Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

Haymar

Skvěle fungující atmosférický thriller, který sice z dnešního pohledu působí už trochu naivně až lacině, nicméně vzhledem k době vzniku - pořád hodně nadprůměrné a zábavné... Vše podtrhují celkem slušné herecké výkony (především ještě mladičkého Sutherlanda Jr., Bacona a Platta) a tehdy ještě jistá Schumacherova režisérská ruka... ()

peetriss

To, z čeho má většina z nás strach, tedy ze smrti, berou hrdinové tohoto filmu za objekt temného a mrazivého dobrodružství, se kterým opakovaně koketují a ze kterého doslova tuhne krev v žilách. Potažmo se nám díky tomuto filmu naskýtá otázka, kam až je člověk ochoten zajít, kvůli poznání a kam až může zajít, aby toto poznání dokázal ještě unést! Podle mého názoru tento thriller patří do té povedenější části Schumacherovy tvorby a s divákovými nervy si celkem dobře pohrává, což je základním pilířem dobrého thrilleru. ()

Schuldiner

Nenudil jsem se, nemam pocit, že bych shlédnul špatný film, ale hodnotím prostě tak, jak hodnotím... Nemam rád tyhle happy-endy, vlastně všechno tam dopadlo dobře, no a to je vhledem k tématu a námětu (který není rozhodně špatný) prostě vyloženě nevhodné.. Doktoři se určitě museli několikrát během filmu od srdce zasmát, ale to není až zas tak důležité. Nevím co je po smrti, ale přijde mi nelogické, aby to (ta smrt) bylo nevyhnutelně o zpytování svědomí a potřebě napravit svoje hříchy nebo chyby...což se tu (ve filmu) stalo všem ´´zemřelým´´. A samozřejmě všichni své svědomí očistili a svých démonů se zbavili...jak jinak (?!) Na jedno podívání dobré, ale asi už vážně nebudu mít chuť to vidět znovu. Není důvod. Děj je jednoduchý, dosti předvídatelný, herecké výkony průměrné, zachraňuje to jen občas atmosféra a několik povedených depresivních scén...a to je tak nějak málo. Škoda... Prostě a jednoduše, ve zkratce - tohle je téma, které by potřebovalo rozhodně lepší zpracování!!! Jinak tohle téma vyzní tak jak vyznělo v tomto případě.. A proto jsem možná tak kritický a hodnotím, jak hodnotím. -- 50% -- ()

willis

Slušný thriller s dobrým obsazením a znepokojivým námětem ke konci trochu ztrácí tempo. Přesto patří k tomu nejlepšmu co J. Shumachera natočil v Americe. ()

lukasd

Škoda-z tak solidního námětu se dalo podle mně vytěžit mnohem víc. Tenhle film bych strašně rád viděl v režii M.N.Shyamalana! ()

Eldoth

Pozoruhodný film s prvky hororu a s pár solidními lekačkami + slušné herecké výkony ...(Kiefer Sutherland je dobré psycho ...) ()

Cement73

Námet na 5, vykonanie na 3. Preto nakoniec 4. Myslím že sa režisér mohol s touto tématikou ešte pekne vyhrať. V každom prípade je to film, ktorý zaujme. Prechod medzi životom a smrťou zaujíma každého. ()

mosnak odpad!

Film,který měli naši na VHS videokazetě doma. Film,který jsem viděl asi tisíckrát (protože nic jiného nebylo,kromě Noční můry). Film,který byl nadabován Hejmou a film,který jsem nenáviděl! Kiefer Sutherland je příšerný a jeho roli jsem nenáviděl. Hráče se smrtí jsem viděl už i nedávno. A můj názor je skoro stejný,akorát přidávám,že je nezajímavý a hlavně nudný!!! - 1% ()

Emzet

Joel Schumacher točí příjemně divné filmy. Neříkám, že vždy dobré (jeho Batmani, kupřikladu), ale příjemně divné. A Flatliners mi přišli asi nejdivnější. Zajímavý a originální thriller, dobře obsazený. A s dost originálním tématem, aby stál za zhlédnutí. ()

glamgirl

Jeden z mojich obľúbených filmov. V skratke ide v Hráčoch so smrťou o myšlienku, ktorá hovorí, že nemusíme za každú cenu spoznať všetko, čo nám je neznáme, pretože by sme tým mohli vyvolať niečo, čo sa nám nemusí páčiť. Alebo inak: neoplatí sa hrať na bohov, nech sme akokoľvek šikovní a ambiciózni. Joel Schumacher je z režisérov, ktorí dokážu natočiť krásne temný film s prepracovanou atmosférou. Páči sa mi tá ponurosť, Kiefer Sutherland a niekoľko scén, z ktorých ma najviac očarili dve - keď Nelson prežije svoju smrť, hráči idú autom do obchodu a Nelson opisuje, čo cítil; a úvodná scéna s dynamickou hudbou, východom slnka a Nelsonovou hláškou: „This is a good say to die“. Naozaj pôsobivé. ()

chalp

Nemyslel, som si, že niekedy použijem slová výborný a Baldwin v jednej vete, ale tu to inač nejde...výborný William Baldwin!A celkovo veľmi nevšedne a zaujímavo obsadený mysteriózny thriller, po formálnej stránke dokonalý(ten scenár sa jednoducho lepšie sfilmovať nedal), ale všetci sme čakali tunel nie? :) ()

kluk z Na

Ještě, že tam tu Julii měly, jinak by na konci musel dát Kiefrovi umělý dýchání Oliver Platt... a nevim nevim jesli by to Kiefer rozdejchal. ()

crozet

Docela dobrý námět, škoda však prefabrikovaných formátů hrdinů s příznačnými sklony k hysterii neřídkého výskytu a jisté povrchnosti průmyslové práce J. Schumachera v nejširším slova smyslu. Spíše nedoporučuji. ()

Ole92

Tohle byl asi můj prvni horor který jsem viděl asi v pěti letech a fakt jsem se bál. Když se dneska na to opět podívám občas mi ještě přeběhne mráz po zádech a myslím si že by sme si neměli zahrávat s našimi životy a zdravím. ()

xxxvodnikxxx

Chvílemi nuda, jinak výbornej nápad, a vcelku ucházející zpracování, trocha napětí, obmotána láskou a přátelstvím. Takovéto filmy mám rád, myslim, že rozhodně stojí za zkouknutí :) Přijde mi to tak trochu jako "béčkovej Inception", nicméně s asi tak tisícikrát menšími náklady a méně známými herci. ()

RadimFišer

Tento film jsem toužil shlédnout od svých 11 let, kdy jsem ho viděl poprvé. Když jsem ho viděl po nějakých třech letech zážitek byl stejně podobně dojímavý a tajemný. Chtěl bych se přidat k těm experimentárorům, co si neváží života. Já ho mám rád, ale jsem divoký, nezbedný, neslušný a baví mě zkoušet nové věci stejně jako je. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher