Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

bolan

Film je zábavný hlavně prostředím porno průmyslu, jinak je to standardní příběh o tom, že ať už děláte cokoli, každý začátky jsou těžký, musíte ledacos překousnout a na svojí cestě potkáte různý lidi. ()

tomashrabek

O tom, ako pre trochu času na výslní človek stráca sám seba, že konsenzuálny styk sa môže zmeniť na znásilnenie lusknutím prstu, a sex s černochom je 'v branži' stále považovaný za ten najväčší fetiš. Dobre napísaný a skvele natočený film, z ktorého nejednému empatickému divákovi zovrie žalúdok. ()

warrenur

Myslim, ze po vzhliadnuti tohto snimku, viacerym z divakov odide od chute "profi-porno". Tie drobne naschvaly, rivalita...zrejme by v brandzi s takym asi velmi rychlo "klesli" do najbiednejsich agentur. Vo filme bola babena, co sa tak rozhodla vedome, hoci to mala v gebuli dost pomotane. Boh-vie, aky pomer je tam tych ozaj narusenych, kolki su psychicky-obrneni/-ne kvoli peniazkom a potom "neporusene" z priemyslu odidu. A to neukazali jednu z dalsich podstatnych veci. Mnoho porno-hviezd po par rokoch tohto jobu zomrelo na predavkovanie drogami. Aspon teda YT-algoritmus ponukol take video, kde boli statistiky a tusim jeden z hlavnych pricin umrti boli prave drogy. Hodnotene ako psychicka sonda a dokument zaroven, priemer. Hoci teda, film som si ako divak vobec neuzil. Neodporucam citlivejsiemu, ci utlocitnejsiemu divakovi/-cke. ()

Rockerman

Nikdy jsem nepochyboval, že "práce" v pornobranži je těžká. Jinak je to práce jako každá jiná, podložená smlouvami, dbá se o bezpečnost a pohodlí "herců", ale existuje tu také rivalita a neshody, tak jako v každé jiné práci. Bohužel tak, jako každý pornofilm, který jsem viděl a nebylo jich moc, tak i tento o nelehkém životě pornohereček mě za chvíli začal nudit. P.S. Švédka je celkem hezká, ale má jednu velkou tělesnou vadu, které si lze všimnout hned při prvním záběru. ()

Hapretor

... ehm ... tak ten závěr jsem opravdu nepochopil ... výpovědní hodnota ... no - ne nula ... ale málo ... a ještě připíšu ... odteď se na porno budu dívat úplně jiným pohledem ... ehm ... ne ... ironie ... ()

ozeki

Pár obličejů z filmu už jsem někde viděl, ale to není dvakrát důležité :) S odvahou natočené dílo, u kterého mi moc nesedlo, jak strašně málo do hloubky zacházelo (není to dvojsmysl... mrk, mrk). Vývoj hlavní postavy, která se ale jakože vůbec nebála to naplno rozbalit a ukázat třeba, kolik pubických chloupků sebere jedním tahem jejího holícího strojku v intimních partiích, byl trochu nemastný neslaný a strašně předvídatelný. I když ta předvídatelnost by tady zase tolik nevadila, protože pornobranže nebude úplně esencí inteligence. Nevím proč, ale byl bych maximálně překvapen, kdyby většina pornohereček doma po večerech po návratu ze šachového kroužku studovala dějiny umění. A tím bych to radši ukončil.... ()

Ex_Machina

„Prichádzate do USA za prácou, alebo za potešením?... Za potešením!“  Ale ono to až také potešenie nebude.  Sonda do duše začínajúcej švédskej herečky pre dospelých a jej túžba presadiť sa v najdrsnejšom biznise, kde ľudská dôstojnosť je až na poslednom mieste. Slečna to zobrala trochu hopom v túžbe vyšvihnúť sa medzi elitu, ale ako všade, aj tu je lepšia postupnosť, aby jazvy na duši neboli až také hlboké. Vo filme hrá veľa reálnych hercov a herečiek z tohto odvetvia. Pýtam sa sám seba, je zvláštne, že väčšinu z nich som už niekde videl ? ()

vozralec

Slečna vlastně sama nevěděla, co přesně chce. A možná ani paní režisérka. Nevšední pohled do zákulisí filmů pro dospělé. ()

ŠpetaMarek

Svižně natočené drama z nevšedního (nebo naopak všedního? mrk mrk) prostředí. Jako double feature s Roccovym povrchním filozofováním a skoro odcházením, by to mohlo fungovat i lépe. ()

ANTYCHRYST

Nooo kurva... :) tak tohle je maximálně realistické.. to jsem nečekal.. drsnej pohled čeho jsou všeho děvčata schopné.. 100% surové..drsné.. mazec ..prej můj první anal..a na rozjezd 2 černý hadice najednou ; ) ()

F-red

Mal som pocit, že režisérka na záver filmu zbytočne moralizuje, čo mi pokazilo dojem z inak veľmi pekne nakrúteného, zahraného a zrežírovaného filmu. (Snáď som to len zle pochopil) Téma filmu je v podstate úplne obyčajná: začiatky v novom povolaní so všetkými útrapami a sen sa v ňom presadiť. (Variácia na Americký sen) Najzaujímavejšie na filme je, (pre bežného smrteľníka) pomerne dosť neobvyklé prostredie Porno-priemyslu aj s jeho produktami - ono to tak chodí, že PORNO, ktoré počas dňa vyvoláva u divákov kontroverziu si napriek tomu v noci k rovnakým divákom cestu nájde. Som rád, že som tento film zahliadol, uvedomil som si že, PORNO nepatrí do kinematografie - ono vytvára svoju vlastnú, oddelenú, izolovanú a uzavretú. Ps. Čo úchylka, to žáner. ()

MartinTerran

Filmu ze zákulisí pornofilmů už několik bylo, takže z tohohle pohledu jsem se toho moc nového nedozvěděl. Film nemá tempo a spád a docela mě nudil. Film je zaměřený na to jak se práce v tomto odvětví promítá do psychiky hlavní protagonistky. Hodnocení: 53/100. ()

adamix

Sexuálne scénky sú druhoradé, prvotná je práca s charakterom hlavnej hrdinky a jej naberaním skúseností s pornopriemyslom a zrovnávaním sa s jeho svetlými aj nepríjemnými stránkami, ako aj stratu vlastnej hrdosti a ľudí, ktorí pri nej stoja. Po psychologickej stránke je to európsky trefné a cení sa priamosť a otvorenosť filmu k divákovi bez zahmlievania a zbytočnej cenzúry. Dieru do filmového sveta Pleasure síce neurobí, ale otvorí nejednému človeku oči a presvedčí ho o tom, že za vzrušivými a častokrát veľmi primitívnymi videami nemusí byť všetko tak ružové a bezcitné, ako sa na prvý pohľad zdá. Za mňa 75%. ()

kubilov

Pěkně udělaný film snažící se poodkrýt pozadí pornoprůmyslu, o kterém všichni zhruba tušíme, ale připomenout neuškodí. Pleasure dost pomáhá, že je hlavní postava sympatická a Sofia Kappel je talentovaná. Co se týče samotných porno scén, asi by šly natočit ještě lépe, ale Ninje Thyberg se při jejich vymýšlení nedá upřít důvtipnost. Lepší 3* ()