Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

Bubble74

Miluju mrazivé thrillery z lékařského prostředí a miluju Kevina Bacona. Tato kombinace už sama o sobě zaručí mé vysoké hodnocení. Když je tu navíc originální příběh, působivá atmosféra, zmáknutá režie a bombasticky nadupané obsazení, je jasné, že přestože Flatliners už pomalu přicházejí do let, tak já se s nimi kdykoliv a vždy s napětím vydám do té tajemné propasti mezi životem a smrtí, kde naše duše musí splácet nevyřízené účty. ()

corpsy

Dokonalá, atmosferická chuťovka s vynikajúcim a hlavne originálnym námetom. Môže sa stať, že vás bude ešte dlho po skončení filmu mraziť. Kultovka s ešte kultovejším obsadením. ()

PauloZ

Myslím, že jméno režiséra a hvězdné obsazení mluví za vše. Velice dobrý mysterioózní thriller, kde je nám přiblížen posmrtný život a jeho prolnutí do skutečného světa. Chvílema opravdu silná atmosféra. Jenom to možná nemuselo dopadnou tak moc pozitivně, takhle to působí trošku uhlazeně a prvoplánově. Jinak musím opět vynachválit skvělý český dabing 90tých let v čele s Vaculíkem! ()

curunir

,,DNESKA VEČER SOM VSTAL Z MŔTVYCH." ,,TO MA NEPREKVAPUJE. VČERA TU BOL ZASE ELVIS." __Veľmi dobre si pamätám, že pred vyše 20 rokmi - kedy som ,,Hráčou so smrťou" prvý raz videl - som ich aj vzhľadom na svoj vek okomentoval slovami: ,,Film o ničom.". V súčasnosti, prehodnocujúc minulé činy môžem vzniesť námietku predovšetkým voči - z môjho pohľadu - na medicínske pomery trocha slaboduchej zápletke a pocitu nedostatočnej profesionality, ktorú vnímam z niektorých dialógov a termínov (,,konská dávka adrenalínu" a pod.). Na opačnej strane stojí audiovizuálna stránka robiaca vďaka hudbe, výprave dômyselne obohatenej prvkami gotického a renesančného umenia, farebnosti kamerových filtrov a mixáži zvukových efektov jeden z najpozoruhodnejších počinov raných 90. rokov. Miestami priveľmi okatú všade prítomnosť odkazov na smrť (viď. obdobie Halloweenu kedy sa dej odohráva) si beriem na milosť a v zásade ju nebudem odsudzovať, pretože z nášho pohľadu je ďaleko horšie dabingové spracovanie vrcholom ktorého je priam neznesiteľný 50 ročný Petr Oliva dabujúci sotva 30 ročného Kevina Bacona. Prácu s naratívnosťou flashbackov zvládol Schumacher štandartne, isto sa dajú oceniť pasáže z klinickej smrti, ktorým (najmä svojím vizuálnym spracovaním) dominujú fantázie Williama Baldwina a možno usúdiť, akým ťažkým orieškom by bolo zachytiť existencionálne myšlienky Olivera Platta a preto sa jeho umŕtvenie radšej neuskutočnilo. (12 513. hodnotenie, 326. komentár k filmu) ()

fannah

I s Telefonní budkou nejlepší Schumacherův film. V tomhle filmu je perfektní mysteriózní až hororová atmosféra, kterou ještě umocňuje hudba Jamese Newtona Howarda a kamera Jana De Bonta. Září tu herecké výkony Kevina Bacona a Kiefera Sutherlanda, ale prakticky všech zúčastněných. Výborný počin, 90%. Málem bych zapomněl. Sekvence, resp. posmrtné stavy, byly dokonale nasnímané a vizuálně provedené! Zas skvělý DeBont! ()

NinonL

Hodně dobrý mysteriózní thriller. Takové uměli jen Schumacher, Polanski a Antonioni. Škoda, že první jmenovaný nezůstal u toho, co mu šlo nejlíp a dal se na pochybnou komerci. ()

zdepapepa

Navzdory hvězdnému obsazení (s čímž se taky vrátil můj neoblíbený neduh toho, že vidím herce a ne postavu, kterou hraje) to celé vypadalo hrozně levně a hloupě v čele s dětmi, které šikanují (a dokonce i přeperou!) dospělé lidi. Plot twisty, jestli se jim tak dá říkat, byly předvídatelné. Hloupé zdržování děje dražením NDE a vyvoláváním tak umělých konfliktů, když by se mezitím dala krásně prozkoumávat otázka života po životě. ()

Korbitch

Řekl bych sakra nedoceněný film.Každý zde podává naprosto fantastický výkon a atmosféra by se zde krájet nedala, na tu byste potřebovali zbíječku.Jeden z nejluxusnějších filmových zážitků!!! ()

blackrain

Tenhle film jsem prvně viděla v kině ve Štěchovicích. Velmi zajímavé téma, pohrávat si se smrtí, abychom zjistili jestli existuje něco jako posmrtný život. Nevěřím na posmrtný život. Se smrtí se nevyplácí si zahrávat, zničí vám to život. Scénař je v některých ohledech možná až trošku naivní. Téma posmrtného života se mohlo rozvíjet mnohem víc. Dobré herecké obsazení. ()

kaylin

Snímek „Hráči se smrtí“ má svoje kouzlo, a i když si budete říkat, že to rozhodně není prvoplánově horor, budete mít z některých scén hodně nepříjemné pocity. Joel Schumacher ale spíše jede linii, která je thrillerová, a to ještě se silným osobním přínosem jednotlivých postav, kdy jejich minulost a jejich strachy a radosti jsou základem k tomu, aby sami byli velmi vyděšení. ()

MATADOR

Experimentování s klinickou smrtí, ve filmu plném známých, mladých tváří. Hráči se smrtí jsou slušným dramatem, které po chvilce začne lézt přes hlavu a je zbytečně natahované. Na druhou stranu se musí nechat to, že námět je popravdě originální, ale z hlediska logického myšlení naprostá blbina. I tak se ale Hráči se smrtí dokáží přes svou stopáž prokousat k závěru, který je taktéž plný nelogičností, ještě že se na to dalo tak slušně koukat. Experiment mladých lékařů, který se zvrkne v potřebu si něco dokazovat. ()

FilmFan24

"Hráči se smrtí" se mě díky skvěle navozené horové atmosféře moc líbí. Velkou zásluhu na tom mají v roce uvedení začínající herci Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin a Oliver Platt. Zručná Schumacherova režie umocněná Howardovou hudbou zakrývá i některé nelogičnosti scénáře. ()

AlistairMir

Herecké i režijní obsazení dost silné na to, abych čekal, že mě to totálně posadí na zadek a bude mi u toho minimálně cukat v oku...Jenže vono néé. Špatné to není, doktůrci se nám vrhají do tajů smrti a pak mají lehké halušky, nebo se jim to fakt děje, každopádně u těchto scén, kdy se něco děje, je ten zásadní problém (alespoň u mě). NEDĚSÍ TO !! A to je sakra škoda, protože jinak je film natočen dobře a herci hrají také pěkně (za mě nej Kevin a těsně za ním Kiefer) . Jenže k čemu to všechno, když v "napínavých" momentech necítíte víc napětí než když koukáte na pořad o hubení housenek, nebo závody želv. Do hororu to má daleko, ale jako film to má dobrou myšlenku, takže to neodstřelím. Já se však chtěl bát a to fakt nehrozilo takže za mě 3* ()

Aleee89

Jo, zajímavá zápletka a strhující děj. Vynikající Julia Roberts, prostě pěkný film, ke kterému snad už není co moc dodávat. Leda - nikdy to sami nezkoušejte. ()

Trevor

Aj napriek hviezdnemu obsadeniu z môjho pohľadu film bol v podstate priemerným experimentom, pravdepodobne ma neoslovil z dôvodu, že som ho videl v mladom veku ešte iba na začiatku dospievania na VHS a iba vďaka prehliadaniu starších filmov som si naňho spomenul. Treba povedať, že ani jeho remake nebol spracovaný podstatne lepšie. ()

GILLWANDER

Dobrý námet, skvelý herci, réžia nápaditá a poctivo si počínala aj atmosféra, bez ktorej by to proste nebolo ono. Sviežy thriller s prvkami vedy a náboženstva namixovaný do dvoch postačujúcich hodín. Miestami mi naskakovala husia koža, škoda že len miestami a hmlisto. Joel Schumacher ma nesklamal, čakal som málo dostal som poriadnu dávku napätia. 65% ()

Martin741

Reziser Joel Schumacher proste vie, ako natocit kvalitny nadpriemerny horor. Scenar je z principu vyborny, pojednava totiz o smrti ako takej /tentokrat ta klinicka smrt ......./, k tomu sa pripaja fajna az goticka atmosfera a vyborni herci : Bacon s nocnymi morami, Sutherland a Roberts. Vsetko vhodne dokreslene dialogmi. Kvalitka, ktoru sa oplat mat v zbierke. 89 % ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher