Reklama

Reklama

„Já už budu hodný, dědečku!“

  • Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 2

Obsahy(1)

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (206)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Kopecký propíchává pneumatiky na autech!!! A to dokonce i na svém!!! Tohle byl pro mne nejzajímavější moment na celém filmu. Dále přišla ještě spousta vtipných situací, včetně seznámení se s kouzelným dědečkem ve vlaku či se žárlivým chlapem v bytě, do kterého utekl Kopecký poté, co jej načapal inspektor v tramvaji. Celý film je zábavnou skládačkou trapasů, které zažívá Kopecký, jenž je cholerikem jako s encyklopedie. [6312. hodnocení, 172. komentář, 69%] ()

Brylin 

všechny recenze uživatele

Soudruzi, je třeba více té komunální satiry! Tak si Petr Schulhoff sedl a napsal a zrežíroval tuto komedii. Kromě pár podařených vtipných scének je děj příliš strojený a nepřirozený, a třeba ty dvě babky neustále se potloukající před hercovým domem mě silně iritovaly. Naštěstí Miloš Kopecký svým vynikajícím výkonem utáhne celých 83 minut skoro sám. Díky němu dávám nakonec po delším váhání tři hvězdičky. ()

Reklama

KarKulA 

všechny recenze uživatele

S tímto filmem jsem se během života setkala mnohokrát, ale pokaždé jsem odkoukala jen nějaký ten kousek a nikdy jsem ho neviděla jako celek. Když jsem tak na jeho začátek minulý týden narazila v televizi, rozhodla jsem se že to tentokrát dám, udělala jsem si pořádný hrnek kafe, sedla si na prdel a konečně to odkoukala až do konce - no a musím uznat, že se v podstatě nejedná o špatný film. Miloš Kopecký byl ve své roli samozřejmě vynikající a je mu psaná doslova na míru, své kouzlo má i ta správná socialistická atmosféra, příběh nenapravitelného cholerika a sobce je docela zábavný a obsahuje situace kterým se člověk zasměje, ale i přes docela dobře vybrané téma nepřináší zápletka ani vyústění nic originálního a film ve výsledku zapadá do škály toho širokého průměru. ()

DruidKarel 

všechny recenze uživatele

869. hodnocený film: Tak Miloš Kopecký byl vážně kádr a to se mu nedá upřít. Jeho smysl pro detail a skvělé pochopení snad každé role, to je mu vlastní. Nebylo filmu, kterému by on nevtiskl svůj osobitý styl a díky jeho přístupu a talentu dokázal se svou rolí divy. Tohle byl další dobrý počit československých tvůrců, ve kterém Miloš Kopecký zazářil, když jej v něm strašil kouzelný dědeček a způsoboval mu nemalé trable. 4* jsou dostatečným ohodnocením hereckého talentu tohoto velikána i docela zábavného filmu. 4* ()

ZorkaJ 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký mě herecky zaujmout nijak neumí a u tohoto filmu to bylo právě tak. Vztekající až explozivní lidi vůbec nemusím a hnusí se mi a v této roli se o to snažil dvojnásob. Alespoň jsem se ve filmu těšil na legendy českého filmu jako Ladislav Pešek, Darja Hajská, Svatopluk Beneš, či František Filipovský. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (18)

  • Scéna z kupé vlaku byla natočena v ateliéru, projekci za okno obstaraly záběry z trati Praha-Beroun. [Zdroj: Aha] (carott)
  • Scénka z bufetu, kde Theodor "Dóďa" Bergner (Miloš Kopecký) plive pecky do jídla Helence (Dagmar Havlová-Veškrnová), je inspirována skutečnou příhodou, která se stala herci Jiřímu Lírovi. Ten pecky naházel do „domněle opuštěné“ sekané jednoho důchodce, ovšem na rozdíl od scénky stačil včas zmizet. O příhodě vypráví Vladimír Menšík ve své vzpomínkové knize. (TomKey)

Související novinky

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (více)

Reklama

Reklama