Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

gemi

Viděno po přírodavíkolikáté po nějakém čvtrtstoletí. A vůbec to není špatný film. Ty čtyři hvězdy, které jsem tomu po paměti dal, nechávám. Na svou dobu strhující thriller. ()

junxi91

Se smrtí a s elektřinou se nemá zahrávat, to nás učí už odmalička. Tohle si však nepřipouštějí ambiciózní studenti medicíny, kteří se v rámci vědeckého výzkumu rozhodnou na vlastní kůži vyzkoušet klinickou smrt. Ale rozhodně nepočítají s tím, že by se mohly začít dít divné věci. Třeba to, že se oběti jejich zlomyslnosti z minulosti mohou vrátit a začít se mstít. Pak je třeba se tam asi vrátit znovu a zkusit jim to rozmluvit. Nejvíce psycho mi přišlo to jejich předhánění se v tom, kdo vydrží ve stavu klinické smrti déle. Podle tohoto filmu to lze vydržet až 13 minut, aniž by došlo k poškození mozku, takže se není třeba ničeho bát! ()

GTS_PUNK

Túžba zistiť a pochopiť, kam ide človek po smrti, je stará ako ľudstvo samo. Rozlúsknuť toto tajomstvo sa pokúša aj pätica študentov medicíny vo filme režiséra Joela Schumachera z roku 1990. Pätica, zložená z viacerých silných hereckých mien, je súčasťou zaujímavého príbehu, ktorý je žánrovým spojením mysteriózneho, thrilleru a čiastočne aj sci-fi. Schumacher divákovi prináša pohľad nielen na klinickú smrť a "prechod" medzi životom a smrťou, ale do príbehu zakomponováva aj prvky, akými sú napríklad pocit viny či nočné mory, ktoré majú pôvod v minulosti. Námetovo ide o zaujímavý kúsok, ktorému nemožno uprieť nápad. V praxi, ak to tak možno nazvať, je potom príbeh takisto zaujímavý, ale nie natoľko, aby diváka nejak zvlášť nadchol. Prepojenie aspektu klinickej smrti so spomenutou vinou či nočnými morami síce prináša pozoruhodné myšlienky, nad ktorými sa dá aj trochu zamyslieť, avšak výraznejším spôsobom s nimi nepracuje, nerozvíja ich. Príbeh celkovo pôsobí dojmom, že by sa z neho dalo dostať oveľa viac. Divák má z neho v konečnom dôsledku pocit, ako keby iba "kĺzal" po povrchu. Aj týmto pričinením to nie je príbeh, čo je na Schumacherovom filme to najlepšie. Tým najlepším nie je dokonca ani herecké obsadenie, voči ktorému však nemožno mať výhrady. Najväčšmi jednoznačne zaujme spojenie vizuálu a výpravy snímky. Z estetického hľadiska totiž ide o svojský kúsok, z ktorého neľahko vyčítať, v akom čase sa vlastne odohráva. Štylizácia prostredia v spojitosti napríklad aj s prácou so svetlom vytvárajú často dokonca istý postapokalyptický nádych. Dôležité však je, že divácky dokáže táto vizuálna stránka filmu fungovať. Flatliners sú snímkou s originálnym námetom, s ktorým však v konečnom dôsledku nedokáže adekvátne pracovať. Respektíve z neho nedokáže vydolovať maximálny potenciál, ktorý sa v ňom ukrýva. A to je škoda. Aj preto je tento Schumacherov film iba priemerom. Priemerom, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Výraznejšie zaujme snáď iba v spomenutej vizuálnej rovine. ()

Tiiso

Film patří do skupiny těch lepších, které tento režisér vyrobil. Svým podáním má blíže k mladšímu diváku. Nechybí napětí a i akce. Před kamerou se objevují nové mladé tváře a příběh drží dobré tempo. ()

hero_bk

Banda mediků, kteří by v jejich letech u nás už byli dávno vystudovaní, se rozhodne umřít. Ale ne umřít jako umřít nafurt, ale umřít jako umřít klinicky. Jenomže něco je špatně... Zajímavá zápletka je trochu ubíjená přílišnou schematičností a předvídatelností, ale vzhledem k roku vzniku se to filmu ještě nedá vyčítat (dneska bych byl tvrdší, ale tehdy to mohlo být ještě plně funkční), navíc se Schumacherovi (opět) povedl výtečný vizuál. A to se cení. ()

