Reklama

Reklama

Quinnův případ

Trailer

Obsahy(1)

Šéf policie malého karibského ostrova Xavier Quinn (Denzel Washington) vyšetřuje vraždu vlastníka řady holdingových společností, jenž financoval boj proti komunistům v Jižní Americe. Hlavním podezřelým je jeho starý přítel z dětství Maubee (Robert Townsend), ale pátrání odhalí podivné skutečnosti vrhající na případ zcela jiné světlo. Slabošský guvernér ostrova Chalk (Norman Beaton) se pokouší celou věc smést ze stolu a Quinnovi dochází, že tu jde o mnohem víc než jen snahu nezastrašit turisty.
Snímek byl natočen podle románu A. H. Z. Carra Finding Maubee. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

No Quinn, No Cry.. Polomrtvé krimi z karibského reggae ostrova, kde nějakou činnost vyvíjí jen zapalovače a žehlička na policejní uniformu. Ve filmografii pana Washingtona absolutně zanedbatelný počin, na to klidně vsadím lulku handicapované čarodějnice.. Apropo, na první pohled podivně vyzní scéna, kdy Denzel, celou dobu se chovající jako zkušený antilský obšoust, odmítne krátkodobé zrušení proxemické zóny s postavou Mimi Rogers. Původně tam líbání bylo, ale jelikož při zkušební projekci vyvolalo vlnu nevole mezi černými ženami a bílými muži, muselo se střihat. No Kiss, No Cry.. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Dle zdejšího hodnocení jsem se trochu obávala, zda nevstoupím do maléru, ovšem ukázalo se, že pro mě je to bezproblémově koukatelný snímek.. Jedná se o solidní kriminálku, jejíž hlavní předností je mladý Denzel Washington, charismatický chlapík a v bílém zatraceně sexy.. K tomu příjemná ostrovní atmosféra, hudební podmaz pěkný, vyšetřování vraždy obstojné, hledání sám sebe zajímavé, ode mne poctivé tři hvězdy.. ()

Reklama

5150 

všechny recenze uživatele

Zápletka je lehce zmatená a než vám dojde, kdo a proč, musíte se dost namáhat. Škoda, protože jinak má tohle krimi poměrně pohodovou atmosféru v rytmu jamaiského raege. Denzel Washington je zde mladý a krásný a nosí slušivou uniformu, záporák M. Emmet Walsh má taky něco do sebe a nakonec i ten písničkový doprovod byl fajn (mj. "I Gotta Keep Moving On" od UB40 a jeden kousek přidá i D. Washington). ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Romantickým nádechem odlehčený detektivní příběh se sympatickým Denzelem Washingtonem v roli policejního šéfa hodně opatrně vyšetřující vraždu na fiktivním místě v oblasti Jamajky. Slunné prostředí a reggae hudba ozvláštňuje koncept veškerého dějství vytvářející zcela poklidný svět. Poklidný samozřejmě zdánlivě, neboť i zde je nekalostem učiněno za dost. V rámci vyšetřování samozřejmě nechybí ani nádech rasistického smýšlení, avšak je zároveň kladen důraz na opatrnost před unáhlením. V žádném případě se nejedná o film plný napětí a akčních thrillerových scén. Onen výše zmíněný poklidný svět je držen pevně i v rámci vyšetřování, čímž se snímek od mnohých dosti odlišuje. Kamera zvýraznila danou oblast krásnými záběry neopomínajíc radost z barevného rozhraní a to jak samotnými místními lidmi, tak i krásnou pláží, ulice s obchůdky, všude touha po radosti ze zpěvu a osobního blahobytu. Děj není špatně zpracovaný. Vše souvisí se vším a tak o určité zvraty také není nouze. Takže plně nenáročný snímek detektivního žánru spíše zábavného charakteru, který dává přednost diváckému pohlazení před dechberoucími eskapádami. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Ryzí oddechovka, naštěstí si nehrající na nic víc čím není... A špetka toho karibského slunce, rytmů reggae a vlnících se svižnejch černejch holek... Takové žánrem lepší "Vražedné pobřeží", ale srovnávat to stejně smysl nemá... . . . Dvě a půl hvězdy tedy za film a z nouze zaokrouhleno raděj nahoru, i za ten páně guvernátora úžasný bílý čtyřdveřový Lincoln Continental Convertible model '66, to jsem si zase rozkošnicky lehce zasténal... Ach, k okuku obdobná ta krása zde: http://www.youtube.com/watch?v=7XLZSMk7CIo ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.6.2011 na novácké trdlovizi /želbohu zase ořezáno na 4:3 a s pitomým atmosféru devastujícím č. dabingem - zcela jistě z dvd by byl dojem lepší!/, hodnocení 185., komentář zde jako rozmrzele-šťastně třináctý - 10.6.2011) ()

Galerie (84)

Reklama

Reklama