Sešup

• USA Downhill (více)
Trailer

VOD (1)

Billie (Julia Louis-Dreyfusová), Pete (Will Ferrell) a jejich synové jsou právě na terase, když je během idylické lyžařské dovolené v Alpách zasáhne lavina. Ačkoli všichni uniknou bez úhony, Peteovy činy během neštěstí odhalí jeho temnou stránku, která šokuje celou rodinu. Důsledky tohoto okamžiku ovlivní zbytek dovolené a čím více se Pete snaží vyhnout pravdě a vše vysvětlit, tím více jsou Billie a jejich děti nuceni přehodnocovat svůj život a především to, co si myslí o Peteovi jako o manželovi, otci a muži. (HBO Europe)

Trailer

Gilmour93

Sebezáchovný Ferrell Homolka a jeho tobolka, z které po puknutí vypadne semínko deziluze. Chvilku to sází na kulturní rozdíly mezi Evropou a Amerikou a výrazně se omezí prostor pro záběry hor a chladných interiérů hotelu, ale jinak ta povrchnější předělávka Östlundovy studie manželské mikrokrize neměla moc smysl. Možná kdyby dojel Mark Wahlberg a udělali z toho Daddy's Home 3. Koneckonců, Will hrál skoro stejnou postavu.. ()

Mrkvič

Díky Ferrellovi, že z původního strašně nudnýho filmu Vyšší moc udělal trochu koukatelnou záležitost. Zápletka je pořád nijaká a zde i trochu chybí natočení inkriminované vyhrocené situace. Ferrell to ale zvládne podat i bez videa. Naštěstí se ve filmu dějou i jiné věci, které rodinu rozdělují a nebo naopak zase sbližují. Někdo možná řekne, že t oje koukatelnější nic pro tupého diváka. Ale já jako divák chci něco vidět a ne se nudit u rádoby inteligentního pšouku. Takže Sešup dobrý ()

misterz

Ferrella mám rád, dokonca aj v jeho dramatickejšej póze. Ale na originál sa to po dramatickej stránke aj tak vonkoncom nechytá. Žiadna ťaživá atmosféra sa nekoná, len pár zaujímavých momentov, ktoré všetky súviseli s osobou Ferrella. Mám pocit, že keby tú postavu hral niekto iný, zaspal by som od nudy. Priemer. 60/100 ()

majo0007

WOW! Nedajte sa pomýliť obsadením. 80%!!! filmu (ten zvyšok je lyžovačka) totiž tvorí hádka medzi Ferrellom a Dreyfusovou (pri "kontrolovanej" lavíne Will zdúchne a vysere sa na ženu a decká). Úžasná rodinná dráma s komediálnym obsadením v hlavných úlohách - dokonca Miranda Otto sa snaží byť funny - neviem čo si od toho tvorcovia sľubovali. Will Ferrell je už dávno za zenitom (rakúskych Álp) a toto mu na popularite určite nepridá. U mňa Zlatá malina. ()

silentname

"Downhill" je filmom, ktorý vám dokopy neprinesie vôbec nič. Ak ste ho nevideli, tak ho ignorujte. Tento americký remake filmu "Force Majeure" sa podľa mňa vôbec nepodaril. Poviem úprimne, že ak ste nevideli pôvodný film, tak si pozrite radšej ten. Scénky mali oveľa väčší drive, pôsobili úprimnejšie a hlavne som mal pocit, že dilema, ktorú manželia riešili bola skutočná. Niekedy je silnejšie to čo sa nepovie, ako to čo sa povie. Tento film je to isté, len to nefunguje. V prvom rade za to môže mizerný casting a snaha z toho urobiť komédiu. Nechápem prečo bol do hlavnej role zvolený Will Ferrell. Nie je zlým hercom, no v mnohých scénkach mám pocit, že chce do toho vsunúť nejaký vtip, no scenár mu nedáva žiadny priestor na to, aby z toho niečo spravil. Je tu veľmi umelý, málo uveriteľný a túto rolu mu proste neverím. Julia Louis-Dreyfus je na tom o niečo lepšie. Myslím si, že je celkom okey a hoci tu niektorí píšu, že im prišla ukričaná na všetko, tak dokážem jej dôvodom porozumieť. A myslím si, že by ste v jej situácii reagovali podobne. Nie je dôležité to, že sa nič nestalo. Dôležité je, že sa niečo stať mohlo a mala pocit, že ide o život. Podobne to môžem prirovnať k pranku so Slendermanom. Máme dva páry. A kým v prvom prípade muž chytil ženu na ruky a začal s ňou utekať, druhý ju radšej Slendermanovi postrčil a začal utekať. A tiež sa nič nestalo. Ale ako sa má vnútorne dívať na to čo sa stalo? A najmä keď manžel následne pôsobí, ako keby bolo všetko v poriadku a jednoducho si objedná polievku. Dramatické momenty tu teda stále sú, no nepôsobia tak skutočne ako v originálnom filme. No tu sa rozhodli tvorcovia ešte primiešať aj nejakú komédiu. A realita je tá, že kedykoľvek sa film pokúsil o vtip, tak to bolo zlyhanie na plnej čiare. Scénky sú divné, nemajú šarm a vtip a nefungujú. Tento remake neprináša divákom nič. Ak ste videli originál, toto ignorujte. Ak ste ho nevideli, pozrite si radšej ten. Hodnotenie: D+ ()

• Protože společnost Walt Disney Company koupila v roce 2019 aktiva společnosti Fox, jedná se o první film, který obsahuje logo Searchlight Pictures bez názvu Fox. (willy1)