Queer

Série(20) / Epizody(200)

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (112)

Taková obyčejná jiná rodinka (2020) (S15E10)

Duda je zde vykreslován jako zpátečník. Jsou zde vychvalované ideologie přicházející z USA. Nesou znaky genocidy vlastních obyvatel, podívejte se na demografické křivky. Vše se řeší dovozem africké a arabské kultury. ()

Kvóty: Konec jedné kinematografie (2020) (S16E04)

Užitečná společenská diskuse nad sociálním inženýrstvím. Se všemi protagonisty mám na věc stejný názor. Nejzajímavější vstupy pro mě měl Kamil Fila. Když se filosofický zamyslíme, jakou moc mají Američané prosadit kvóty u nás, armáda EU je v podstatě neškodná a "bezpečnost" nám zajišťuje US Army prostřednictvím NATO. Země s dvěma miliony obyvatel ve vězení, kde se sexuálně míchá celý svět do jakéhosi ideálního mutanta, kde je epidemie drog, kulturní válka hrozící přerůst v občanskou, pouliční gangy, modlení k Bohu Dolaru  apod. ()

Kluci v Jezerní kotlině 1. (2021) (S18E02)

První díl pojednává o náznacích homosexuality ve "Foglarovkách". Potěšily mě komentáře Vladimíra Komárka. Ke shlédnutí https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/221562210900012/ ()

Král měl tři syny... (2022) (S19E01)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/222562210900001/ ()

Tělo (2022) (S19E02)

Piercingy slečny se mi líbí. Dřív se vyjadřovaly názory a postoje šaty, dnes přímo tělem. ()

Ženy za pultem (2022) (S19E03)

Popisovana historie obtizneho vstupu zen skladatelek do maskulinniho sveta. Driv museli zpevacky zacinat zpivat v barech a malych klubech. Nova generace slavnych zpevacek zacinala komponovat doma a pisnicky vystavila a prodavala na internetu. Takze dnes je jedinnym kriteriem mit hit,coz je velmi obtizne. Byl jsem letos u nas na koncertech talentovanych pisnickarek. ()

Přepsaná Bible (2022) (S19E06)

Dokument o přijetí/nepřijetí homosexuálů v brazilské společnosti.  Ukazuje se na nich, že nás muže drží na sexuální uzdě ženy. Evangelikánský homosexuální pastor radí homosexuálům, ať opustí svou ženu a děti a žijí v pravdě. Společnost, která kácí Amazonii za účelem zisku výroby masa z pastvy je u mě celá zkažená. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/222562210900006/ ()

Brate Slovane (2022) (S19E10)

Srbové divadlem znázorňují důsledky fašismu, komunismu , ale chybělo mi ukázání důsledku multikulturalismu a preferování LGBT. Například v USA sice říkají gayům "brownies", protože mají penisy stále od hoven, ale mladí chlapci chtějí být gayové, protože vidí, že mají největší příjmy, protože se nemusí starat o rodinu. ()

Intimní osvícení (2022) (S20E04)

Slovnik moderni americtiny. Nektere komentare se mi zdaly az moc militantni. V zasade jsou u nas dva druhy zen a tento dokument pojednava jen o tech prvnich - feministky ve vedoucich funkcich s jednim nebo zadnym ditetem (ktere se casem vyhubi sami). Druhe jsou tradicni zeny, starajici se o rodinu. ()

Jde o princip (2022) (S20E08)

Pořady s "nultou" generací, neboli "kuklama", či "interiérovými dětmi" mě vždy zajímá pro hledání odpovědí na otázky, proč je to první generace, která je zcela jiná. Holky o čtyři roky starší než oni mi říkájí, že se s nima nebaví, jsou odlišní jeko voda a olej. Dokument nabízí částečnou odpoveď. Během dvacetiletého života zažili krizi "Dvojčat" 2001, finanční krizi 2008, migrační krizi 2015, za horizontem, nebo vlastně již nyní máme klimatickou krizi, covid globální pandemie 2020, nyní energetická krize, válka na Ukrajině. Mě by nikdy nenapadlo, že pořady s domácími videi, které v televizi sledovala jen hrstka důchodců, se u nich stane tak populární na Tik toku. ()

Ridina Ahmed (2022) (S20E09)

Umělkyně působí nezdolná, energická, odolná. Domnívám se, že zmiňovaná bulimie děvčat může pramenit z nedostatku lásky a ženy se snaží být ponižujíce hezké proto, aby se protějšku vůbec postavil a mohlo dojít k oplodnění. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/222562210900019/ ()

Nenech si to vzít! (2022) (S20E10)

Dokument s tímto kontroverzním tématem je k vidění v archivu České televize. Název klame, protože nepřímo prosazuje potraty. Otázka do jaké míry žena rozhoduje o svém těle a kdy začíná právo dítěte. O situaci u nás mluvil na jedné ze svých přednášek vynikající manželský a rodinný psycholog Jeroným Klimeš když zmínil, že v každé generaci žen jich kvůli potratům a nízké porodnosti třetina zemře. Bez náhrady. Naštěstí jsme doplňováni cizinci, nyní 300 tisíc Ukrajinci. Ve škole na sociální práci jsem měl předmět Náhradní rodinná péče, kde jsme se učili, že v celé Evropě je nyní velký nedostatek dětí k adopci. Dříve dítě k adopci poskytla nechtěně otěhotnělá studentka, dnes si vezme potratovou pilulku, protože máme demokracii. Na bakaláři jsem se na Přírodovědecké fakultě na předmětech Populační politika a Populační teorie učil, že západní Evropa kvůli interupcím demograficky vymírá a do roku 2050  bude potřeba ji doplnit sedmdesáti miliony přistěhovalci. Václav Cílek na jedné z pžednášek říkal, že v Africe každý rok přibývá 180 milionů obyvatel. Když je pozvem do Evropy k doplnění vymřelého obyvatelstva naší upadající kultury s kořeny v starém Řecku a židovské tradice, další rok přibude v Africe dalších 180 milionů, akže to není řešení... ()