Schumacher

• Německo Schumacher

Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

george82

Za ně velmi nadhodnocené a to z jednoho jediného důvodu. Michaelův stav. Většina očekávala, co s ním vlastně teď je a to se nedozvíte. A kdyby nebyl v prdeli ve které je, tak takový dokument budw zajímat jen fandy F1 a možná ani tolik ne. Jasně. Ten dokument ukazuje pěkné momenty a obcas se člověk i zamyslí, ale není to nic extra. Mě na tom zaujalo nejvíc to, jak jeho manželka neuvěřitelně přibrala. :-/ ()

oasismanik

Schumacher je nepochybne jeden z úplne najznámejších Nemcov všetkých čias. Keby som si mal vybaviť nejakú letnú spomienku z detstva na sídlisku, jednou z nich by bola každá nedeľa tesne po obede, keď sa zo všetkých otvorených okien ozývalo pišťanie pneumatík F1. Aj ja som to občas z nejakého dôvodu pozeral, mnohé mená v dokumente sa mi vyplavili z podvedomia, kde ležali uložené snáď 20 rokov. Najviac si pamätám na súboje Schumachera s Hakkinenom. Vždy som fandil Hakkinenovi, Schumachera som nemal nikdy veľmi rád a teraz som si pripomenul prečo. Napriek tomu to bola/je zaujímavá osobnosť, ktorá si rozhodne zaslúži obdiv, rešpekt a aj poctu v podobe takéhoto kvalitného dokumentu, ktorému samozrejme nie je veľmi čo vytknúť. Pochopiteľne neprináša žiadne nové, prevratné informácie, ide iba o skromnú rekapituláciu jeho kariéry /hlavne po prvý titul pre Ferrari/, rozhovory s jeho rodinou, tímovými kolegami, kamarátmi a supermi a nejaké archívne, rodinné zábery. Ale skoro dve hodiny sú asi fakt moc. ()

hrumsrt

Michael Schumacher je pro mě jedna z největších osobností sportu vůbec. Každý sport má někoho, kdo je až synonymem pro právě onen sport. A pro Formule 1 je to právě Schumi! Bohužel jsem nikdy neviděl jediný závod, jelikož jsem ještě nebyl mezi živými. Ale i tak jeho jméno je spojeno s Velkými Cenami ať už jel či nikoli. Taky kdykoli jsem si v dětství zapnul F1, tak jsem chtěl jet jen a jen za Michaela a tu jeho "rudou stíhačku"! Usměvavý, talentovaný Němec ve svetru, který působí jako žijící bůh v penzi... Vzpomínám si živě na den, kdy v Televizních Novinách řekli zprávu o Michaelově nehodě... Neskutečné jak velké embargo na jeho zdravotní stav je, ale přesto se měsíc, co měsíc objeví článek, že je na tom tak či tak, nebo kolik peněz jeho léčba stojí... Chtěl bych zažít den, kdy by vystoupil před lidi a vzkázal nám všem, že tu stále je mezi námi! Tenhle dokument mě moc bavil! Pestrý průřez jeho kariérou, dobře vyvážený osobní a "závodní" život. Ale vzhledem k jeho současné situaci je vlastně každý záběr na něj neskutečně emotivní... Netflix sportovní, osobností dokumenty umí! Jen tady se dalo podle mě více ždímat to drama ze závodu, není to tak neskutečně strhující jako Last Dance.. Věřím, že nám k tomu Michael jednou něco taky řekne! 90% ()

Ikedar

Veľmi bezpečne a opatrne nakrútený dokument bez väčšej hĺbky a najmä s trestuhodne zamlčovanými skutočnosťami. Človek má vo finále viac otázok ako odpovedí. ()

Nathaniell

Jako dokument o pilotovi Formule jedna to je na 100% povedená a doslova řemeslná práce, kdy si dal na každém detailu záležet někdo, kdo chtěl, aby vzniklo víc než jen blbej patos... Jako dokument o člověku, či řidičovi však vnímám opravdu znatelný skok mezi Michaelovým koncem kariéry v F1 a jeho nehodou na lyžích. Sakra, kde jsou materiály ukazující jeho atestace silničních motorek a supersilných aut? Kde je záznam toho, že byl Stigem v seriálu Top Gear? ... Dokument má dle mého názoru mezery... ... Jo, sice má mezery, jenže na druhou stranu to, co ukazuje, nemůže předvést lépe. 4* a zaslouží si dobrých 80 - 88% :-) ()

tension182

V detstve som ho nijak zvlášť nemusel, mal som totiž bližšie k McLarenom. Vnímal som ho povrchne, myslel som si, že je to arogantný človiečik, ktorý dostal volant od Ferrari, v ktorom by víťazil ktokoľvek. Tento dokument je však sondou k ceste za jeho úspechmi. Nostalgické a zároveň výborne spracované čo všetko obetoval, aby bol tým, kým bol. Zaujalo ma ako často sa mimo F1 usmieval, aký aktívny život viedol. Veľmi som si tento dokument užil a dokonca si myslím, že velikáni ako bol aj Schumi by si zaslúžili aj viacdielny dokument. ()

kubilov

Do velké míry spíše průměrný nebo lehce nadprůměrný dokument, který nedokáže z mimořádně silného životního příběhu Michaela Schumachera vymačkat pořádné emoce, a tak spíše lichotivě klouže po povrchu, jelikož nikam jinam ho Corinna nepustí. Řemeslně však jinak docela solidně odvedená práce, avšak Netflix umí sportovní dokumenty i daleko lépe, jak jsme se v posledních letech mohli přesvědčit. Chápu, že detaily a další informace o současném Schumacherově stavu rodina odkrýt nechtěla, ale už osm let se o jeho stavu v podstatě mlčí a nevyužít tento dokument alespoň k pár dílčím novým poznatkům, je prostě chyba. ()

sterovsky

Místy příliš zjednodušené (rivalita se Sennou), osekané a stavící Michaela zbytečně na piedestal. Hodinka navíc na detailnější dovysvětlení a komentáře protistran by tomu prospěla. I tak je to ale důstojná oslava Schumacherovy kariéry a hlavně Michaela jako člověka mimo dráhu. Chvíle s rodinou neskutečně emotivní… ()

DonBraso

Velmi emotivní dokument,který má za cíl soucítit.Díky hudbě se z toho stává i pro slabší povahy silně dojemný dokument,který určitě tak měl vypadat kvůli jeho rodině,která si to takhle přála.Kdybych se odprostil od všeho,tak jasně,že Schumi mě dostal k F1,kdy jsem netrpělivě sledoval každý závod a jakmile začal rok 1998 to byla slast pro fanouška motorsportu.Mika Hakinnen vs M. Schumacher to byly duely. Dokument ukáže průřez,který ke konci už tak aktuální není,ale je jasný,že Corina to prostě nechtěla a divím se,že vůbec i ta největší otázka padla,ač bylo jasný,že se nedozvíme odpověď.Si říkám,že toho materiálu bylo určitě tolik,že klidně dva díly by to sneslo.Začátky pěkný,hodně fotek z archivu,sem tam i video a u Michaela zjistíte hlavně to,že moc neuměl zpívat a rád zase skákal z výšek jaký doopravdy byl.Nekompromisní sám k sobě,ale i k druhým,ač byl plachým člověkem,který se mimo závod i rád bavil.Dokument mohl být určitě lepší,toho materiálu by bylo požehnaně,že kdyby se možná i lépe sestříhal s větším gradací  ,byla by to asi bomba,než že tu pár postav z F1 někdy vlastně neřekne pořádně ani dobrý den,ale budiž.  Pocta jménem Michael Schumacher.90% ()

Parabot

Lauda vs. Hunt, Senna vs. Prost, Schumacher vs. Häkkinen. Tři vrcholná období F1, formovaná rivalitou těch nejrychlejších, nejlepších, rámovaná zběsilými životními osudy, tragédií. Nyní má i poslední dvojce svůj "celuloidový piedestál". Resp. její vítěz. Každopádně oceňuji chladného zachmuřeného Fina, že se také rozhodl prohodit pár slov o nenáviděném Němci. Realita byla možná jiná ale tehdy přes televizní obrazovky se vzájemná antipatie dala krájet. Nicméně delší formát, jako třeba minisérii, by si daný námět zasloužil. ()

Vito_LePour

Musím říci na úvod, že jsem vždycky fandil spis Mikovi, ale jejich rivalita byla krásná a svět Formula One obohatila opravdu hodně. To co se stalo je smutné, ale takový je někdy život. Nečekal jsem, že se dočkáme záběrů na to, jak vypadá Schumi dneska, vzhledem k tomu, že pro rodinu je soukromí velice důležité. Dokument byl poskládán chronologicky, obsahoval velké množství dobových záběrů, ať už ze závodů nebo z tiskovek, případně ze soukromého archivu rodiny. Taktéž v něm mluvila spousta těch nevětších osobností F1. ()

Mikecat

Super, ale plytké. Veľa detailov chýba. Stopáž krátka, pre vykreslenie tohto agresívneho velikána sú aj 4 hodiny málo. Chýbali mi tu niektoré zaujímavé scény z pretekov v rivalite s Mika Häkkinenom. Stále omielanie dokola: "bol úžasný, stále pracoval" od jeho vypasenej manželky začalo byť časom nudné. Pri práci v Boxoch mali dotiahnuť detaily, že sám navrhoval vylepšenia a aké vylepšenia - to nieje nič tajné! V Traileri sľubovali osvetlenie jeho "života" po páde na lyžiach (mimochodom ani to nespomenuli ako sa to stalo a čo sa stalo, malo to byť v takomto dokumente spomenuté, veľa divákov nevie, čo sa stalo) nespomenuli nič, iba: "Je s nami inak a budem robiť všetko preto, aby sa mohol začleniť do života..."  Z jeho súkromného života po kariére vo Ferrari spomenuté iba, že skákal s padákom, mohli to rozviesť viac, či až po jeho definitívnej smrti?....Häkkinen mu hovorí po preteku: "Michael takto nemôžeš jazdiť, veď nás zabiješ" MS mykne plecom, odpovedá: "to je závodení"...."Michael byl Kozoroh a kozoroh chyby nedelá a ani sa za ne neomlová" :) ws ()

Toxie

To jako vážně? Pro fanouška nic,  kromě jeho začátků, zajímavého nebylo. Je to ikona motorsportu. Přišlo mi to prázdné, bez emocí. A po roce 2000, je 15 minut. Škoda. Opravdu jsem čekal dokument, hodný jeho jména. ()

Mamutol

Nic nového jsem se nedozvěděl. Je to taková zfilmovaná osekaná wikipedie o Michaelovi, protože i na té wikipedii je toho mnohem a mnohem více. Raději si zhlédněte Zlatý věk formule 1 z r. 2013. ()

Eire

Takýchto Filmov/Seriálov o Kráľovskom MOTO športe number FORMULA 1 je ako šafránu... Pán Boh zaplať za ne... Formulu sledujem od čias Niki Laudu, až po Vettela. Za tu dobu mala iba jedného kráľa, jeden team.... Schumacher sa do MERCEDESu už nemal vracať, škoda že nepôsobil v úlohe Jeana Todta alebo trebárs komentátora v BBC... Štyri * za Miša a jednu za FERRARI, Ktoré od jeho odchodu iba tápe v temnotach... 90% ()

blondboss

Tento dokument je presne podľa mojej chuti. Nielenže mi veľmi živo pripomína moju mladosť, kedy som každú nedeľu dychtivo sledoval zápasenie Schumachera s Häkkinenom a zlatú éru Ferrari na začiatku milénia. Všetky tieto udalosti sme podrobne rozoberali na strednej či na vysokej škole so spolužiakmi a bola to ozaj magická doba. Zároveň tento dokument speje k nevyhnutnému emočne nabitému záveru, ktorý som doslova preplakal. Schumacher bol vždy môj idol vo svete Formuly 1 a ostane to tak navždy. 85 % ()

Georgeus

Ač jsem fanouškem formule, tak dokument mě trochu nudil. Je to spíše o něm, nežli o formuli. Čekal jsem více závodních záběrů a možná nějaké perličky ze zákulisí, ale moc toho tam nebylo. ()

BrusVejn

Dokument vyložene iba pre fanúšikov Schumachera. Neviem moc o čo tomuto dokumentu išlo lebo ani poriadne nezmapoval kariéru, ani sa nesústredil na nejaký významný moment kariéry, len ukazoval archívne rodinné zábery a kde tu nejaký záber zo závodu bez hlbšieho kontextu. Kto toho veľa o Schumacherovi nevie tak z tohto kúsku bude riadne zmätený a na konci mu asi nebude jasné ani to či Michael ešte žije alebo nie. Snímok neztrhne, nepobaví a ani nedojme, aj keď sa o to smutnučkou hudbou posledných 30 minút snaží. Priemer. ()