo výrazné režijní vedení. 5/10 ()

silentname

"Casting Na Lásku" je ako film skutočne mizerné dielo. Eva Toulová rozhodne nie je dobrou režisérkou ani scenáristkou. Tentokrát to asi nedopadlo tak katastrofálne ako v jej poslednom filme, no o dobrom filme by som pomlčal. Keď máme hlavnú hrdinku menom Stela Nebeská, tak mi to pripomenulo meno inej postavy, ktoré znie rovnako falošne ako toto. Ale to je len začiatok. Eva Toulová totiž vykresľuje chlapov ako ťažké stereotypy. Je tu pár dobrých hlášok, ktoré ma pobavili a celkovo som mal pocit, Tereza Němcová sa snažila do toho niečo dať ale film pochovávajú zbytočné vnútorné monológy, ktoré často hovoria o ničom, soundtrack, ktorý opakuje asi 2 alebo 3 skladby dokola aby reflektovali náladu a atmoféru, často tupé herecké výkony niektorých hercov a dialógy, ktoré akosi nepôsobia skutočne. Navyše veľa postáv sú len lacné stereotypy spracované ako jednodimenzionálne postavy. Ja som športový trenér, takže sa vyjadrujem len športovo a podnikám len športové akcie. Ja mám 19, tak sa chcem hrať na X-boxe a všetko vešať na instagram a podobne. Manželov sarkazmus občas pobaví a ako som povedal, niektoré hlášky pobavili, takže film istým spôsobom splnil svoj účel. Ale je to dobré? Určite nie. Tentokrát mi ale pri sledovaní nebolo zle ako pri poslednom projekte od Toulovej. Hodnotenie: C- ()

• „Za mě jde o nejkrásnější natáčení. Nikdy se mi nestalo, že by šlo něco tak hladce a všechno nám vycházelo jako tady,“ podotkla režisérka Eva Toulová. (SONY_)
  • „Film je v komickém pojetí o tom, jak komplikované je v dnešní době najít normálního chlapa, a co vše musí herečka a žena v jednom absolvovat, aby se o to alespoň pokusila. Příběh je blízký hlavně ženskému publiku a možná se v tom mnohé dámy poznají,“ říká režisérka Eva Toulová. (SONY_)
  • „Dlouho jsme sbírali nápady z vlastních zkušeností. Kamarádi nám nahrávali do komentáře svoje vtipné nepovedené rande. Některé reálné historky byly tak šílené, že by jim divák neuvěřil, byť se váženě staly. Poté, co jsme měli sesbíráno dostatek materiálu, jsem se dala do psaní scénáře,“ uvedla režisérka Eva Toulová. (SONY_)