Kansas City Confidential

The Secret Four

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1952, 99 min

Docela zajimava a malo vidana zapletka, coz potesilo. Taky trojice padouchu byla fajn. Hlavni hrdina (Payne) mi pripominal Kevina Spaceyho. .-) Coleen Gray trosku umelohmotna, ale jeji figura nebyla az tak podstatna. Nicmene na druhou stranu vidime dost nelogicnosti a divnych scen (mozna zbytecnych, obzvlast stred filmu je takovy uspavaci) apod., takze nakonec mirny nadprumer. Pro noiristy povinnost. 3+(16.7.2013)

Vynikající thriller, který podle mě předběhl svou dobu. Podobnou práci režiséra čekám spíš z přelomu 50-60.let. Taky bych riskl že není to Film-Noir (i když vím že všude řadí mezi ně). John Payne je tady hodně nadprůměrný, podal zajímavější výkon než spousta pro nás dnes známějších herců z let 50. nebo 60., v podobných rolích. 4/5(11.11.2014)

Klasický motiv - Joe je květinář, který se snaží, poté, co ho poldové několik dní mlátí ve vězení, rozlousknout to, kdo na něj hodil krádež milionu dolarů. Skvělý je, že úplně není jasný, jestli to dělá skutečně kvůli spravedlnosti anebo kvůli těm penězům. Herci jsou většinou málo známí, ale rozhodně dobří, obzvláště John Payne, který hrál Joea. V menší roli jednoho z padouchů se objeví taky Lee Van Cleef, který si pozdějc zahrál v Leonneho slavných westernech. Zkrátka a dobře další kvalitní noirová podívaná.(16.12.2012)

Noir snímek, který se zaměřuje na jednoho muže, který byl neprávem obviněn z loupeže. Sám se pak rozhodne, že zjistí, kdo za loupeží skutečně stál. A to je ta chvíle, kdy je snímek docela zajímavý. Bohužel celkové provedení mi přišlo spíše laxní než takové, které by skutečně využilo potenciál příběhu.(13.2.2017)