Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Základní motiv filmu tvoří téměř dokonale naplánovaná loupež. Její hlavní organizátor však nepočítal s tím, že muž, který je z tohoto činu neprávem obviněn, se rozhodne na vlastní pěst očistit své jméno a přijít celé věci na kloub. Jeho pátrání ho zavede až do Mexika. (worm14)

Recenze (9)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Milionová bankovní loupež, nespravedlivě zadržený Joe a následně úsilí očistit svůj street cred. Velká část se odehraje v Mexiku a ne že bych nebyl zvědav, co je motiv a jak se léčka ve finále vyvrbí, ale zároveň mi to přišlo už trošku přetažený, přemotaný a taky až příliš mockrát nastane situace, kdy týpek míří na druhýho pistolí a ten mu ji stejně jen tak vykopne... Payne je dobrá volba do hlavní noirový role. ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Vynikající thriller, který podle mě předběhl svou dobu. Podobnou práci režiséra čekám spíš z přelomu 50-60.let. Taky bych riskl že není to Film-Noir (i když vím že všude řadí mezi ně). John Payne je tady hodně nadprůměrný, podal zajímavější výkon než spousta pro nás dnes známějších herců z let 50. nebo 60., v podobných rolích. 4/5 ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Darmo, Karlson noiry vedel. Skvele pracuje s dusnou chlapskou atmosférou, hĺbkou ostrosti záberu a stiesňujúcimi podhľadmi. Drsný Payne je obsadený presne (podobné roly z The Crooked Way či 99 River Street), akurát som mal pocit, že po presune do Mexika, začal dej výrazne stagnovať a romantická linka bola nazvyš. Ak by to malo 75-80 minút, mohla to byť pecka. Inak relatívna spokojnosť. 3,5* ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Klasický motiv - Joe je květinář, který se snaží, poté, co ho poldové několik dní mlátí ve vězení, rozlousknout to, kdo na něj hodil krádež milionu dolarů. Skvělý je, že úplně není jasný, jestli to dělá skutečně kvůli spravedlnosti anebo kvůli těm penězům. Herci jsou většinou málo známí, ale rozhodně dobří, obzvláště John Payne, který hrál Joea. V menší roli jednoho z padouchů se objeví taky Lee Van Cleef, který si pozdějc zahrál v Leonneho slavných westernech. Zkrátka a dobře další kvalitní noirová podívaná. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Noir snímek, který se zaměřuje na jednoho muže, který byl neprávem obviněn z loupeže. Sám se pak rozhodne, že zjistí, kdo za loupeží skutečně stál. A to je ta chvíle, kdy je snímek docela zajímavý. Bohužel celkové provedení mi přišlo spíše laxní než takové, které by skutečně využilo potenciál příběhu. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama