Epizody(8)

Adam Price žije pro rodinu. Spletitá síť tajností ho ale přinutí, aby začal zoufale pátrat po pravdě o lidech, kteří mu jsou nejbližší. (Netflix)

Amy.Daymy

To, že je seriál tohto žánru dobrý zistíte hneď, ako si namiesto plánovaného pilotu pozriete hneď štyri diely a s ťažkým srdcom to vypnete len preto, že je pol tretej a vy ráno vstávate do práce. Veľmi ma bavilo tempo, akým sa veci vyvíjali, vrstvili a pridávali. Obdivovala som Cobena za to, ako si to vôbec vedel takto vymyslieť. Hrozne som žrala tie detaily, maličkosti… Až do momentu, kým sa veci nezačali vyjasňovať. Všimla som si tam extra nepomer. Akože jeeežiš, to už máme 7 častí z 8? A ozaj ich nemôže byť 9? No ok, tak to pome rýchlo skončiť. A je to cítiť. Aspoň ak ste milovníkom postranných príbehov a načrtnutých spojitostí, nebudete pri titulkoch úplne spokojný. Napriek (či práve vďaka) tomu vám táto vec ešte dlho bude vŕtať v hlave. Jednu hviezdu odoberám fakt len za trochu zbrklejší záver, než som čakala. ()

McGuffin

Tři, čtyři, pět, šest podivných událostí, že kterých se vyklubou trestné činy, a nebo taky nic, a které spojuje tajemný Cizinec, The Stranger, a nebo taky ne, vyšetřuje policie anglického fiktivního města Cedarfield. Zmizení manželky, středoškolská párty, která skončila smrtí lamy a kdoví jestli ne i spolužáka, vražda cukrářky, vydírání, trávení, finanční podvody, nevěra a zpronevěra, prostituce, a to nejsme na konci. Vraždu cukrářky nakonec policie vyřeší, i když později než publikum, ale ostatní zločiny ne. Buď na ně už v knižní předloze zapomněl též produkující Harlan Coben, nebo až scénaristé Daniel Brocklehurst, Mick Ford a Karla Crome. P.S. To je zpráva o příběhu pro zapomnětlivce, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

to08.net

Naprosto geniální příběh o tajemstvích, která skrýváme i před našimi nejbližšími, o hranici mezi dobrem a zlem, o manipulaci, ale také o lásce a komunitách. Seriál, který jsem dala podruhé, i když si svého času nade vše vážím! Nenechá vás vydechnout do posledního okamžiku. Tleskám tvůrcům i všem, kteří se na tomto dokonalém díle podíleli. ()

Anka.

Nedalo by se říct, že je Stranger něčím naprosto přelomovým - i přesto si však zahrává se známými tématy z nových úhlů pohledu, což mu rozhodně dodává vyšší kvalitu a aspoň nějaký drobek originality. Co mi ale na celém počinu lehce vadilo, byla překombinovanost dějových linek, které - ač do sebe zapadaly - byly až zbytečně komplikované a v jejich přehršti se člověk opravdu musel vyznat. ()

Amberjack

Zábavná minisérie plná zdánlivě nerozluštitelných záhad a lemovaná chytrými zvraty, které nepřichází jen na konci jednotlivých dílů, ale poměrně pravidelně i v průběhu, takže zkušeně udrží pozornost i toho nejzmlsanějšího diváka kriminálek. Přibližně tak do pátého dílu není šance pochopit, o co vlastně jde. Příběh je nelidsky zamotaný, ale přitom dobře servírovaný, takže se v něm snad nikdo nemůže ztratit. Ale k bezmyšlenkovitému sledování při žehlení by to asi chtělo něco jednoduššího. ()