Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

Pekisan

Otazka posmrtneho zivota a existencie Boha by si zasluzilo trochu sofistikovanejsie spracovanie nez toto. Hlavne teda s takym obsadenim, ktoremu sprehladom kraluje Sutherland. Flatlineri bol moj maly rest. Jeden z tych filmov, ktory som videl prilis mlady, velmi som mu nerozumel, ale zanechal vo mne silnu emocnu spomienku. U mna to bol hlavne strach. Po prvej hoci natempovanej, ale prilis priamociarej a nakoniec aj celkom nudnej polhodine to nastastie vdaka "prizrakom minulosti" nabralo na potrebnej temnosti a mysticnosti. Co mu vydrzalo az do konca. Konca tak cierno-bieleho, ze nie len nezanechal nezodpovedane otazky, ale sa o to ani nesnazil. Co mi vzhladom na temu pride bud prilis sebavedome alebo priam detske. Mozno moje mladsie ja bolo naozaj tou cielovou skupinou. ()

junxi91

Se smrtí a s elektřinou se nemá zahrávat, to nás učí už odmalička. Tohle si však nepřipouštějí ambiciózní studenti medicíny, kteří se v rámci vědeckého výzkumu rozhodnou na vlastní kůži vyzkoušet klinickou smrt. Ale rozhodně nepočítají s tím, že by se mohly začít dít divné věci. Třeba to, že se oběti jejich zlomyslnosti z minulosti mohou vrátit a začít se mstít. Pak je třeba se tam asi vrátit znovu a zkusit jim to rozmluvit. Nejvíce psycho mi přišlo to jejich předhánění se v tom, kdo vydrží ve stavu klinické smrti déle. Podle tohoto filmu to lze vydržet až 13 minut, aniž by došlo k poškození mozku, takže se není třeba ničeho bát! ()

Razzor_82

"Dneska zemřít je asi škoda." Partička nadšených mediků se snaží zjistit co se s člověkem stane, když zemře.  Schumacher vybudoval v tomhle mysteriózním hororu silné napětí. Při každém oživování mi tlouklo srdce jako o závod. Sympatický casting začínajících hereckých hvězdiček. Originální a zajímavé téma. Temná hudba podporuje hutnou atmosféru. Silně působivá klasika ze začátku devadesátek.  8/10 ()

FeriusParfax

Billy mi dal teda zabrat. Ten malej rošťák byl děsivej a jeho ďábelský smích naháněl hrůzu. Ale od začátku… Medici se rozhodnou zjistit, co člověk vidí, když je v klinické smrti. Začnou tedy dělat pokusy a postupně se navzájem zabíjí a zase vrací k životu. Každý vidí něco jiného, ale vždy se jedná o nějaký jejich hřích. Vize při jejich smrtícím dýchánku byly hodně nepříjemné a dost depresivní. Celý film měl moc dobře zvládnutou temnou a tajemnou atmosféru. I herecké osazenstvo bylo na jedničku. Medicína je mi hodně blízká, a tak bylo jasné, že se mi film bude líbit. Konec mohl být trošku méně happyendový, ale jinak šlo o parádní thriller. Přesně takový, které mám ráda. ()

KUFI

Uz tehda pred tema 150ti lety mi to neprislo nic moc a dnesni optikou je to vylozene hnojnej film. Proto se vyhejbam znovu divat na stary klasiky jako Predator, Vetrelec, Terminator, Vec aspol. Protoze vim, ze bez ruzovych nostalgickych brejli by u me dneska hodne pohoreli ()

Phantomass odpad!

co to kurva melo bejt :D naprosto dementni film plnej imbecilnich postav, u kterych clovek akorat tak celou dobu doufa ze jim konecne projede krumpac zadni stranou lebky ()

Lord Fuck

Naprosto dokonalý příběh, super herecký výkony (hlavně Kiefer Sutherland) a samozřejmě skvělá režie dávají dohromady jeden z nej filmů. Přesto, že jsem to viděl už po 3. tak mě to vždy dostane něčím novým. ()

Trixi

Ať už je tenhle film jakýkoli, zaujalo mě především jeho téma. Musím totiž popravdě říct, že při odchodu z kina jsem přemýšlela o tom, jestli jsem někomu ve svém okolí neublížila. Velmi sugestivně je tu totiž vylíčeno, co by se vám mohlo stát, jestliže jste někdy něco někomu provedli. Docela mi bylo chvílemi toho Sutherlanda líto. ()

Gardenboy

Videl som to už dávno ale až na pár scén , ktoré boli celkom nervydrásajúce ma tam nezaujalo nič. Priemer, ktorý mi rýchlo z hlavy vypršal. Ale možno, keby som si to pozrel ešte raz ... Tak, som si to pozrel znovu a ostávam pri troch hvizdach ale veľmi veľmi silných. Je to skôr také 3+. Perfektné napätie a farebné vyznenie, ktoré Flatliners sadlo ako riť na šerbeľ. Btw, podobne sa snažil Schumacher štylizovať aj svoje dva diely Batmana, ale tam všetci vieme ako mimo sa trafil :) ()

E lan

Na svou dobu revoluční strašidelný thriller s v té době neznámíma hvězdičkama. V době VHS jsem byl celkem nadšen, s odstupem času je to ale jen čisokrevný průměr... ()

waska

Povedený misteriózní thriller se skvělým obsazením. Náramně napínavý film umocněný skvělou hudbou. Joel Schumacher v lepších letech. ()

Werde

Herečtí titáni si ujíždějí na smrti. Problémem je, že za každou atrakci se něčím platí...Bez větších chyb natočený thriler, u kterého se nemám problém bát... ()

lubomir91

Konečně nějaká odlišná duchařina. Vynikající námět, stylové zpracování a výběr herců udělalo své. Co si budem povídat, zkrátka film který vás nenudí a udrží v napětí po ceou dobu od začátku až do konce. ()

ljukyljuk

Dobré sci-fi, hlavne chválim vizuálnu premakanosť, hudbu a ľahké zimomriavky, ktoré tento film občas vyvoláva. Hoci mi tam "niečo" chýbalo (možno v scenári trochu väčšie vygradovanie, prípadne to nejako podvihnúť na väčšie mystery, keď už to rieši otázku smrti), plusom rozhodne je veľmi dobré herecké obsadenie. Dal by som aj 4, hlavne kvôli krásnej Julii, ale ako vravím, to niečo mi tam chýbalo, aby sa z toho stala moja srdcovka. Takže 3* zaslúžene - 70%. ()

greigor

Nemůžu si pomoct, mě tenhle film prostě nadchnul. Ať už hereckými výkony, tématem či dialogy na mě velmi zapůsobil i přesto, že se mi ho nepodařilo shlédnout v jednom kuse. Můžu jenom říct, že se strašně těším na plánovaný remake a že si ho určitě pustím znovu. Pro mě plný počet. ()

mira.l

Studenti medicíny hrajou jakousi obdobu ruské rulety aneb tak dlouho se provádí pokusy s defibrilátorem až vypadnou jističe:). No, dneska už to působí malinko ... řekněme vyčpěle, ale vzhledem k době vzniku musím říct, že to byl docela slušný film s poměrně hutnou atmosférou. Trošku mě jen štvala ta skoro všudypřítomná unikající pára z čehokoliv, prakticky v jakémkoliv záběru exteriérů z něčeho syčela pára. A ten poslední návrat od pokusu sebevraždy do reality už byl po tak dlouhý době, že mi to přišlo až krapet nereálný. Nemuselo to skončit zrovna povinným happy-endem. K. Sutherland a ostatní pánové mi zase tak moc neříkají, Julia Roberts se tu objevila v jedné z těch svých časnějších rolí, které jí sedly, bych řek. ()

Psycho.R

Možná jsem si měl zjistit žánr, než jsem se na to podíval před spaním. Ale kromě amerického konce se mi to dost líbilo, leč jsem čekal něco jiného, protože si z dětství pamatuju, že jsem viděl prvních deset minut a myslel jsem si, že to je drama :D. ()

Black-star

Film, který vás donutí přemýšlet nad otázkou života a smrti. Skvěle obsazený snímek o mladých studentech medicíny, kteří si chtějí hrát s momentem klinické smrti a hecují se kdo vydrží déle. Ale všechny hrátky na Boha mají své mouchy..... opravdu našlapaný a hlavně koukatelný snímek. 80% jasnejch :-) ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher