Kundun

Kundun

Kundun - Život dalajlámu

Drama / Životopisný / Historický / Válečný

USA, 1997, 128 min

Vizuál, kamera, hudba a režie na top úrovní, což je asi od Scorseseho povinnost, ale to je vše, co zaujalo. Trpěl jsem většinu stopáže, protože tyhle životopisy pro mě nezajímavých lidí nejsou nic, co bych vyhledával a díval jsem se na film jen kvůli režii Scorseseho.(26.12.2011)

neskutočne pôsobivý film v ktorom je vsetko ako ma byt a velke prekvapenie je scorsese a symbolizmus , ktorý tomuto filmu dáva duchovnu hodnotu v mnohých smeroch lepšie ako bertolucciho poslední cisár a tomu som dal 5(28.12.2007)

Dechberoucí soundtrack, úžasná vizuální stránka, nemůžu se ubránit přirovnání k "Barace". Mladý Kundun byl neskutečně roztomilý ďáblík, jako dospělý je zobrazen jako vnímavý, moderní a citlivý člověk...ještě 24 hodin po shlédnutí nemám slov.(6.12.2008)

Obtížné hodnotit tento biografický snímek, u mě se pohupuje mezi 3 a 4 hvězdičkami.Protiklad vidím hlavně v úmorné zdlouhavosti některých scén které film ani tak nepopohánějí o kus do předu,i když má film něco přes dvě hodiny působil na mě dojmem že trval skoro tři.U takového filmu jako je například Gándhí který tolik správně trvá,se mi tohle nestávalo.Suma sumárum přikloním se ke 4 hvězdičkám ale jen proto že jsem si doplnila vzdělání,ale s klidným srdcem můžu říci že další projekci bych už asi nezvládla.(3.7.2010)

Skvělý výpravný, životopisný film opravdového mistra mezi režiséry. Musel bych na tento film používat samé superlativy. On prostě nemá chybu.(3.5.2011)

• - Dalajláma a jeho příbuzní byli zobrazeni skutečnými příbuznými samotného dalajlámy, nyní žijícího v uprchlictví v Dalamsale. Tenzin Thuthob Tsarong, který hrál dospělého dalajlámu, je jeho prasynovec. (Kulmon)

• - Režisér Martin Scorsese, autorka Melissa Mathison a její manžel Harrison Ford byli přidáni na seznam více než 50 lidí, kteří mají zakázán vstup do Tibetu kvůli tomuto filmu. (Kulmon)

• - Ve filmu jsou pouze neherci. (Kulmon)