Pro ptáčky

• USA For the Birds (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2000, 3 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Hejno malých ptáčků sedí na telefonním drátě, pěkně jeden vedle druhého. Sami mají dost práce s tím, aby se tam namačkali všichni. Pak ale přiletí velký přihlouplý opeřenec, který si k nim zkusí přisednout. Všichni do jednoho si z něj začnou utahovat. Jaké však bude jejich překvapení, když velkému, komickému a trochu připečenému opeřenci dojde trpělivost a velmi vážně se rozhněvá? (HBO Europe)

Deimos

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +vydařná zábava -možná zbytečně krátké, málo ozvučené/// Trošku postarší, ale přesto milá animace. Je to vtipné, jen by to chtělo víc./// Celkem 73%/// ()

Cappuccino

Videné po prvý krát už dávnejšie, no aj po opätovnom zhliadnutí pobaví. Ale tak ona väčšina pixarovských krátkometrážnych "predfilmov" stojí za to. ()

Vodnářka

Aneb kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp:) Výborná hříčka nejen s animací, ale také se zobrazováním typických lidských (ptačích) vlastností, povah a reakcí. ()

Zodd

V podstatě pro mě oblíbenější než Příšerky, které jsem ze začátku opravdu neměl rád, ale paradoxně jsem do nich postupně dospíval, i přes na Pixaru poměry velké množství dětinsky infantilních gagů. Tedy aspoň tehdy oblíbenější, obsahově jde o bajku, kterou jsme slyšeli milionkrát. Jde ovšem o první výskyt té skutečně vrcholné a krásné animace od studia, u které je těžké uvěřit, že byl rok 2000. A je překvapující, že se k Pixaru dostal i jiný našinec než Jan Pinkava. I tak mým skutečně nejoblíbenějším Pixar kraťasem je Presto před Wall-Em, i když nedoceněný Piper měl jistou artistickou hodnotu mimo obvyklé rozměry studia. ()

Němi

Průměrnější Pixarovský kraťas o jednom nápadu, který v sobě kupodivu nemá nic víc než co "vystavuje", to ale na druhou stranu u tříminutové stopáže bohatě stačí. Pořád kvalitní, přesto se nemůže každý den zadařit... (i když ta skupina ptáků je roztomile zákeřná). ()