Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

K.I.N.G.

De Niro byl ve své roli sladce vyšinutého Pupkina stejně přesvědčivý a půvabný jako ošklivá, psychotická mrcha, kterou si zahrála Bernhardová. A i muž dvou tváří Langford, kterého si zahrál Jerry Lewis, nebyl zdaleka k zahození. Myslím, že tato satira na zábavní průmysl by si zasloužila více lásky tady, jakožto i jinde. ()

YURAyura

6/10 Jak se dostat na vysluni celebrit v bohem zaslibenych 80tych letech? Neexistuji reality show, hledaci talentu lpi na svych modlach a nechteji nikoho noveho... Jedina sance je byt spravne motivovanym psychopatem a to uz se pak napady jenom hrnou - role Ruperta je jako stvorena pro DeNira pocinaje okrikovanim matky v domacim studiu, pres snahu infiltorvat se do studia, az po zavarecne vystoupeni v baru/televizi. Da se rict, ze je to one man show, kde od zacatku prehrava svuj vzor Jerryho a ostatni jenom sekunduji. Tento film ani nebylo potreba rezirovat, protoze si ho udelal Rupert sam pro sebe. Vsechno/vsichni ostatni jsou zbytecni podobne jako treba Kurwahosigutentag.... A Sandra je opravdu hrozna i ve spodnim pradle ;[[[ ()

salalala

Jeden z těch méně známých a nejméně doceněných Scorseseho snímků je v závěru až mrazivou satirou na moc médií a nezměrné touze obyčejných lidí po slávě. Sám režisér tady zůstává překvapivě v pozadí a až na několik výjimek nepředvádí žádné dlouhé kamerové jízdy nebo vyslovené lahůdky, ale soustředí se především na atmosféru, vykreslení doby a vyprávění příběhu. Zpočátku nasazuje záměrně pomalejší tempo a pohodovější atmosféru, takže to vypadá, že vše bude o jednom legračně bláznivém fanouškovi a sběrateli autogramů, který chce kamarádit se svým idolem, aby ke konci trochu zrychlil a hlavně přitvrdil v celkovém vyznění. De Nirova proměna je fascinující a od poloviny filmu z něj jde slušný strach, i když se na každého směje (a právě to mu dodává onu děsivost) a v závěru je to de facto jeho one man show. Ostatní už mu jen přihrávají, ačkoli pravděpodobně záměrně odpudivá Sandra Bernhard také stojí za pozornost, jen mě mrzí, že se divák nedozví, co se s ní později stalo. Jinak ale celkově konec je brilantní a takový hořkomrazivý svým cynickým vyzněním, které se ale k filmu hodí. Možná trochu nejasné dělení sekvencí představ a těch reálných a absence nějaké výrazné scény mi zabraňuje dát plný počet, což ale vůbec nevadí. Scorsese tu ukázal na to, že ačkoli někdo může být zdánlivě "mamlas", jemuž komolí jméno, umí sáhnout k závažnému činu. 75% ()

Skip

Jedni jsou na vrcholu a přehlížejí ty dole, protože se bojí, aby ze svého vrcholu nespadli, přičemž zapomínají, jak se na ten vrchol dostali. Druzí si přejí dostat se na vrchol a jsou pro to ochotni udělat vše, mnohdy v zoufalství sáhnou i ke krajnímu řešení. Robert De Niro kraluje tomuto snímku a jednoznačně dokazuje a vždy dokazoval, že on je opravdový Král. Král, který dokáže zahrát opravdu cokoliv. ()

Dexter1

V tomto filme dokazuje DeNiro, že v Scorseseho opratoch by vedel zahrať aj mlčanlivé mnícha, ktorý nevie mlčať. Tento film bohžiaľ stojí a padá na DeNirovom výkone. Zdĺhavé konverzácie a mierne zbytočné zábery. Toto by som asi najviac vytkol tomuto snímku. Ale našťastie je tu posledná polhodinka filmu, ktorá všetko zachraňuje. ()

marleyy

90% Tohle mělo šťávu. Jestli si myslíte, že De Niro je skvělý herec, tak v tomhle filmu Vás přesvědčí, že není skvělý ale že je to přímo Král. Bez přehánění je to jeho one man show, vedená jistou režií Scorceseho. Film, ze kterého celou dobu čpí velmi dobrá nálada i když je vesměs krutý. Doporučuji. Neboť mám pocit, že si blázínka Ruperta Pupkina zamilujete jako já. ()

Fanucci

Snímek o ambiciozním člověku, který díky své debilitě, fanatickému zápalu a shodě okolností paradoxně dosáhne svého:-) Scorseseho kritický film na téma slávy, obsese i síle médií, která dokáží netalentované psychopaty jako Pupkin vystřelit až na vrchol. A - hlavně - nikdo proti tomu nic nenamítá..právě naopak:-) Chytrý film, který jsem ocenil až s odstupem. ()

kinderman

Zajímavý film, u něhož mi ve druhé polovině nebylo jasné, zda sleduji realitu, nebo se Pupkin definitivně propadl do svého denního snění. De Niro hraje tenhle další lehce vyšinutý charakter natolik přesně, až mi za něj bylo zpočátku stydno. Předpokládám, že svou "neviditelnou" rolí v tomto filmu inspirovala matka režiséra Scorseseho tvůrce Teorie velkého třesku k vytvoření matky Howarda Wolowitze. ()

easaque

po celou dobu sledování této "komedie" jsem se ptal, jak to mohlo dostat takové vysoké hodnocení, ale je fakt že režijně a herecky je to velmi slušné. Stále jsem nemohl pochopit, proč to ten Pupkin dělá a konec mi to vše vysvětlil dost názorně a díky němu dostává film průměrné 3hvězdy, jinak by to bylo za 2. Film smysl má a ukazuje, jak je šoubyznis mocný a stojí za to, stát se králem... [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

