Sešup

• USA Downhill (více)

Billie (Julia Louis-Dreyfusová), Pete (Will Ferrell) a jejich synové jsou právě na terase, když je během idylické lyžařské dovolené v Alpách zasáhne lavina. Ačkoli všichni uniknou bez úhony, Peteovy činy během neštěstí odhalí jeho temnou stránku, která šokuje celou rodinu. Důsledky tohoto okamžiku ovlivní zbytek dovolené a čím více se Pete snaží vyhnout pravdě a vše vysvětlit, tím více jsou Billie a jejich děti nuceni přehodnocovat svůj život a především to, co si myslí o Peteovi jako o manželovi, otci a muži. (HBO Europe)

Sabrewulf

Mít za manželku takovou protivnou megeru, tak ji do té laviny strčím. Teď vážně. Popisek filmu není úplně přesný, dělá z manžela idiota, přitom idioti jsou v tom filmu snad všichni. Je to přesně takový ten typ rodiny, kterou bych nikdy nezval na návštěvy, ani nechodil na návštěvy k nim, protože bych si s nimi neměl co říct a stejně jako se oni ošívali u rozhovoru s jejich známými, to samé bych dělal já s nimi. Jako kdyby udělali z manželky normální, příjemnou, hodnou ženskou, tak si člověk řekne, že by ji před lavinou bránil svým tělem, no prostě klasický postoj, že by pro ni umřel a tím pádem by "selhání" manžela odsoudil. Takto je mi jejich konflikt u zadnice. Mimochodem, není tam ani cítit nějaké eskalování vztahu, který by postupně vygradoval, jde jen o takový prázdný sled scének, jako je tomu zvykem u současných českých filmů. ()

bobstock

Sešup je volnou adaptací filmu Vyšší moc, ve které šlo v artové podobě o skutečnou psycho katarzi a zhroucení jednoho rodinného patriarchátu. Tady se naopak dva přirození komici Ferrell s Dreyfusovou ani moc nesnaží o vážno. Spíše jen stíní problémy v pocitech, jak se asi bude koukat jeden na druhého i skrze důležitý filtr očí potomků. Prostě pocitově nepovedená dovolená na svazích rakouské Ibizi. 45% ()

Hanys_

Vlastně dost zajímavá psychologická studie chování při krizové situaci. To mohla být. Ferrellova (ne)akce vyvolá náležitou reakci u manželky a o tom je vlastně celý film. Jenže to není ani pořádné drama, ani komedie (byť se to o trapné humorné scénky místy snaží - included nadržená recepční či kdo to byl, scénky se spolupracovníkem, nebo mastrubace na záchodě) a v tom je ten problém. Po filmu jsem měl hlavu plnou, ale bylo to jen tou otázkou, kterou film dává - ne filmem samotným. 5/10 ()

Rathalos

Neviem,ale mam pocit,ze patrim k nenarocnym divakom,lebo mne sa tento film celkom pacil,cele sa to odohrava v nadhernom zasnezenom prostredi,tie manzelske nezhody,hadky a ich dalsie problemy sa mi zdali take bezne zo zivota,pasovali mi,dialogy boli tiez ok a herecky vynikla hlavne Julia Louis-Dreyfus,myslim,ze svoju rolu zvladla velmi dobre,zatial co Will Ferrell,ktoreho mam rad,bol taky malo vyrazny,bez chuti a zapachu,takze styri hviezdicky tomu udelim...:-) ()

Johnny.ARN

Som presvedčený o tom, že pôvodný film je lepší. Tento americký bratranec to podáva asi viac prvoplánovo, aby to pochopili. Našťastie to nebola tá ťažká, udepkárená, dvojhodinová dráma, ale pomerne svižná komedo-dráma, ktorá ale donúti sa zamyslieť. Na druhej strane, mať takú manželku, nebolo by viac manželkou. 2 z 5 ()

• Protože společnost Walt Disney Company koupila v roce 2019 aktiva společnosti Fox, jedná se o první film, který obsahuje logo Searchlight Pictures bez názvu Fox. (willy1)

Časové pásmo bylo změněno