Reklama

Reklama

„Já už budu hodný, dědečku!“

  • Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 1

Obsahy(1)

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (206)

mchnk 

všechny recenze uživatele

Nejen pohled do zákulisí divadelní i televizní práce, ale také skvělé scény z reálné Prazhy na konci 70. let a hlavně šou, která jede od začátku do konce. Nazval bych to filmovým setem. Petr Schulhoff byl precizní režisér, který psal scénáře na tělo, zde to bylo tělo neskutečně rozjetého Miloše Kopeckého. "prosim Vás kdo je dneska zdravej, mě bolí hlava, zuby, lymfatický žlázy, mam deprese a špatně je mně furt a to by jste chtěla aby Vás takovej nebohej ubožák vozil? co?!" "nhe to né" "tak vidíte!" ()

Gothard 

všechny recenze uživatele

Pokus o satiru v socialistických podmínkách. Moralita s kritikou maloměšťáctví a některých "typických" národních vlastností, kterou pro jistotu změkčuje pohádkový dědeček, aby film nebyl brán (nedej Bože, jen to ne) jako kritika socialistické společnosti. Ale nebýt Miloše Kopeckého, byl by to jen velmi průměrný a docela nezajímavý film. Kopeckého herecký výkon je ovšem dokonalý, i když během natáčení zlé jazyky tvrdily, že mu byl scénář psán natolik na tělo, že v některých scénách vlastně hrál sám sebe. Údajně také byly některé scény, kde se Kopecký odchýlil od scénáře a s inteligencí a jízlivostí sobě vlastní si dovolil být příliš adresný či kritický, bez milosti vystříhány či přetočeny. Kopeckého brilantní výkon a několik povedených scén jsou na celovečerní komedii s průzračným vyústěním a káravě zvednutým prstíkem poněkud málo. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Legendární komedie se skvělým Milošem Kopeckým. Ten se v roli cholerika a hulváta musel pěkně vyřádit. Já jsem měla chvilkami pocit, že se do té role snad ani nemusel moc stylizovat. Vždyť to byla přirozenost sama. Prostě Pan herec. Tenhle film s výkonem Miloše Kopeckého stojí a padá. Nevím, který jiný herec by to zahrál lépe. Takový v našich zeměpisných končinách není. Náprava hříšníků je vděčným tématem. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký v hlavní roli komedie, založené na principu jednoho herce, kterému ostatní nahrávají. Taková filmová one-man-show sice obvykle nemám rád, ale tohle je výjimka. Přestože příběhu vévodí Theodor Bergner (Kopecký jako vždy vynikající), ostatní herci jsou obsazeni do rolí rozsahem výrazně menších, ale velice dobře napsaných. Obzvlášť Dáša Veškrnová se vyvedla. ()

mr.bredok 

všechny recenze uživatele

celkem jsem se u toho bavil. Hlavně tam hrál skvělý Kopecký. I když nutno připustit, že měl mnohem lepší role. Ty **** jsou pak především za scénku, kdy Kopecký chtějící udělat dobrý skutek sveze autem nějakopu babku. Ta odmítá, že to nestojí za to, Kopecký ji přesto složitě i čaganem nacpe do auta a po ujetých 20 metrech ho babka zastaví se slovy Stůjte tady bydlím. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (18)

  • Scéna z kupé vlaku byla natočena v ateliéru, projekci za okno obstaraly záběry z trati Praha-Beroun. [Zdroj: Aha] (carott)
  • Josef Větrovec hraje ve filmu obávaného ředitele divadla a též je oslovován Theodorem Bergnerem (Miloš Kopecký) důvěrně Pepíček. Pan Větrovec byl skutečně v tu dobu a delší čas ředitelem Divadla E. F. Buriana. (Ganglion)

Související novinky

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (více)

Reklama

Reklama