Bezda22

Já musim uznat, že když jsem to jako dítě viděl poprvý, tak jsem byl docela podělanej, ale hrozně se mi to líbilo. Pak jsem v napětí očekával, kdy to zase budou dávat v televizi. A vždycky se na to hrozně těšim, sice už jsem dlouho Hráče se smrtí neviděl, ale mám to rád. A tohle je přesně ten typ filmů, kterej vás vtáhne a nepustí. Teda, pokud na to nekoukáte na Nově a každejch 20 minut neni reklama :-D. 80% ()

Stanix

Film, který měl v první půli našlápnuto na maximum, v druhé dělal střízlivější kroky a nakonec se svou pointou snažil uspokojit široké publikum. Osobně jsem čekal, že alespoň někteří zúčastnění budou mít vážnější až fatální "problémy". To by mi ale tolik nevadilo. Srážka jedné hvězdy je za slabě provedenou a nepříliš dotaženou vizualizaci "očistce". Tam se mohl Shumi rozhodně více "vyblbnout". Pozitivem je beze sporu výborné herecké obsazení, které s jistotou táhne film a samozřejmě skvělá příběhová linie. Jinými slovy: Byl jsem spokojen. ()

Clark_Kent

Tak rozhodně tam tomu nahoře nemůže lízt do zelí, to je pak pořádná šlamastyka z toho. Joel Schumacher ve formě narozdíl od těch přebarvenejch batmanů tohle stojí za skouknutí. Je v tom strach a napětí. ()

Shredder

Ludi odjakziva fascinovala myslienka zivota po zivote a intro s umelo vyvolanou klinickou smrtou udalo tu spravnu toninu. Mysteriozne, az horove nasledky prekracovania limitov v spojeni s hviezdnym hereckym obsadenim mali velky potencial. Schumacher pri viacerych psychadelickych scenkach dokazal, ze rezirovat vie. Celemu filmu vsak podkopol nohy jednoduchy az primitivny scenar, ktory je roztiahnuty takmer na dve hodiny, ale nejde naozaj do hlbky a tym padom Flatliners posobi, ako dobre natocena a velmi dlha epizoda serialu The Outer Limits. ()

FaithZombie

Nesmírně poutavý thriller o který jsem celé roky zakopávala ale až teď se přiměla konečně ho shlédnout a rozhodně to nebyla chyba. Líbí se mi námět, herecké výkony a taky skvělá hudba. Byli i nějaké slabší momenty, ale převažují hlavně pozitivní dojmy i když bych nejspíš na konci uvítala nějaký závěrečný cliffhanger. Nějak mi prostě nesedělo že je všechno vyřešené a teď už bude zase dobře. ()

Maniik88

Zrovna mám duchárske obdobie a čítam si knihy ako Život po živote, Mnoho životov mnoho mistrov atď. A v kinách sa objavil remake tochto staršieho filmu. A tak som sa s chuťov pustil do tohto Schumacherovho diela. Obsadenie bolo hviezdne. V tej dobe začínajúce hviezdy spolu zohrali dobré divadlo. Námet skvelý a spracovanie tiež ušlo. Dalo by sa z námetu vyťažiť viac, možno lepší scenárista a režisér by z toho vytrieskali väčší zážitok. No aj tak to hodnotím ako podarenú ducharinu s morálnym presahom. Človek sa zamyslel, oľutoval možno svoje dávne hriechy, dobrý film. ()

Shitonit

Ve svý době hodně těžkej a ujetej film, do dnes mi z něj běhá mráz po zádech. Nejvíc mi v kebuli zůstal ten malej zmrd, toho měli umlátit hned na začátku :-) Film je asi o tom. Parta chytráků se che dostat tam, kam ještě nikdo. Vlastně všici, ale tyhle se chtěj dostat i zpátky. No a tak se jim to povede, trochu se to pojebe, a oni se divěj, co se to děje.. No kdo chce kam, ať si tam de sám.. Plíživá místy děsivá záležitost, která se umí uhnízdit v kebuli a bude vás hlodat, dokud nevyhlodá díru z hlavy až do prdele. ()

Ewík

(14.03.21)-3*: Musela jsem si tento film znovu připomenout. A vůbec ten styl devadesátkových filmů...jak se dělá akce, jak vypadají móda a účesy, záběry, jací herci tam hrají...a všelijaké další detaily. Přeneslo mě to zpátky do dětství. A i vyústění je smysluplné a zaujalo mě. Ale teda Kiefer Sutherland je na takovou facku, až se mu protočí panenky. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher