Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

ric

Perfektně natočený mysteriózní snímek o otázce posmrtného života. I po několikátém opakování a posledním ne zcela povedeném českém dabingu mám tento film velmi rád, hlavně díky prostředí ve kterém se odehrává současně s dobrou kamerou. Děj trošku kazí pár naivních prvků, ale to jsou jen malé vady. Jednoznačně i po 13 letech za 5*. ()

kadef

Hodně dobří herci, ale nesmíme zapomínat, že tenkrát zas tek známí nebyli. Chvílemi i hodně napínavé a skvělá hudba. ()

djbarrel

Perfektní mrazivý thriller s hororovou atmosférou a hvězdným obsazením na téma, že ne každé dveře by se měli otvírat . Stojí za to vidět. 98 % ()

natalie15

V prvom rade som vôbec nevedela, čo mám od toho filmu očakávať, preto som bola prekvapená tak trochu sci - fi pojatím témy klinickej smrti (pretože som si myslela že sa k tomu tvorcovia postavia viac vedecky). Zaujímavé spracovanie, skvelý strih, dobrá hudba a dobré herecké výkony (Kiefer a Julia). Pár posledných záberov bolo skutočne veľmi silných. Celý film nás mierne (nevtieravo) tlačí k otázke, kde sú hranice vedy, vrámci etickosti, vrámci viery (resp. neviery) v Boha a nadprirodzený život, čo všetko je človeku dovolené a ktorú hranicu by už určite nikdy nemal prekročiť. ()

Rastman

Vážně váhám mezi čtyřmi a třemi hvězdami, ale nakonec se přikloním ke třem. Nápad je výborný, ale jeho zpracování je už poněkud vleklé. Celé to má zajímavou atmosféru a styl, ale ke konci vás už jen zajímá, jestli někdo umře nebo ne.Nevím, no, jsem rozpačitý. Ale Kiefer Sutherland, navzdory nic moc ohlasům jeho okolí na něj, by ve své roli výborný, ostatní herci nebyli zdaleka tak dobří, ale zlé to nebylo, dokonce i J.R. zahrála, a to jí z principu nemám rád. Jo a prosím, odšroubujte tomu někdo nálepky "horor" a "sci-fi". ()

blondboss

Flatliners je jeden z tých filmov, o ktorých ste v podstate vôbec nepočuli, ale premlela sa tam slušná kopa v tom čase síce neznámych, ale neskôr o to celebritnejších postavičiek. Schumacher natočil vskutku zaujímavú sondu do "posmrtného" života a s istou dávkou fantázie, čo sa mu nedá uprieť. Hororové to ale určite nebolo, skôr tak jemne mrazivý thriller, ktorý vás síce neposadí na zadok, ale za to vám ponúkne unikátny filmový zážitok a návrat k začiatkom veľkých hereckých hviezd. 60 % ()

FrankieSS

Myslím, že je to slušný úlet. První film Joela Shumachera, který ho pošouplnul trochu jinam, než byl dřív zvyklý, ale i tak je to spíš ne moc hezky natočené béčko, ale nastestí si to Shumacher časem dost vynahradil jinými lepsími snímky. Za zmínku stojí perfektní herecké obsazení. ()

da_silva

Na Schumachera vynikající film, jinak solidní nadprůměr, kterému vévodí můj oblíbenec Kevin Bacon a stejně výtečnej (snad jen o chloupeček horší) Jack Bauer. Teda Kiefer Sutherland. Akorát ta hlavní myšlenka okolo který se to furt točí u mě v mozku oscilovala mezi "fakt dobrej nápad"/"ty vole to je celkem blbost" ... a ani teď nejsem rozhodnutej... ale nápad to byl dobrej ;) ()

vasek.raul

Hodně zajímavý scénář, výborné výkony herců, jejich obsazení stylové, tenhle film se opravdu povedl. Jediné, co to kazí, je nedostatek "něčeho". Joel Schumacher jako obvykle tomu něco nedodal... ()

reiser

Horory príliž rád nemám, ale tento bol celkom dobrý. Páčilo sa mi obsadenie a takisto aj námet. Už už som si myslel že Kiefer zomrie a ja udelím štyri hviezdy, avšak musím predsa len tú jednu strhnúť. ()

@nthr4X

Tohle jsou přesně filmy pro mě. Zkusit něco co ještě nikdo nezkusil..existuje život po smrti? kdo ví ..snad mé chyby v životě budou odpuštěny a nikdy více nerozebírány.. ()

Scaevola

První polovina filmu je geniální - tak tíživé pocity jako při umrtvování K. Sutherlanda už jsem dlouho nezažil. Leč s postupujícím časem a vyplouváním hříchů se námět mění v nudu neustálým balancováním mezi fantasií a medicínským zdůvodněním. (Navíc se za dvacet let posunul lékařský výzkum a již víme, že dvanáct minut bez kyslíku by mozek nepřežil bez poškození..., ale tento fakt tehdy zřejmě nebyl znám.) ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher