Reklama

Reklama

Jeden z příběhů známého cyklu komedií o bandě podvodníčků – Pepanovi, Járovi a Marcele, která se neustále snaží všemožným a hlavně bezpracným způsobem rychle zbohatnout. Tentokrát šéf bandy Pepan vymyslí geniální plán s falešnou stodolarovou bankovkou, s prodejem kradených gobelínů, s okrádáním důvěřivců povětrnými ženštinami a další. Ovšem jako vždy je pronásleduje smůla, ze zisků není nic a všichni nakonec skončí v rukou zákona. Pro Pepana se tento zákon objeví v podobě rodiny dívky Anežky, kterou chtěl oklamat jako sňatkový podvodník… (Česká televize)

(více)

Recenze (65)

GIK

všechny recenze uživatele

Skvělá jízda se žigulíkem. Výborné nápady, jak okrást spoluobčany. Ke konci ovšem totálně bezvýchodná situace a tísnivý pocit z toho jak tři vazouni skřípnout Pepana. Přeci jenom pět na jednoho (ještě s jejich otcem a ségrou) je velká přesila. Potrestat podvodníčka ano, ale co je moc, to je moc. 60 % ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Víte, já mám k téhle šéfovské sérii tak trochu ambivalentní vztah. Na jedné straně samozřejmě nejsem slepý a vidím v ní všechny ty filmařské nedostatky, dobu vzniku i třeba to, že Naďa Konvalinková se nehodí pro roli oprsklé prostitutky. Jenže na straně druhé - herci se do toho pustili s tak evidentní chutí, scénáře nejsou až na drobné výkyvy špatné a všechny ty finty i charakterově velmi vyhraněné komediální postavy... prostě se mi to líbí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pepíček pojede bez tlučení. Že jo? Byt máme, svatbu popoženeme. To podvodnictví ti taky vyženeme z hlavy." Být přistiženým sňatkovým podvodníkem není žádná sranda, ale tohle poměrně slušná zábava je. Veksluje se, podvádí se, kradou se koberce z porad, auta, vábí se, probíhají konfrontace s úspěšnějšími podvodníky a šéf to má všechno "pod kontrolou". Používá totiž mozek a proto všechno ví, všechno zná a umí najít nejlepší cestu zpět za soudruhy bachaři. Tak to, Pepane, rozjeď. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Z prvního dílu "Šéfů" jsem si pamatoval jen závěr, v němž se VB snaží vyndat Karla Heřmánka z renaulta a Petr Nárožný čelí svatební mafii. O to více mě dnes překvapilo, co se děje předtím. Jsou to takové nenáročné, příjemně vtipné historky z pražského podsvětí, ze kterých vyčnívají obzvlášť ty s odnášením koberce a s dohazováním "sestry". ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ať si to tu někdo nazývá normalizační komediíí, mně to bavilo. Nárožného mám moc rád a když jsem na konci viděl jak ho odvádějí... :-). Tenhle hodinových film je vlastně složen z kratičkých epizodek ve kterých se partička zlodějů snaží přijít k nějaké té zelené stovce nebo ještě lépe pětistovce. A jelikož partě v níž je jeden specialista na vdovy (Nárožný) a opuštěné paničky a druhý na auťáky (Heřmánek) moc pčenka nekvete, rozhodnou se změnit trestnou svoji klasickou činnost a tím zmást VB. Doposud když se ztratilo auto nebo byly z nějaké osamnělé ženy vymámeny peníze, VB si čla na jisto rovnou pro ně. Jenže někdy je lepší dělat podvodnické řemeslo v němž je člověk zběhlý, než se pouštět do hlubokých a neprobádaných vod zločinu. Na to nakonec přijde i povedená parta a musím říci, že jsem se bavil. Hlavně herectví Petra Nárožného jsem si velice užíval... Když vyprávěl o tom jak byl s bratrem sirotkem v dětském domově a oknem volala - maminko! Dal bych mu nějaké prachy i já :-) ! Tři gobelíny! * * * ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

No relativně roztomilá záležitost. Je mi záhadou že se dočkala čtyř pokračování. Úplně stačí plocha jedné hodiny. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Sonda do podvodného pracovního systému v socialistické společnosti, aneb, jak co nejrychleji a bez problémů provdat naivní vesnickou husičku. Nárožná to má pevně pod taktovkou....nebo ne Pepane ? ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Při pohledu na trojici vypráskaných podvodníčků, jejichž pokoutní alotria končí, jak jinak, nezdarem a potupnou kapitulací, jako by ožil svět Schulhoffových komedií. Bohužel, Hynek Bočan potenciál tohoto (ne)dobrovolného dědictví příliš nevyužil a vsadil všechno na jednu kartu – na osvědčené herce, kteří sice nezklamou, ale jejich komické etudy mají někdy až podobu nevázaných klauniád, jejichž kvalita kolísá. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Dost zbytečné – tentokrát už televizní – pokračování komedie Já to tedy beru, šéfe...! o drobných podvodníčcích. Na rozdíl od filmu tomu chybí jiskra. ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Zajímalo mě, jak vlastně začala nechvalně proslulá Bočanova pentalogie, která se natolik úspěšně rozprostřela bezmála celými osmdesátými lety, že až překvapuje, že se po Listopadu nevrátila alespoň epizodicky (třeba jako Olmerův film Bony a klid). – Ostatně už to, jak téma podvodu rezonuje právě u českého diváka, by stálo za úvahu… – A proti očekávání – nezačala úplně nezábavně: úspěchy a neúspěchy se celkem důvtipně splétají a neobyčejně kultivovaný Nárožného projev i věrohodná prostota Heřmánkovy postavy v šedé herecké maše všech zbývajících viditelně září. Na druhou stranu ta převažující vlažnost, jistě dobově podmíněná, a především beztvarost snižují toto dílko na jakousi seriálovou epizodu. Aby snímek skutečně vyzněl jako film, měl by opravdu usilovat o celistvost, a té se mu nedostalo: mnohé zůstalo jen naznačeno – jako by z knihy někdo vytrhal stránky, které příběhy pointují. ()

Rosana 

všechny recenze uživatele

Lapálie podvodníčků mi nepřišly moc vtipné, líbilo se mi ale, jak film dopadl :-D V dnešní době by takový trest pro amatérského lumpa málokoho napadl. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Přesně tak, švec se má držet svého kopyta. Pokud se ho nedrží, dopadne to přesně takhle. Jediný, kdo z celé povedené partičky za něco stojí je Petr Nárožný. Taky na to pěkně dojel. Karel Heřmánek hraje takového blbečka, který používá mozek ve špatnou dobu. Šlapku Marcelu jsem Nadě Konvalinkové vůbec nevěřila. Byla falešná jako pětník. Je to taková jednoduchoučká zábava, která neuškodí. ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Bohužel mě nebavil ani ten první díl. Ve všech dílech herci tlačí na pilu tak moc až to smrdí s přehráváním. ()

topi 

všechny recenze uživatele

První díl z pětidílné série Šéfové začíná Pepanovým propuštěním z vězení, kde si odpykával trest za sňatkové podvody. Před bránou ho čekají jeho kumpáni Jára s Marcelou, kteří pro něj přijeli kradeným auťákem. Pepan se rozhodne skončit s oblbováním ženských a Járovi zakáže krást auta. Má totiž jiné plány, jak si opatřit peníze, aby na něj a jeho partu "Cliftóni" nepřišli. Miluju ty jeho bláznivé a přitom na chlup vychytané podvody, Pepanova smůla je však v tom, že ho potom vždycky obalamutí a okrade někdo jiný. V tomto případě vychytralý starožitník (Miloslav Štibich), nebo kapesní zloděj (Karel Augusta). Nakonec se vrátí ke svému starému řemeslu, avšak narazí na bandu moravských chlapíků v čele s rázným tatíkem, kteří ho odvážejí na Moravu, aby ho oženili s Anežkou, na které chtěl vymáhat peníze klasickým podvodnickým způsobem. Pepanova parta ho bude muset v dalším díle z nečekaně prekérní situace šikovně vymanit. ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

...žiaľ scenár bol slabý,takže ani výborní herci nemali čo ponúknuť a skôr to bolo trapné jako vtipné...moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Prahe, presnejšie v častiach Dejvice, Vinohrady a Staré Město. (dyfur) ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Klasicky nudny normalizacny film. Neurazi, nenadchne, sudruhovia to tolerovali, neukazal realny zivot a skutocnosti skryte pod pokrievkou normalizacie. 0 % ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Průměrná malá televizní komedie, která sice příliš vtipu nepobrala, nicméně neurazí. Občas se dokonce blýskne vtipem a nakonec přichází i celkem povedená pointa. Petr Nárožný je roztomilý podvodník. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat v hrané podobě k tomu jedna prostitutka. Naší český podvodníci nemají chybu, ale taky mají sposuty smůly. ()

Reklama

Reklama