SPOILERY Robert Pupkin šel za svými 10 minutami slávy tak tvrdošíjně a odhodlaně, že mu to snad ani nemohlo nevyjít. Svoje si tedy získal a nakonec si svým jedním výstupem s šíleným pozadím jeho vzniku vydobyl víc, než asi sám očekával. Je zajímavé, že ten film se dá chápat hned dvěma naprosto odlišnými způsoby - buď jako to klasické poselství "jdi si za svým snem i přes všechny překážky", ale taky jako kritika oslavování veškerých bláznů a vězňů, ke kterým by společnost měla nahlížet úplně jinak, než jako na celebrity. A sice je podle mě jasné, že Scorsese zamýšlel jen variantu 2, ale pokud si z toho někdo odnese hlavně poselství první varianty, nemyslím si, že by to bylo zrovna špatně. Ono taky zrovna záleží na vašem momentálním rozpoložení, na tom, co tam budete chtít víc vidět a která varianta vás víc osloví. A taky si z toho do jisté míry můžete do jisté míry odnést obojí, podobně jako u Fitzcarralda, který má taky trochu podobně laděný druhý plán. U Krále komedie já osobně vnímám hlavně tu kritiku, která mi přijde až lehce nadčasová, vzhledem k tomu, že někteří vězni mají víc popularity než kdekdo jiný. Dokonalé mi to sice nepřišlo, Scorsese tam opět má ty svoje tradiční prvky, které mi ne vždy sedí a třeba taková postava Sandry Bernhard tam podle mě byla víceméně zbytečně a taky jsem doufal, že Jerry bude do toho závěru zapojený víc, než nakonec byl, ale i tak mi to přijde dost funkční a povedené. 4* ()

Martin741

Scorseseho mam zafixovaneho ako rezisera, ktory toci bud mafianske filmy alebo filmy o zivote na ulici. Tento film je dost vynimkou, je totiz cely o medialnom biznise, ktory prebieha v USA. De Niro sa sice snazi, ale komedialny talent az taky nema, na to vo svete filmu maju ini herci. Znesitelny priemer, ale nic viac : 60 % ()

M.i.k.e

Rupert Pupkin chce být komikem a chce být slavný ať to stojí co to stojí. Když se mu nedaří prorazit klasickou cestou, přijde mu jako nejlepší řešení unést moderátora talk show a svoje vystoupení a chvilku slávy si vymoci ne úplně standardně.Od jedné z mála Scorseseovek, kterou jsem předtím nikdy neviděl sem úplně nevěděl co čekat a žánr komedie mi k Martymu moc neseděl a neseděl mi k němu správně. Král komedie totiž není komedie a i když je Rupertův finální výstup celkem vtipný v jádru je to pouze jeho smutný život zabalený ve stand up pozlátku.Sám Rupert není ani omylem kladná postava, ale i když je to svým způsobem psychopat nakonec je smutným hrdinou a bude vám ho spíš líto. Hlavně ve druhé polovině mi nejednou (a ne jen díky přítomnosti skvělého De Nira) naskočila paralela s Jokerem Todda Phillipse, jen s tím rozdílem, že tady se to ve finále tak moc nezvrhne...80% ()

Rocky88

Ani ne tak komedie, jako spíš drama z prostředí, kde humor hraje první housle. Scorsese natočil celkem optimistický film, který pevně stojí na svých základech hlavně díky přesvědčivému výkonu Roberta De Nira, který z Roberta Pumpkina-Pepina-Pipina-Pimpkina-Pupkina udělal vzorového blázna, který se nebojí jít za svým cílem přes jakoukoli překážku s obrovským odhodláním. A i Sandra Bernhard v roli Mashy podala velmi dobrý výkon. Takovouhle ženskou bych nechtěl někde potkat, natož aby mě svázala. . . . Film o průměrném, který se stal slavným, ačkoli na to neměl. ()

shyster

Díky za herecké a režisérské velikány, jakými jsou Robert de Niro a Martin Scorsese. Protože tito dva tenhle snímek povyšují na vyšší stupeň. Oba mi přímo vyrazili dech. Díky za to. ()

Silverluv

Úžasný film. Jeden ze Scorseseho nejlepších. Brilantní výkon Roberta De Nira coby šíleného Ruperta Pupkina, u kterého nevíte jestli ho zabít nebo spíše litovat. ()

C0r0ner

Další unuděný Scorsese, který tentokrát vypráví příběh totálního dementa a ztroskotance (zahraného ovšem brilantně), který se nebojí ani zločinu, aby si vydobyl pochybnou slávu. Opět jsem si dokázal, že zvučné jméno na režisérské stoličce neznamená úspěch a že možná nebyl dobrý nápad zhlédnout všechny červené filmy od tohoto tvůrce. 55% ()

Topco

Príjemne nepredvídateľná štruktúra (žiaden biopic ani úplne tradičný vývoj "from zero to hero"). Skôr ako o komédiu ide o dozvuky Taxikára prenesené do sveta šoubiznisu. De Niro je smutno-zábavný kráľ jednej noci. 4,5* ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)