Kočičky

Jedenáctileté Amy se začne líbit svobodomyslná taneční skupina a vzepře se proto konzervativním rodinným tradicím. (Netflix)

Hamaradža

Tie kontroverzie sú pomerne dosť nafúknuté - za filmom by som isto nehľadal akýkoľvek pedofilný komplot, či inú konšpiráciu. Režisérka Doucouré chcela pravdepodobne s dobrým úmyslom (čomu nasvedčuje aj záver s feministickým vyznením) zabrdnúť do sociálnych tém nefunkčných rodín pod väzniacou strechou reštriktívneho náboženstva. Dievča, ktorej nešťastná matka si neuvedomuje svoju vlastnú hodnotu, nemá ženský vzor a hľadá svoju vlastnú identitu, ktorú nikdy nemala. Téma teda ako taká nie je, podľa mňa, vôbec zlá, či nezaujímavá, filmársky je to takisto veľmi funkčné. V čom film však zlyháva na plnej čiare, je nepochopiteľná explicitnosť tanečných scén, v ktorých sú jedenásťročné dievčatá extrémne sexualizované, kamera im žiadostivo spočíva na ich detských zadkoch, prsiach a telách, akoby šlo o plnoleté tanečnice v rapových klipoch. Tento prístup nielen že posolstvu príbehu nepridáva, ale skôr anuluje akúkoľvek jeho výpovednú hodnotu - naopak sa sám stáva tým čo kritizuje, svoje postavy nechutne objektivizuje. (Pobavil ma vtip kolujúci sociálnymi sieťami v kontexte s týmto filmom - "Netflix vraj točí nový film kvôli ktorému reálne zastrelili 20 živých psov. Chcú tým šíriť povedomie o násilí voči psom"). Zvrhlé? Možno trochu. Ale ja myslím, že skôr iba nevhodné a nevkusné. 1,5* ()

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Bolo by veľmi jednoduché filmu nadeliť odpad, pretože drvivá väčšina záberov ktoré film obsahuje spôsobila že pravdepodobne žiadne pedofilné boxerky na jeho konci nezostali suché. Ťažko vybrať ten najväčší hnus, ale zrejme to bol post Amy na IG a scéna predtým, keď sa chcela vyzliecť pred svoji strýkom, aby jej nechal telefón. Kto však film pozrel celý ako ja (teda celý, zvládol som ho s preskakovaním mnohých scéna za zhruba 50 minút) vie že obsahoval dva dobré momenty. Keď sa mama Amy dozvedela že jej otec si našiel ďalšiu ženu a jej mama pre ňu ochotne chystala najlepšiu izbu a nakoniec samotný záver, keď si Amy uvedomila že cesta ktorou sa vybrala nakoniec predsa len nie je pre ňu a vrátila sa ku svojim koreňom. Ťažko povedať či presne to bolo zámerom režisérky, poukázať práve generácii mladých prisťahovalcov že niektoré ich tradície nie sú vôbec zlé a že sa nemusia za každú cenu prispôsobovať trendu, ktorý decimuje západnú civilizáciu a zároveň poukázať na konflikt odlišných kultúr. V každom prípade dalo sa to natočiť aj tak aby tie deti nevyzerali ako k*rvy... ()

radektejkal

Domníval jsem se, že v tomto věku potřebují partu jenom kluci a holky si to vyřizují jen ve dvou či ve třech. "A nakonec, nešlo o partu, ale o tanec". A nešlo ani o "hříšný" tanec, skákání přes švihadlo to dokázalo také. Z filmu latentní lascivnosti se proklubal film projevené nevinnosti. Přitom rozhodně nelze pominout Amyin rodinný background a ani jíž zmíněnou dámskou sestavu. Holkám je jedenáct či dvanáct; ještě v deseti nebo po třinácti by to už nefungovalo. - Frank Zappa to v písni "I"m so cute" říká jasně: "Some folks got it / Some folks don't." Zkrátka "Cuties", "Miňonky". A ještě něco navíc: psychoanalitik Wilhelm Reich prokázal, že pohyb uvolněné pánve koná zázraky nejen v pohlavním životě, ale i v oblasti obecného zdraví. ()

M.i.k.e

negativní reklama taky reklama a v tomhle případě udělala obrovskou službu,protože jinak by mě asi nenapadlo se na podobný film podívat...nícméně...upřímně nechápu ty křiklouny,kteří v tom vidí film pro pedofily (i když jasně,doba je taková,že tihle kazatelé morálky budou řvát vždy a za všech okolností).Ano,je tu pár celkem zbytečných záběrů,ale ve výsledku mi přijdou mnohem horší třeba reality show o dětských královnách krásy,kde jsou jednak mnohem menší a mladší děti a navíc se to všechno děje v přítomnosti a režii samotných rodičů.Mignnones jsou v prvé řadě příběhem začínající puberťačky,která by ráda chtěla někam patřit a za pomíjivou oblíbenost a pár lajků je schopná obětovat cokoliv.Je to dobře?Určitě ne,ale bohužel v dnešní prdelní době,kdy se děti ve školách šikanují protože nemají značkové oblečení,nebo telefon,který je zrovna in je to bohužel smutná realita.Ruku v ruce s tím jde už tolikrát omýlaná sexualizace malých dětí,kdy místní děvčata uznají,že to co funguje ve videoklipech a obecně klipech na internetu jim přinese onu chtěnou slávu a oblíbenost.Zase to není dobře,nicméně i to je smutná realita.Ono taky co čekat ve světě kdy i obyčejné reklamy jsou mnohdy skrytě i neskrytě sexuální a není se co divit,že děti,které z toho nemůžou mít rozum v tom budou hledat inspiraci.Tak jako tak,Mignnones nejsou úplně dobrým filmem a ne zrovna proto že by z něj Ježíš plakal,ale proto že i přes silné téma,nedokáže tolik pracovat s emocemi,vtáhnout a vlastně ani jít víc do hloubky...60% PS: upřímně nechápu,proč pologramotní idioti,kteří se vyžívají v neofašistickomarxistických sionistických konspiracích (aniž by věděli co to znamená) vůbec koukají na takově zhmotněné zlo jako Netflix.Fakt na to nečumte a bude nám líp všem. ()

Garson

Film Kočičky přesně ukazuje jak je hodnocení filmů na CSFD neobjektivní a že je opravdu lepší řídit se svým instinktem než zobrazenými procenty.Film Kočičky je jeden z nejvíce bezprostředních filmů které jsem v poslední době viděl a proto se mi moc líbil.Příběh velmi mladé dívky Amy,která se navzdory rodinným tradicím začne chovat jako rebelka a připojí se k partě mladých dívek se kterými tančí všude kde se dá,třeba v prádelně,v bytě,na ulici i na bezvýznamných soutěžích.Trochu mi ta mladá děvčata připomínají kamarádky ze seriálu My holky z městečka,který už jsem také neviděl asi "100" let.Ve filmu jsem nezaznamenal žádný výraz vulgárnosti nebo sexuální urážlivosti a jestli se to dotklo nějakých zastydlých puritánů tak to je jejich problém.Film přesně vystihuje dnešní dobu,žádné stydlivé buchty hrající si v koutě s panenkami,ale dívky plné života zcela přizpůsobené moderní době a jestli je to tak správné tak to musí posoudit někdo jiný.Závěrečný song jen umocnil dobrý pocit z tohoto filmu. ()

Hillock

Nechápu, proč se to jmenuje Kočičky, já tam žádné neviděl, kromě jediné. Prej skandální film. Někteří diváci jsou vážně citlivky. No jasně, dívat se, jak nevzhledné chuděry kroutí zadkem, je tolik sexistické, že by se na to neměl nikdo dívat. Málem mi z toho praskl monitor. ()

Castrator

Myslel jsem, že párkrát pohoním, ale nedošlo na to ani jednou. Třikrát došlo k mírnému zácuku (ve scénách, kde bylo řádně zaříznuto), ale tím to haslo. Měl jsem se za většího úchyla. Pedál ze mě holt na stará kolena nebude. Film je jinak docela fajn. Solidní tři hvězdy, za každý zácuk jedna. ()

Tejkina

Kolem tohoto filmu byla vyvolána naprosto zbytečná panika. Zkuste se někdy podívat na TikTok některých dvanáctiletých slečen a najdete tam to samé, co je zobrazeno tady (no možná ještě horší věci...). Tenhle film pouze zobrazuje smutnou realitu dnešních dětí. Ty odpady rozhodně nejsou na místě, film je vydařený a naprosto realistický (a to po všech stránkách příběhu). ()

sQelle odpad!

Chápu nejsem cilovka a mám k ní dost daleko. Ale ještě nikdy se mi nestalo, že bych odvracel od filmu zrak, protože se v něm kroutí jedenáctiletá děvčata. Talent jim neberu, ten je obdivuhodný. Ale blízké záběry na zadky, nohy, focení si pohlaví, stahování kalhot a vyzývavé kousání se do prstu. To fakt nedávám. ()

Hanys_

Průměrné soc drama o jedné chudé přistěhovalecké holce, která se snaží zapadnout mezi partu rebelujících spolužaček a jako pojítko mezi tím je "takové to vyzývavé holčičí tančení, které vidíme běžně u současných pop star". Akorát teda, že to u 11 letých působí trochu divně a tak se možná ani nedivím, že to vzbudilo tolik kontroverze. 5/10 ()

aquiver

Průměrné sociální drama vzbuzující v divácké obci vysokou míru kontroverze a protichůdných hodnocení. Režisérka si ukrojila až příliš velké sousto a pokouší se vložit jednak problém sexualizace dětí, stejně tak osudy přistěhovalecké komunity. Musela vědět, že obě témata jsou citlivá, že její dílo diváci zasypou odpady už z principu. Aby ne, snímek působí provokativně a ani já nejsem fanoušek takto obsazovaných snímků, ani reality samotné. Pokud jde o obsah, režisérka chce na problémy špatné výchovy či poškozování dětských duší jen upozornit. Vracet se však k filmu asi nikdo nebude. 60 % ()

Adramelech

Děj filmu je situovaný do Francie, tedy do prostředí, jaké tady nemáme a ani mít nechceme, totiž do prostředí s už nadkritickou koncentrací muslimů. Jako odpůrce migrace a s ní spojené islamizace Evropy jsem se v minulosti opětovně zamýšlel nad jedním dilematem, které mi znovu připomněl tento film. Islamizaci ČR si nepřeji, ale žije tady zatraceně málo černošek, což omezuje sexuální obzory českých mužů. Řešení spočívající v importu pečlivě vybrané nemuslimské černé populace mi onehdy nabídnul jeden můj sen. Jeho děj se odehrává na Slovensku, což je asi způsobeno tím, že mám ke Slovensku vřelý vztah. - - - Sen o Zvolenu (v noci z 30. listopadu na 1. prosince 2020) - - -     Nakladatelství Sol Noctis slaví deset let od svého založení a jeho majitel Ivan Š. uspořádal při této příležitosti oslavu ve Zvolenu. Také jsem byl pozván coby bývalý přispěvatel do časopisu Eosphoros. Akce se koná v salónku v jedné restauraci. Za českou stranu přijel ještě Frater Eirixion, slovenská strana je zastoupena mnohem početněji. Koukám, že všichni ti slovenští Fráteři, co psali do Eosphoru, skutečně existují. A já jsem měl za to, že to jsou pouze různé pseudonymy Ivana Š. Bavím se o tom s Milanem M., který se tomu také diví.      Říkám Ivanovi, že by konečně mohl začít vydávat normálně vysázené knihy, protože ty zkurvené mrňavé fonty, co používá, se špatně čtou. Ivan o tom však nechce ani slyšet: „To dřív Anka otěhotní, než bych já změnil sazbu.“      Anka se nabídne, že by druhý den provedla české hosty Zvolenem. Předně bychom mohli zajít na mši. Ptám se proč, když ona ani nikdo z nás nejsme křesťané. Anka na to, že uvidíme něco, co jsme ještě neviděli.      Jdeme na mši. Přede dveřmi kostela stojí katolický kněz a vítá příchozí. U druhé strany dveří stojí polonahá černoška oděná v nějakých cingrlátkách a na hlavě má něco, co bych označil za vúdúistickou korunu. Anka vysvětluje, že je to biskupská mitra zkombinovaná s africkými prvky, a podá nám k celé věci následující výklad.      Slovensko nakonec přece jenom přijalo nějaké africké migranty. Úřady však dbaly na to, aby to nebyli muslimové, neboť nestály o kulturní obohacení islámským terorismem. Výsledkem bylo to, že na Slovensko přišla skupina kněžek kultu vodun a čarodějů džu-džu. Ti nejdřív navázali kontakt s bratislavskou skupinou praktikující kult santería a posléze tak vznikla jedna náboženská společnost, která následně fúzovala s částí katolické církve a k níž se záhy připojili někteří evangelíci a dokonce i pravoslavní. Tato církev je dnes nejaktivnější a nejrychleji rostoucí církví na Slovensku. Černá slečna, na kterou právě zírám, je na Slovensku velmi populární. Má pravidelný pořad v televizi, kde jednou týdně tančí, zpívá a vykládá teologii. Za dobu svého pobytu už obrátila na víru mnoho Slováků. No a dnes přijela do Zvolenu. To budeme čubrnět, až to ta holka v kostele rozbalí. ()

VeliiQ

Čtyři hvězdičky jsem tomu dala jen na truc, jinak bych tomu dala spíš tři. Tento film rozhodně není komedie a rozhodně to není pro malé holky. A ano, rozhodně to většině lidí nebude připadat normální. Ale film docela dobře odráží dnešní dobu, kdy si děti dělají na internetu, co chtějí, a nikdo je nekontroluje, nikoho to nezajímá nebo na ně rodiče nemají čas. O to horší je, když vyrůstáte v hodně věřící rodině, která vám nic nevysvětluje, o ničem s vámi nemluví, ale za všechno vás trestá a kárá. Podle mě by se hodně rodičů mělo zamyslet, co jejich dítě na internetu dělá, na co kouká, a taky nad tím, jak o tom se svým dítětem mluvit tak, aby se tohle nestalo. A ještě, pokud by to hrály starší herečky - pak by to teprve vypadalo sexy a úplně by to ztratilo smysl toho šoku a zhnusení. Takhle to snad působilo odpudivě pro všechny. Ještě teda, Netflix to fakt blbě propagoval, o tom žádná, podle mě ten film asi neviděli... ()

gumolit

Akože niektorí to ani nevideli a už hneď píšu o pedofilnom filme a hnuse a podobne.  No vážení mudrci točia sa aj horšie filmy s touto tematikou. Dospievanie mladých dievčat z nie moc dobrých rodín,  zrada tkz. kamarátov a nejaké tie tance. Nič pedofilne v zasranej show Česko Slovensko má talent ich zažijeme viac a nikto sa nesťažuje. Ale k veci. Film sa zdal v pohode, ale mňa nudil. Scéna so žehlenim vlasov či zničenie svojej rivalky mi prišli celkom dobré ale ako celok to moc nedrží.  Nejedná sa podľa môjho názoru o nič kontroverzné no k snímku sa viac nevrátim. ()

arcticsky

Opět někteří trubirohové pohoršující se nad každým nic ukázali, že jsou větší blbci než lze doufat a pochopit. Jedná se o v zásadě dojemný snímek se schopnou a sympatickou hlavní představitelkou,  který není v ničem ani trochu pohoršující nebo snad "pedofilní." Zdá se, že odpaďáci ten film ani neviděli... ()

Mackoun

Zlákaly mě hlavně kontroverzní ohlasy na tenhle kousek a jo... chápu, proč to v mnoha lidech vyvolává znechucení sám jsem v sobě musel zapřít zbytky soudnosti, abych to vůbec s klidným svědomím dokoukal. O to tvůrcům ostatně nejspíš šlo a podařilo se jim to celkem obstojně - vyvolat v obecenstvu pohoršení a zamyšlení nad způsobem předčasného “dospívání” dnešní omladiny. ()