Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (145)

Woodstock 

všechny recenze uživatele

Pánové a dámy z Hollywoodu, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?! Kultovní komedii, natočenou za pár šupů, s jednou lacinou károu Škoda 120 plus pár metry (náborového) lana v jejím kufru. Víc jak deset let se u ní válelo smíchy několik milionů našich (jako) pracujících a již pětadvacet let u ní skřípe zuby víc jak půl milionů našich (doopravdy) nezaměstnaných. Lidí, kterým do jejich žadonících rukou nikdo žádné náborové laso neháže ani omylem, takže se, ke vší té bídě, ani nemají na čem oběsit! Shrnuto: Kdysi socialisticky vytlemená a nahláškovaná komedie, dnes pro část národa už jen nasírací srandička. Pro někoho komické, pro jiného tragické. „Zjistili jsme si o vás několik informaci.“„Vy jste od policie?“ „Nikoli, z Pragokovu. Nábor pracovních sil. Dáme vám platové zařazení A2, navíc odlučné, čtvrtletní prémie a ubytování hotelového typu. Dále nabízíme výkonnostní příplatek, tisíc korun náborové prémie, a rekreaci u moře v Jugoslávii.“ No neberte to! :-) ()

Matulko_ 

všechny recenze uživatele

Súdruhovia, súdružky, za pás alebo za mašiny, inak sa vám rozpadne celý život. Budovať svetlé zajtrajšky treba, nie sa flákať, inak budete rozmýšľať a keď budete rozmýšľať, tak sa budú diať zlé veci! Ale nie, bolo to chvíľami vtipné, ale povedzme si na rovinu: Svěrák to nie je, a dobový kontext je dosť markantný. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Precizní a na svém scénáři přísně lpějící režisér Schulhoff, nám představuje takový dokument doby, kdy u nás bylo nadbytek pracovních míst a v některých podnicích měli lidi i na shánění nových zaměstnanců. Z dnešního pohledu utopická situace, kdy pracovní nabídka převyšovala poptávku je skutečně jedinečná. Klasický maloměšťácký humor tohoto režiséra a jeho také klasický herecký tým, sehrává průměrně kvalitní českou komedii o platovém zařazení, čtvrtletních prémiích a nebo třeba o placené dovolené v Jugoslávii, pro dnešního dělníka určitě jen sen. ()

Hombre8 

všechny recenze uživatele

Mladší generaci nic neříkající snímek. Dnes prakticky nelze pochopit situaci ani gagy. Starší a pokročilí, kteří dobu ve filmu zobrazovanou zažili a prožili ocení. Nehledě na to, že doba nedávno minulá, předkovidová, k té situaci, jenž je ve filmu popisovaná, neměla zas až tak daleko. Trvala ale příliš krátce, než by si toho většina všimla, ne tak, aby si ji ještě srovnala s touhle hezkou komedií. Autorské snímky je třeba si cenit, takže po letech přidáno na plný počet. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak půl napůl. Úvodní scéna, parodující špionážní filmy, je dokonalá. Všechny ty scény lanaření, šmírování, přetahování taky. Bohužel to hodně kolísá ve všech těch přehnaných manželských vztazích (vztah postav Nárožného a Myslíkové už není ani parodií, jak je za hranou reality - nakolik si myslím, že takto podpantoflákoví manželé existují), celé to Slovensko je taky spíše jen do počtu, asi aby si herci udělali dovolenou, a konec mne poněkud zklamal, je to v podstatě zahrané do ztracena. Ale jak říkám, některé scény jsou dokonalé. Docela by mne zajímalo, jak by takový film vypadal dnes, kdy profesionální pracovníci sedí doma, zatímco firmy berou jen mladé študáky, co dělají zadarmo či skoro zadarmo. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení v Popradu ve skutečnosti proběhlo na adrese Průmyslová 1561, Praha-Kyje. (sator)
  • V průběhu natáčení prodělal režisér P. Schulhoff jeden ze svých infarktů. (Bart)

Reklama

Reklama