Reklama

Reklama

Billy lhář

Trailer

Obsahy(1)

Billy Fisher (Tom Courtenay) je povaleč a snílek. Pracuje sice v pohřebním ústavu, kam pravidelně přichází s notnou dávkou zpoždění, žije však ve svém vlastním světě - ve světě fantazie, ve kterém je absolutistickým vládcem a vůdcem, za nímž jdou s nadšením davy. Jeho skutečný život je pravým opakem jeho snových výletů. Rád by se stal scénáristou a pracoval pro věhlasného komika Boona, není však schopen pro svůj cíl nic udělat. Jeho rozpolcená osobnost se zmítá mezi touhou splnit si svůj sen a strachem z téhož. Proto lže nejen svému okolí, ale především sám sobě. (drkva)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Aky 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný úsměvný filmík o tom, jak si člověk možná i vtipný, a chytrý a nadaný může zkomplikovat a skoro zničit život jenom svou váhavostí, nerozhodností, žitím podle hesla: zítra začnu. Pátou hvězdičku nedávám jen proto, že se mi zdálo, že se stejné nebo velmi podobné motivy několikrát zbytečně opakují, čímž vyprávění občas ztrácí tempo, což je dáno asi hlavně dobou vzniku, nicméně, je to tak. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Skvělý snový film u kterého jsem se skutečně nasmála. Něco na tom bude, že staré filmy jsou prostě úplně jiné kafe než ty nynější. Podobně jako námět se mi zalíbilo i obsazení do hlavní role Tomem Courtenayem a nebyla bych to já, kdybych ihned nezačala po všech čertech ten film shánět. Nejvíce se mi líbily ty sny a představy co Billy měl v každé své situaci. On nelhal proto, že by z toho chtěl mít užitek, ale proto, že tomu věřil - on tomu chtěl věřit. Billymu se líbilo vymýšlet si svou vlastní pravdu a humorně se staví nejen k věcem rodinným, ale i milostným. Myslím, že v tomhle jsem občas s hlavní postavou tak trochu za jedno - je hrozně těžké přestat snít a vrátit se zpět do té kruté reality. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Tahle britská nová vlna mě těžce nebaví a tenhle film mě dokonale otrávil. Billy není lhář. Billy je kokot, který není schopný cokoliv sám udělat a tak si vymýšlí své denní sny, ve kterých je hrdinou poválečné země. Což je jediné dobré na filmu. Během filmu zklame dvě holky, které ho asi mají rády a nakonec zklame i tu třetí. Uvažoval jsem o 2*, ale ten konec mě tak nasral, že to bude jen 1*. 75% na ČSFD... a tohle se vážně někomu líbilo? Sledovat totálního losera neschoného se svým životem cokoliv udělat? ()

classic 

všechny recenze uživatele

William ‘Billy’ Fisher je zamestnancom pohrebnej služby,veľkým snílkom,k tomu túži zmeniť profesiu a písať scenáre pre komika,ale čo je najhlavnejšie,je chronický klamár,ktorý klame až sa mu z „huby práši...” Čierna komédia od budúceho tvorcu Midnight Cowboy,čiže John Schlesinger,ktorý sa potom„vybičoval” do dokonalosti,predtým sa vycibril v zobrazení témy mladíka,ktorý žije s rodičmi,nevie,ktorú holku si má vybrať,problémy so šéfmi... Billyho si zahral Tom Courtenay,ktorý sa zviditeľnil v oceňovanom snímku Kráľ Krysa,a tu som prekvapený z jeho výkonu,ktorý je civilný,nadštandardný,komický zároveň,fumguje v ňom nadsádzka ako v konfrontácii s rodičmi,i kdekoľvek inde... ()

Cushing 

všechny recenze uživatele

Pořád herecký koncert, především sólování až exhibování Toma Courtneye, ale jako by ten snímek poněkud zastaral (například to dvojí zasnoubení, ale téměř žádný fyzický kontakt mezi snoubenci, to se mi nechce věřit). Sobota večer, neděle ráno, to je pro mě "kitchensink drama" a sociální pecka z Anglie té doby (chození s vdanou paničkou, ženou kolegy z práce, a bum, ona vlítne do do jináče -- co s tím?), nemůžu se onoho Reiszova majstrštyku nabažit (podobně jako kdysi jsem se nemohl nabažit jeho pozdějšího velkého filmu -- Francouzovy milenky). Vyhledávám tyhle snímky už kvůli staré dobré Anglii, která se v nich víc či míň míhá, a k civilnímu pojetí námětu, zpracování, postav a i jejich ztvárnění. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama