Sešup

• USA Downhill (více)
Trailer

VOD (1)

Billie (Julia Louis-Dreyfusová), Pete (Will Ferrell) a jejich synové jsou právě na terase, když je během idylické lyžařské dovolené v Alpách zasáhne lavina. Ačkoli všichni uniknou bez úhony, Peteovy činy během neštěstí odhalí jeho temnou stránku, která šokuje celou rodinu. Důsledky tohoto okamžiku ovlivní zbytek dovolené a čím více se Pete snaží vyhnout pravdě a vše vysvětlit, tím více jsou Billie a jejich děti nuceni přehodnocovat svůj život a především to, co si myslí o Peteovi jako o manželovi, otci a muži. (HBO Europe)

Trailer

misterz

Ferrella mám rád, dokonca aj v jeho dramatickejšej póze. Ale na originál sa to po dramatickej stránke aj tak vonkoncom nechytá. Žiadna ťaživá atmosféra sa nekoná, len pár zaujímavých momentov, ktoré všetky súviseli s osobou Ferrella. Mám pocit, že keby tú postavu hral niekto iný, zaspal by som od nudy. Priemer. 60/100 ()

Sabrewulf

Mít za manželku takovou protivnou megeru, tak ji do té laviny strčím. Teď vážně. Popisek filmu není úplně přesný, dělá z manžela idiota, přitom idioti jsou v tom filmu snad všichni. Je to přesně takový ten typ rodiny, kterou bych nikdy nezval na návštěvy, ani nechodil na návštěvy k nim, protože bych si s nimi neměl co říct a stejně jako se oni ošívali u rozhovoru s jejich známými, to samé bych dělal já s nimi. Jako kdyby udělali z manželky normální, příjemnou, hodnou ženskou, tak si člověk řekne, že by ji před lavinou bránil svým tělem, no prostě klasický postoj, že by pro ni umřel a tím pádem by "selhání" manžela odsoudil. Takto je mi jejich konflikt u zadnice. Mimochodem, není tam ani cítit nějaké eskalování vztahu, který by postupně vygradoval, jde jen o takový prázdný sled scének, jako je tomu zvykem u současných českých filmů. ()

Marze

Jedna lavina ohrožující rodinu na lyžařské dovolené v Alpách, přehodnocování jejich životů a toho jak cítí jeden druhého.Příští rok tipuji pokračování s koronavirovou tématikou. Začne to jako studie problémových a neradostných lidských vztahů a přemění se to do středně zábavného sitcomu. Ústřední dvojice nemá patřičnou chemii. Švédský originál Vyšší moc z roku 2014 se domnívám byl lepší. Pojednával o dynamice manželství a byla to inteligentní studie maskulinity. ()

sedm.1

Téma morálního dilema v rodině je něco, o čem jsem přesvědčen, že pod rukami byť jen trochu talentovaných tvůrců musí vyvolat ohromnou dávku silných emocí a mnoho vypjatých dramatických situací, jenže jak Nat Faxon, tak Jim Rash, tedy tvůrci tohoto remaku, toho talentu nemají zjevně ani co by se za nehet vešlo, jelikož tento jejich filmový počin je jen jedním obrovským, nefunkčním fiaskem, kde se nepovedlo ale opravdu vůbec nic a ve výsledku ten průser nezachrání ani velice krátká stopáž. Přitom samotná zápletka je pro zatraceně působiví film jednoduše ideální, ale zde není jediná věc, kterou bych mohl označit za pozitivní. Už jen casting je naprostý nesmysl, jelikož obsadit do takovéto vypjaté a vážné role čistokrevného komika Willa Ferrella je nápad na zabití a ani představitelka matky neodvedla zrovna přesvědčivý výkon, a jelikož ti dva prakticky neslezli z plátna, tak už jen to přináší po film pouze katastrofální následky. Dále pak zpracování onoho příběhu, respektive postupný popisu vývoje vztahu ústředního páru od oné události, působí doslova směšně, nevěrohodně, otravně, kostrbatě, prostě všelijak, jen ne přesvědčivě a záživně. Vyhrocených situací je tu pak minimum, přitom jich onen příběh nabízel více než dost, tvůrci ale zvolili nepochopitelnou cestu bezradnosti, opatrnosti, odtažitosti a emoční prázdnoty, fakt jako nechápu. Dialogy jinak působili vyloženě nuceným dojmem, atmosféru nádherného alpského prostředí se tvůrci též rozhodli ignorovat, a závěrečné happyendové rozuzlení celý ten nefunkční průser už jen podtrhlo. ()

somnar

Není to tak hrozné, jako by to mohlo být, jen to oproti originálu potřebuje jasně vyřčenou katarzi, ponaučení, uzavření - stejně jako to v různých situacích požaduje postava Julie Louis-Dreyfus, která si například na lavinu jde stěžovat horské službě. Bohužel to taky až moc spoléhá na humor z ranku "Američané na výletě v Evropě", ale nemůžu říct, že bych se tím cítil být nějak nepříjemně zavalen. ()

• Protože společnost Walt Disney Company koupila v roce 2019 aktiva společnosti Fox, jedná se o první film, který obsahuje logo Searchlight Pictures bez názvu Fox. (willy1)