Pro záchranu svého syna je odhodlán podniknout cokoliv. Frank Conner je policista, vdovec a má smrtelně nemocného syna, kterého může zachránit pouze včasná transplantace kostní dřeně. Jediným vhodným dárcem je nebezpečný maniak, který si odpykává doživotní trest. Frank je však odhodlán pro záchranu svého syna podniknout cokoliv. Michael Keaton a Andy Garcia proti sobě stojí v hlavních rolích napínavého filmu. (HBO Europe)

iXtr3m3

Super triler, ktorý som si okrajovo pamätal z dôb vzniku, roky po ňom márne pátral v cz dabingu v slušnej kvalite až som nakoniec neodolal a pozrel ho v origináli a neľutujem. Film skvelý, jednoduchý, plný klišé, ale skvelý. Viac triler ako akčňák, super. V podstate taká béčkovejšia podoba neskoršieho Johna Q. Samozrejme na Denzela sa to neťahá, to je iná liga, ale musím priznať, že Andy s Michaelom to zvládli na výbornú. ()

Bouřňák

Asi své hodnocení mírně přeženu (70%), ale opravdu to není špatný film. I přes některé mouchy je celkově docela koukatelný - a do jisté míry s originálním scénářem. Z počátku mi nesedělo rozdělení rolí (Keaton zloduch a Garcia policista, který je nucen mu pomáhat), ale zvykl jsem si celkem rychle. Nečekejte nic mimořádného, ale příjemnou nenáročnou podívanou. ()

poet

Slovenský nazov korešponduje s dejom :) Samotná zápletka že nebezpečný zločinec je jediný darca kostnej drene pre maleho chlapca a všetkým nám je jasne že kde bude asi ohnostroj :D... ()

MickeyStuma

Napínavý příběh poukazující na dvě roviny problému. Jde o život chlapce. Ale za jakou cenu? Trocha toho moralizování neuškodí, byť se jedná o pouhopouhý popcornový thriller, jehož konec musí být předem jasný. A v tom je tak trochu problém. Předvídavost děje je už vlivem klasické dějové šablony značná. Andy Garcia v roli otce nemocného chlapce a policejního důstojníka zároveň hraje svou postavu tak, jak mu předepisuje scénář. Pouze jako policistu. Jako otec je nepřesvědčivý, neboť v jeho očích značně chybí zoufalství a strach o syna. V roli nebezpečného zločince se ukázal Michael Keaton, což bylo po všech těch předchozích kladných a komediálních rolích překvapením. Už první scéna, kde v cele celý propocený posiluje krapet budí rozpaky. U něj to byla prostě nezvyklá role. Každopádně tu máme vcelku zajímavý příběh o zločinci, který zneužívá zoufalost otce k útěku a hraje s ním hru na život a na smrt. Příběh jednoduchý, v přiměřeném tempu a žánrově zábavný i na dnešní dobu. ()

Rathalos

Skvely akcny atmosfericky thriller s vynikajucim drsnym Michaelom Keatonom a odhodlanym Andym Garciom,krasne to medzi sebou rozohrali...:-) ()

Filmárik

Hranice zúfalstva majú všetko čo má správny thriller mať od skvelého záporáka az po to hlavné : napätie. Bohužial tým ale výčet končí. Škoda Schroeder mohol s námetu vytĺcť oveľa viac. ()

Veseldaa.!

Přesně typ filmu, u kterého nevím, jestli se přiklonit na stranu tří nebo čtyř hvězd. Skvěle hrající Garcia s Keatonem a parádní titulková sekvence, 70%. ()

GianniP

Díky Keatonovi nakonec za tři, ale jinak dvouhvězdičkový mírně nasládlý film s předvídatelným koncem, kterým dost ztrácí na napínavosti již od začátku. ()

subic

Takový lehce béčkový akčňák s jedním poldou a jedním psychoušským vězněm, který udělá všechno proto, aby se dostal do vezení, kor když se mu naskytne příležitost zdrhnout z nemocnice, kam ho odvezou jako vhodného dárce kostní dřeně. 55% ()

rochelka

Perfektní thriller s vynikajícím Andym Garciou a Michaelem Keatonem,který mi hrál na nervy ( ten thriller i Keaton:) od začátku až do konce-a tak to má být! Oceňuji rovněž konec,který nesklouzl do kýčovitého závěru. ()

david666

Solidní thriller odehrávající se v přitažlivém nemicničním prostředí s originální záletkou a skvělou dvojicí hlavních postav. Garciu s Keatonem je radost sledovat. V době vzniku jsem tímto filmem byl totálně nadšen - dneska (2010) mírně snižuji hodnocení. ()

Kozlowski8

K doživotí odsouzený vrah McCabe je jediným vhodným dárcem kostní dřeně pro synka agenta FBI. McCabe souhlasí a využije příležitosti, kdy je mimo věznici, k útěku...Skvělý akční kvapík, napětí, emoce, zajímavý - kreativní scénář s nápaditými scénami.Taky herci se pěkně činí. Andy Garcia v roli otce, který je odhodlaný zachránit své dítě za každou cenu - i přes mrtvoly - je velice dobrý, ale Michael Keaton v roli jeho protivníka a současně zachránce - ten je přímo famózní. Film jako tento si nelze neužít. 80%. ()

kacmi

Režisér Barbet Schroeder natočil podľa niekoľkých osvedčených zásad žánru a s kvalitným hereckým obsadením hlavných predstaviteľov thriller, ktorý sa síce do análov svetovej kinematografie nezapíše, ale na jeden večer si s ním celkom dobre vystačíte. Hlavne ak máte radi Andyho Garciu a Michaela Keatona. ()