Reklama

Reklama

Jeden z příběhů známého cyklu komedií o bandě podvodníčků – Pepanovi, Járovi a Marcele, která se neustále snaží všemožným a hlavně bezpracným způsobem rychle zbohatnout. Tentokrát šéf bandy Pepan vymyslí geniální plán s falešnou stodolarovou bankovkou, s prodejem kradených gobelínů, s okrádáním důvěřivců povětrnými ženštinami a další. Ovšem jako vždy je pronásleduje smůla, ze zisků není nic a všichni nakonec skončí v rukou zákona. Pro Pepana se tento zákon objeví v podobě rodiny dívky Anežky, kterou chtěl oklamat jako sňatkový podvodník… (Česká televize)

(více)

Recenze (65)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Přesně tak, švec se má držet svého kopyta. Pokud se ho nedrží, dopadne to přesně takhle. Jediný, kdo z celé povedené partičky za něco stojí je Petr Nárožný. Taky na to pěkně dojel. Karel Heřmánek hraje takového blbečka, který používá mozek ve špatnou dobu. Šlapku Marcelu jsem Nadě Konvalinkové vůbec nevěřila. Byla falešná jako pětník. Je to taková jednoduchoučká zábava, která neuškodí. ()

topi 

všechny recenze uživatele

První díl z pětidílné série Šéfové začíná Pepanovým propuštěním z vězení, kde si odpykával trest za sňatkové podvody. Před bránou ho čekají jeho kumpáni Jára s Marcelou, kteří pro něj přijeli kradeným auťákem. Pepan se rozhodne skončit s oblbováním ženských a Járovi zakáže krást auta. Má totiž jiné plány, jak si opatřit peníze, aby na něj a jeho partu "Cliftóni" nepřišli. Miluju ty jeho bláznivé a přitom na chlup vychytané podvody, Pepanova smůla je však v tom, že ho potom vždycky obalamutí a okrade někdo jiný. V tomto případě vychytralý starožitník (Miloslav Štibich), nebo kapesní zloděj (Karel Augusta). Nakonec se vrátí ke svému starému řemeslu, avšak narazí na bandu moravských chlapíků v čele s rázným tatíkem, kteří ho odvážejí na Moravu, aby ho oženili s Anežkou, na které chtěl vymáhat peníze klasickým podvodnickým způsobem. Pepanova parta ho bude muset v dalším díle z nečekaně prekérní situace šikovně vymanit. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele

Pepan (Petr Nárožný) je šéf party, na začátku do pustí z lochu, kde seděl jako sňatkový podvodník, aby byl na konci chycen do chomoutu. Poněkud tupý Jára (Karel Heřmánek) si cvičí text na přepadovou akci: "Tak takhle je to, já to věděl, ty gaunere, ty sičáku, já tě zabiju... doprčic, pořád to říkám obráceně". To je asi nejsilnější moment... následně si zhmoždí kotník. Průměrně průměrná televizní komedie z 80ek o třech příživnících, Karel Heřmánek, Petr Nárožný a Naďa Konvalinková jdou na to s falešnou stodolarovkou. A obere je Augusta jako kapsář z Hradce. Pouze proto a právě proto uvítám, když to občas ČT znovu odvysílá. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

První díl skvělé série šéfovských komedií o malých českých podvodnících. Ve všech dílech excelují Šéf P. Nárožný a znamenitý K. Heřmánek alias natvrdlý Jaroslav Jára. Tento díl popisuje snahu Šéfa a jeho party o změnu druhu kriminální činnosti, aby, řečeno jeho slovy, zmátli kliftony, což se daří pouze s kolísavými úspěchy. Ve vedlejších rolích se představí mnoho známých českých herců, jejichž komické kreace spolehlivě diváka pobaví. V tomto díle byl výborný fiktivně opilý K. Augusta a zejména moravská rodina hromotluků v čele s V. Hrubým, které bych se nechtěl dostat do rukou. Netroufám si tvrdit, zda se jedná o nejlepší díl ze všech či nikoliv, ale rozhodně jde o vtipnou oddechovou komedii s vynikajicími hereckými výkony. ()

GIK

všechny recenze uživatele

Skvělá jízda se žigulíkem. Výborné nápady, jak okrást spoluobčany. Ke konci ovšem totálně bezvýchodná situace a tísnivý pocit z toho jak tři vazouni skřípnout Pepana. Přeci jenom pět na jednoho (ještě s jejich otcem a ségrou) je velká přesila. Potrestat podvodníčka ano, ale co je moc, to je moc. 60 % ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se i v obci Bělušice a v Praze Vokovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Kriminální prostředí zde používá pro označení policisty slovo „klifton“. Léon Clifton byl fiktivní románový detektiv. Za skutečné autory Cliftonových příběhů jsou považováni Jaroslav Pulda a Alfons Bohumil Šťastný. Cliftonovy fiktivní paměti vydával mezi roky 1906–1911 pražský nakladatel Rudolf Storch. V meziválečném období na něj pak navázalo několik vydavatelů, především Anna Tylová, Václav Jenč a následně Václav Palán. V převážné většině se však už jednalo jen o reedice předešlých Storchových vydání. (sator)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe, presnejšie v častiach Dejvice, Vinohrady a Staré Město. (dyfur)

Reklama

Reklama