Reklama

Reklama

Ocelové dámy

  • Finsko Teräsleidit (více)
Trailer 3
Finsko, 2020, 92 min

Režie:

Pamela Tola

Kamera:

Päivi Kettunen

Hudba:

Panu Aaltio

Hrají:

Leena Uotila, Saara Pakkasvirta, Seela Sella, Heikki Nousiainen, Pirjo Lonka, Samuli Niittymäki, Jani Volanen, Allan Mõttus, Jukka Virtanen, Mio Tola (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Road movie, ve které věk už není ani číslo. Pětasedmdesátiletá Inkeri uhodila svého manžela pánví a plánuje pohřbít jeho tělo na zahradě. V očekávání doživotního vězení je ještě čas na to žít – konečně. Inkeri tedy musí odejít, i když je již příliš pozdě. Cesta Finskem je plná okouzlujících stopařů, vzpomínek a hříšných tanců. Když Inkeri narazí na své staré univerzitní spisy a najde Eina, lásku z mládí, připomene si své sny, které byly potlačeny patriarchálním sňatkem. Inkeri musí učinit největší volbu pro zbytek svého života, volbu mezi štěstím a konvencí. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (9)

jakeer 

všechny recenze uživatele

Aj malý film si zaslúži plný počet hviezd, ak mu nemáte čo vytknúť. Je to uletené, stále autentické a úžasne vtipné. Páči sa mi ako Fíni svojím nadhľadom mierne vybočujú zo štandardov škandinávskej kinematografie. Scenár môžeme vnímať aj ako odkaz mladšej generácii. No najfascinujúcejšie na tom je, že tri hlavné protagonistky sú reálne vo veku svojich postáv. Prudérnemu slovenskému divákovi isto zíde na um, že či mali tie stareny na hrobom takú frašku za potreby. A ony si pritom tie role tak užívali! Poznámka: Za road movie by som to rozhodne neoznačil. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tieto škandinávske komédie mi akosi nesedia. V tomto prípade možno hovoriť o napoly čiernej komédii a zároveň o akejsi pozitívne ladenej komédii plnej životnej sily. Celkovo to ale koncepčne podľa mňa bolo nedotiahnuté a ani režijne to nebolo nič moc, nakoľko som sa vo viacerých pasážach dosť nudil. Preto za mňa len akýsi priemer v rámci žánru. 55 % ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Třebaže jde o dost svéráznou a poněkud ujetou komedii, u níž jsem párkrát doslova vybuchla smíchy, tak na oslavě narozenin pětasedmdesátileté Inkeri dostanou všichni přítomní a možná i diváci pěkně studenou sprchu v podobě jejího proslovu, kterým chce dát minulosti vale a začít konečně pořádně žít. Úplný závěr snímku však určitě potěší a pobaví nejednoho filmového fanouška. Řekla bych, že lépe to snad ani zakončit nešlo. (75%) ()

Mackoun 

všechny recenze uživatele

Nenáročná komedie s prvky černého humoru na téma stáří a promarněný život. Stopáž akurátní, tempo svižné, babky celkem vtipné, ale z gauče vás to nevystřelí. Pro citlivější jedince se sklony neustále bilancovat kvalitu svých životních rozhodnutí to může být trochu depresivní “strašák”, ale pro všechny ostatní celkem pohodová jednohubka na unavený nedělní večer :) ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Trochu klasicky finského černého humoru nikdy neuškodí. Tyhle dámy byly opravdu svým způsobem roztomilé. Ať ta nejstarší hodně sklerotická nebo ta její sestra, která řešila problém, zda se přiznat k vraždě manžela, případně jejich sestřenice, skutečná dáma i ve svém věku, ale přesto - všechny mírně praštěné. Jaký kontrast vůči mladší generaci... Závěr s oslavou, byť k ní všechno směřovalo, byl trošku přehnaný, ale aspoň to bylo takové - finské... ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama