Prázdniny studenta zemědělské školy Vinci Adámka v rodné vesnici na jižní Moravě jsou ryze pracovní. Natolik si oblíbí práci zootechnika, že zřejmě odmítne asistentské místo na vysoké škole... (oficiální text distributora)

Cibulka_C

Absolutně miluju tenhle film už jenom kvůli tomu, že je divný a zvláštní. Zvláštní, protože nabídne takové množství hereckých hvězd (Oldřich Kaiser, Marcel Vašinka, Josef Somr, Vladimír Menšík), které tam jsou ale jen na pár sekund, prostě wtf?? 🥲 Psychologický příběh zabíhající do vesnického života, you know prostě vítejte na dědině. I když se ve snímku toto bohaté herecké obsazení vyskytlo jenom na chvíli, všichni mistrovsky ztvárnili typické vesničany. Ivan Vyskočil je Ivan Vyskočil. - Student hnoje, který umí z patra vyjmenovat deset druhů koní. 🦄 Dramatem bych to asi úplně nenazývala, protože na mě snímek působí spíš jako mírně nepovedená komedie, která místy spadne do něčeho hlubšího. 🙊 Za povšimnutí stojí i dohromady tak třicetisekundová role mého crushe Oldřicha Kaisera 🛐, kterého nevšimnout si je určitě škoda, stejně jako Vladimír Dlouhý, který tady vypadá, jako kdyby právě vyšel ze základky... taky, že asi vyšel, jak se tak dívám. 👍🏻 Děj má film celkem zajímavý - hlavní hrdina přemýšlí nad svým životním uplatněním… hm, docela nezvyklá situace, že? 😲 ()

Aldanek

Lehké drama v atmosféře socialistického JZD na Moravě.Letní odpočinkový film s pohledem do chodu družstva,běžného života lidí u nás na dědině (Břeclavsko). Bohužel film nemá pořádnou zápletku a tak se na něj stačí podívat jednou,pokochat se minulostí a.. a to je vše. ()

Kozlowski8

Vinca Adámek zdárně ukončil ročník na Vysoké škole zemědělské a má před sebou poslední prázdniny. Jeho plány na jejich prožití však berou zasvé ihned po příjezdu do rodné vsi. Jeho táta - místní družstevní funkcionář má s ním jiné záměry... Po všech stránkách průměrný letní příběh, který nezklame, ani nenadchne. 55%. ()

J.J.1972

Film z doby, keď ešte malo význam študovať na "veterine" a keď bol "zootechnik" pojem. Prikláňam sa k hodnoteniu užívateľa topi. Ťažko pochopiť udelenie menej ako 3*, nechápem ani označenie "Odporná komunistická propaganda..." - Jacinda by to mohla bližšie vysvetliť... Množstvo snímkov z krásnych exteriérov s kvalitnými zábermi, príroda, vynikajúce herecké výkony, príjemná hudba. Čo je na tom odporné, že namiesto hovädzieho kdesi z Argentíny ktoré teraz putuje do predajne roky v mrazáku sa kedysi telce chovali u nás a ľudia na dedinách mali prácu? Hm? A aj pár hlášok stálo za to. Jediný výchovný moment ktorý nemusel byť je, keď "táta" nesie na pleci mech šrotu a "syneček" sa ho snaží zastaviť, aby "nekrad". Upokojí sa až keď zistí, že to len "přemísťoval" vrámci družstva, pre vylepšenie tuším dojivosti. :D :D ...ach a nezabudnuteľný "knedlík" (autobus ŠKODA 706 RTO)... ()